Niewielkie podłogówki do max 5000zł ? ? ?

Borixon

Active member
Bez reklam
witam, Panowie rezygnuje z kupna jakiś monitorów gdyż ogranicz ja trochę pasmo, zaczęło mi to przeszkadzać stąd pomysł na małe podłogówki. Max 5000zł najlepiej trochę mniej. Mam juz jakieś typy lecz może ktoś mi podrzuci coś ciekawego, najlepiej czarny połysk i bass reflex z przodu.
 

artiz_

New member
Bez reklam
Audio Academy Phoebe III sluchałeś?



Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka
 

Borixon

Active member
Bez reklam
A no chyba że tak ;).
Jestem ciekaw co Ty wymyśli, zaczynasz na audiofila się kreować ;)

Dlaczego tak myślisz :) i gdzie jest granica ? Poniekąd każdy z nas jest trochę audiofilem, cały czas szuka czegoś lepszego i lepszego, nieraz zastanawiałem się jak wiele brakuje nam do melomana, czy słuchamy muzyki czy sprzętów?
 

Rafal7

Banned
Dlaczego tak myślę?
Myślę tak ponieważ, ponieważ nie masz denon tylko lampę :p
A poważnie to widać po sprzęcie że to nie market, po prostu nie ma lipy.

Każdego z nas granicą są pieniądze i to jest jedyna granica, bo znając życie gdybyśmy mieli miliony na koncie to byśmy wydawali setki tysięcy na sprzęt, nawet na te wymyślne kable, podkładki pod nie czy nawet stoliki antywibracyjne i nie ważne czy to by kosztowało 1000 czy 100000 zł.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Dlaczego tak myślę?
Myślę tak ponieważ, ponieważ nie masz denon tylko lampę :p
A poważnie to widać po sprzęcie że to nie market, po prostu nie ma lipy.

Każdego z nas granicą są pieniądze i to jest jedyna granica, bo znając życie gdybyśmy mieli miliony na koncie to byśmy wydawali setki tysięcy na sprzęt, nawet na te wymyślne kable, podkładki pod nie czy nawet stoliki antywibracyjne i nie ważne czy to by kosztowało 1000 czy 100000 zł.

niestety muszę sie z Tobą zgodzić, ja wiem że wydawałbym sporo, czym więcej bym miał tym więcej waliłbym w sprzęt, bezapelacyjnie, chyba że nie przynosiło by to żadnych efektów.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Borixon musze Cię zmartwic ale z tego co pisales na forum to do 5tys przecież żadna kolumna jak i elektronika dla Ciebie nie gra.... ;-) to co Ci się podoba zaczyna się dużo wyżej... ;-)
Jeśli Ci Focale nie podeszły R300 również to Ciężko Cię będzie zadowolić.. ;-)
Posłuchaj sobie heco celan gt 500 ze swoją lampą. Mówię już całkiem poważnie, tylko dokładnie ten model może gdzieś udało by Ci się udać na odsłuch.
 
Ostatnia edycja:

Borixon

Active member
Bez reklam
Borixon musze Cię zmartwic ale z tego co pisales na forum to do 5tys przecież żadna kolumna jak i elektronika dla Ciebie nie gra.... ;-) to co Ci się podoba zaczyna się dużo wyżej... ;-)
Jeśli Ci Focale nie podeszły R300 również to Ciężko Cię będzie zadowolić.. ;-)
Posłuchaj sobie heco celan gt 500 ze swoją lampą. Mówię już całkiem poważnie, tylko dokładnie ten model może gdzieś udało by Ci się udać na odsłuch.
Nigdy nie pisałem że nie grają sprzęty do 5k, sam mam wszystkie takie. Tak uważam że naprawdę poważne granie zaczyna się za wiele więcej.

Żadnych Heco nawet nie chce widzieć.

Focale jak i Kef grają fajnie ale czegoś jednak brak.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

Borixon

Active member
Bez reklam
R600 są zbyt duże.
Plan jest nie ukrywam na Akkus F1S.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Jak nic u Ciebie nie gra , pomyśl o akustyce . Możesz wydać 20k na głośniki i będzie tak samo :(
Wiem , koszt samego pomiaru i projektu , to 2k . Prawie połowa głośników , a gdzie jeszcze ustroje akustyczne i glosniki ?
 

werf

Active member
Bez reklam
W tym budżecie to co najwyżej skręcisz w bok a nie do przodu, Czy to aria czy r-ki,bowersy....... to zawsze będzie ten sam pułap a zmiennej barwie grania,może być cieplej jaśniej sterylniej itd ale nie lepiej.
Może takie brzydkie Audio System - Kudos X2 ?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Nigdy nie pisałem że nie grają sprzęty do 5k, sam mam wszystkie takie. Tak uważam że naprawdę poważne granie zaczyna się za wiele więcej.

Żadnych Heco nawet nie chce widzieć.

Focale jak i Kef grają fajnie ale czegoś jednak brak.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
Wiedziałem że heco i denon działa na Ciebie jak płachta na byka..:-D

Ale pomyśl tak jak koledzy wyżej napisali nad poprawą akustyki bo mając już kolumny nawet z wysokiej półki jak akustyka leży to droższy sprzętem jej nie poprawisz. ..
 

Borixon

Active member
Bez reklam
To nie tak że u mnie nic nie gra, jak napisał kolega wyżej, jestem po prostu często u kolegi, który często zmienia system, fakt że sporo droższy i widzę jak coś gra, co mi się podoba a co mniej.

Wefr częściowo masz rację ale... Ale słuchałem Akkus i uważam że grają na wyższym poziomie niż Focale czy Kefy, może każda z nich ma coś czego nie ma inna ale gdy włączyłem właśnie te małe podłogówki z moją lampą to dźwięk stał się bardziej szlachetny.

Poprosiłem o kilka typów kolumn a nie o przedstawienie mi wynikających efektów, te doskonale znam, nie zmieniam klocków od dziś :)
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Panowie, bass reflex z przodu czarne i do 5k :-D

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Plan jest nie ukrywam na Akkus F1S.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Ładne i zgrabne :) Dobrze się zgrywają z szybką elektroniką. Same w sobie są dość spokojne i trzeba je trochę "ożywić" . Zresztą jeśli odsłuchiwałeś to sam wiesz najlepiej.

Przyszły mi do głowy Sounddeco Alpha F2 Plus. Mają dziurę w dół. Sam ich nie odsłuchiwałem więc nie wiem co sobą reprezentują.
 
Ostatnia edycja:

Borixon

Active member
Bez reklam
Paweł gość, który odbierał moje Focale brał pod uwagę Twoje monitory. :-D

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry