Nikon Coolpix p100 vs sony hx1 vs kamera

dzardzi

New member
Witam

Ze względu na powiększenie rodziny zacząłem rozglądać się za kamerką, ale po przeczytaniu kilku postów zobaczyłem, że poniżej 2000 zł ciężko coś dobrego znaleźć ( ja chciałem przeznaczyć do 1000 zł ) . I znalazłem posta dotyczącego aparatów wymienionych w temacie - poczytałem trochę, zobaczyłem film na youtube z jakością filmów z sony hx1 ( zooom mnie zmasakrował ) i stwierdziłem, że to może być to! Kamery chciałem używać totalnie amatorsko do nakręcania pierwszych chwil malucha , czasem jakiś imprez i ewentualnie na wyjazdach narciarskich. Poza tym mam dość stary aparat canon 3.2 piksela z 3 krotnym zoomem więc podejrzewam, że jakość zdjęć z tych aparatów będzie dla mnie również rewelacyjna. Co sądzicie , czy taki aparat spełni moje oczekiwania ( bo kamera robiąca dobre zdjęcia to pewnie już inna półka cenowa ) . Jak tak , to który byście polecili ? Nikon ma większy zoom, ale sony robi chyba lepsze filmy. A może macie dla mnie jeszcze jakąś inną propozycję w tym przedziale finansowym???
 

pawcho

New member
Ja tak zrobiłem i jestem bardzo zadowolony/ Nikon P-100/.Jakość filmów nie odbiega od jakości podstawowych kamer hd. Porównywałem chyba z Panasonic sd 60 i nadal zakupu nie żałuję:smile:
jedyny minus to, że jednorazowo możesz nagrać max.29min. i trzeba zacząć nowy plik./ale ile razy nagrywasz non-stop przez tyle minut?/ i tak aż do zapełnienia karty pamięci.No jeszcze może gubić ostrość na max. zbliżeniach ale w dużej częścci jest to kwestia wprawy. Również bardzo czuły mikrofon stereo w czasie pracy jak jest cicho to słychać pracę zoomu. Generalnie za tą kasę uważam to za najlepszą opcję. Natomiast co do konkretnego aparatu musisz wybrać sam.
 

fiacior

New member
Ja zastanowiłbym się nad Sony HX5, bawiłem się nim i kręci naprawdę super filmy w AVCHD 1920x1080 a do tego ma exmora, przy gorszym oświetleniu ma lepszy obraz, 10x zoom optyczny, szeroki kąt, aparat naprawdę godny uwagi.
 

dzardzi

New member
Hmmm im więcej czytam tym jestem bardziej zakręcony. Do stawki dochodzą jeszcze : canon sx20is, lumix fz38. W sumie nie chodzi mi o to, który z tych aparatów robi najlepsze zdjęcia - podejrzewam, że każdy mnie zachwyci, tylko który będzie najporęczniejszy i najlepszy w kręceniu filmów. Czy wszystkie mają ograniczenia co do długości filmu.
http://foto.recenzja.pl/Canon_PowerShot_SX20_IS-rec-2022/
 

pawcho

New member
Chyba każdy aparat ma ograniczenie do 29min.Sony podobno faktycznie "robi"b.dobre filmy natomiast ma ciut słabsze zdjęcia. Generalnie w tym zakresie cenowym nie znajdziesz ideału. Proste- dobra rzecz musi kosztować więc musisz iść na pewien kompromis na czym ci bardziej zależy-zdjęcia czy film. Generalnie dla domowych amatorskich potrze co byś nie wybrał będxziesz zadowolony, tzn. będziesz miał niezłe zdjęcia w skali kompaktów z wyższej półki i niezłe jakościowo filmy.
 
Ostatnia edycja:

dzardzi

New member
Ja zastanowiłbym się nad Sony HX5, bawiłem się nim i kręci naprawdę super filmy w AVCHD 1920x1080 a do tego ma exmora, przy gorszym oświetleniu ma lepszy obraz, 10x zoom optyczny, szeroki kąt, aparat naprawdę godny uwagi.

Trochę poczytałem o tym aparacie i chyba zdecyduję się właśnie na niego. Największym plusem jest jego wielkość ... !!! - wchodzi do kieszonki a jako zupełny laik fotografii pewnie nie wykorzystałbym dużych możliwości manualnych ustawień w p100 lub hx1 i foty robiłbym i tak na auto ustawieniach. Dzięki za podpowiedź z tym modelem :p
 
Do góry