Niewielki pokój, KD, co wybrać?

dj_cube

New member
Witam
Planuję zakup kina domowego, które jednocześnie posłuży mi do słuchania muzyki i oglądania filmów (przede wszystkim z DVIX (HD) i DVD). Niestety jak to zawsze bywa - jest ograniczenie finansowe. Najpierw myślałem, że wydam max. 2 tys zł, ale obawiam się, że moje maksymalne maksimum ;) to 2500-2700 zł.

Pokój w którym będzie stał sprzęt to pokój w typowym bloku z wielkiej płyty, ma wymiary 3.5x3.6 m, a po odjęciu miejsca na szafę wychodzi jakieś 9 m2. Nie chcę żadnego rozbudowanego zestawu 7.1 (bo nawet nie miałbym jak tego poustawiać), docelowym zestawem jest 5.1. Zerknijcie również na ustawienie - dorzucam poglądowy rysunek jak ja to widzę.


1,2 - satelitki
3,4 - fronty
5 - subwofer
6 - centralny
RZ - rzutnik

Na razie sobie wybrałem coś takiego:
ONKYO TX SR 505 + Quadral Quintas 500 + jakiś SUB
ONKYO TX SR 506 + Quadral Quintas 500 + jakiś SUB

Podstawowe pytanie - czy warto dopłacać do nowego modelu? Wiem, że zyskuje jedno wejście HDMI, ale patrząc po specyfikacji, 506 jest słabsze (muzycznie) na wyjściu.

Kolejne pytanie - jaki SUB do tego dołożyć? Myślałem o subwoferze z zestawu, ale widziałem, że polecacie coś z JAMO.

Do tego wszystkiego podpięte będą:
- kablówka (zwyczajna SD z tunera, albo odtwarzacza video)
- odtwarzacz DVD
- laptop
- w przyszłości PS3

Na koniec podstawowe pytanie - czy to nie jest za mocny sprzęt na tak niewielkie pomieszczenie? Szczególnie mając na uwadze, że za ścianą są sąsiedzi, a filmy ogląda się głównie wieczorem/w nocy.

Oczywiście jeśli macie inne propozycje, to z chęcią je wysłucham, po głowie chodził mi jeszcze amplituner HK, tak jak i głośniki JAMO. Kiedyś jeszcze była KODA, ale się naczytałem i już nie chcę ;) W sklepie w Krakowie usilnie wciskano mi RUBICONy, ale też się nie dałem..

Proszę o pomoc, bo remont zbliża się wielkimi krokami i trzeba myśleć o zakupach. Z góry wielkie dzięki za poświęcony czas.
 

Attachments

  • pokoj_new.jpg
    pokoj_new.jpg
    39,7 KB · Wyś: 281
Ostatnia edycja:

dj_cube

New member
blackninja - w takim razie dwa pytania do Ciebie:
- jaki proponowałbyś do tego SUB?
- jakie ceny jesteś w stanie na ten zestaw zaproponować i jak u Ciebie jest z ratami? ;) (ale to chyba na PW bardziej)
 

gerardinio

New member
i ja

też jestem zainteresowany tym zestawem ale potrzebuję też dvd, w 3000 raczej się nie zmieszczę, jakieś inne alternatywy do 2500zł?
 

armi

New member
Bez reklam
w tych cenach to najsensowniejsze zestawy.
można jeszcze spojrzeć na amplituner H/K avr 147 i kolumny infinity beta HCS jeśli jest problem ze standami. Sub może być jamo sub200.

Można te elementy w miarę spokojnie mieszać ze sobą.
DVD to jakiś ferguson, pioneer lub bellwod jeśli do divx lub coś z H/K lub Onkyo jeśli bardziej do muzyki i DVD
 
Do góry