niewryaźny obraz przy konsolach to norma?czy "zaleta" lcd?

GracX

New member
Bez reklam
Witam ciekawi mnie czy brak wyraźnego otoczenia przy ruchu grając na ps3 podpiętym do lcd to norma?myślałem że tv nie wydala ale sprawdzałem na paru tv-kach na laptopie taki sam efekt czy to po prostu cecha lcd? nie chodzi mi o rozmycia nie widać poświaty (efektu ducha) ale całe otoczeni jest niewyraźne nie ostre zamazane..
 

vasyndrom

New member
odpowiem Ci tak poruszaj glowa w rozne strony nie starajac sie skupiac na niczym po prostu poobracaj nia ... jaki wniosek?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Hehe, dobre vasyndrom.

Ten ludzi narząd wzroku to chyba jednak doskonały nie jest ;-)

Pozdrawiam,
 

adam-ant

New member
Witam ciekawi mnie czy brak wyraźnego otoczenia przy ruchu grając na ps3 podpiętym do lcd to norma?myślałem że tv nie wydala ale sprawdzałem na paru tv-kach na laptopie taki sam efekt czy to po prostu cecha lcd? nie chodzi mi o rozmycia nie widać poświaty (efektu ducha) ale całe otoczeni jest niewyraźne nie ostre zamazane..

A tak serio to wiele razy spotkałem się z opinią , że w LCD pierwszy plan jest ostrzejszy niż w PDP, ale już tło bez porównania jest ostrzejsze w plazmach. Więc odpowiedź na twoje pytanie brzmi: Tak, to prawdopodobnie cecha LCD.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Dobre :) Wątek z trafionymi pytaniami ideowymi ;)

Pozdrowienia!

No dobre pytanie, bo oczywiście ma takiej informacji. Za to różnica jest w obrazie ruchomym. Plazma delikatnie sama z siebie rozmywa obraz - co rzuca się w oczy przy obrazie statycznym, za to czas reakcji ma tysiąc razy lepszy od LCD, co przekłada się na minimalne rozmycie w ruchu. Swego czasu byłem nastawiony na LCD, ale poczłapałem do sklepu, porównałem dynamiczne sekwencje na LCD i PS Samsunga (Panasoniki jakoś mi tak kolorystycznie nie podpasowały), popatrzyłem na 52" LCD, zobaczyłem wielką kolorową plamę zamiast ludzkiej sylwetki, stwierdziłem "fu" i kupiłem plazmę...
 

vasyndrom

New member
ale o czym my tu piszemy??? o obrazie w ruchu w filmach czy grach? bo o ile dobrze widze autor tematu pytal sie o gry gdzie sprawa ma sie zdecydowanie inaczej niz przy filmach z prostego powodu .... developerzy dodaja do takich gier efekt zwany blurem a dokladniej jest to motion blur (rozmycie w ruchu) i jest to w kazdej grze fpp/tpp/crpg (bez rzutu izometrycznego) scigalkach, bijatykach, i wielu wielu innych mozna rzec ze ten efekt stosowany jest w praktycznie kazdej grze choc moga zdarzyc sie wyjatki.

A po co to robia ? .... po to by dac nam jakas namiastke realizmu tego w jaki sposob ludzkie oczy reaguja na ruch ...

Jest tylko maly szkopul .... na PC czesto dodaje sie opcje odpowiedzialne za wyswietlanie bluru badz tez nie. na konsolach takich udogodnien nie ujrzymy.
 

GracX

New member
Bez reklam
mam samsunga LE46B750. 46cali o już całkiem całkiem i zdecydowanie za bardzo widać te niewyraźne tło (2plan) ale uwaga z tym z kąd tv ma wiedzieć jest całkiem ciekawa jednak to nie zmienia faktu iż postać jest idealnie wyraźna ostra przy najróżniejszych ruchach akrobacjach kombosach itd. do miesiąca zakupie nowy tv dlatego też muszę się w tym temacie bardziej zorientować strasznie mi to przeszkadza..
 

szakal9999

New member
A może poprostu chodzi o efekt, który jest wprowadzony celowo - żeby wyglądało jak z normalnej kamery. To na czym skupia sie obiektyw jest wyraźne, natomiast elementy bliżej/dale stają się rozmyte.
 

GracX

New member
Bez reklam
Witam dziękuję za odpowiedzi,postaram się trochę bardziej przybliżyć omawiany problem. vasyndrom owszem wiem o czym mówisz trochę już o tym efekcie czytałem i nie powiem zgodzę się że ma to sens w wyścigach biegu postaci itd zrobiłem kilka testów no i.. rzecz w tym iż moja postać (konkretnie mówię o grze Prototype) stoi w miejscu a ja obracam kamerą (prawy analog) i jest o samo Patrzę (postacią) na jakiś plakat z napisami poruszam prawym analogiem lewo prawo lewo prawo nie jestem w stanie przeczytać napisów dzisiaj odpaliłem grę na kineskopowym tv i bez problemu mogę przeczytać tekst z plakatu...

tym samym upewniłem się że nie chodzi o ten 'filtr rozmycia'
dodam tyko aby plakat odczytać na takim samym poziomie jak na starym tv trzeba naprawdę pomału ruszać analogiem..
 

vasyndrom

New member
mowisz o grach na konsole a pokazujesz filmik z gampley'a z PC? gdzie mozna wlaczyc/wylaczyc pewne opcje i na dodatek dystans w ktorym przedmioty sa renderowane w pelnej okazalosci jest znacznie wiekszy.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ale w zupełnie inny sposób niż LCD i niezauważalny - co najważniejsze - dla większości populacji.
To tak dla jasności.

Pozdrawiam,
 
Do góry