Niewiarygodnie czysta reprodukcja dźwięku - wood cone JVC

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ex-a250.jpg

Ex-A250
Ten produkt oparty na nowym systemie głośników "SX-WD250" pozwala trzymać się niewiarygodnie czystej reprodukcji dźwięku,.
Aby rozwinąć i wzbogacić dźwięk odtwarzany przez membranę z drewna, nowo opracowaną membranę o dużej średnicy 14,5 cm


sx-wd250_1.jpg
Structural Cone
sx-wd250.jpg





Membrana została wytworzona z drewna wiśniowego i tym razem
wzmocniona w pionowe i poziome elementy materiałem dźwiękochłonnym stosowanym do drewna wewnątrz nakładki ulepszając dźwięk .
Głośnik wysokotonowy 30W + 30W (% 4Ω/10kHz/THD10)
40W+ 40W 4Ω/1kHz/THD10 . Głośnik niskotonowy 40W + 40W (% 4Ω/1kHz/THD10)

xv-a250.jpg

XVA 250


Nowo zastosowane elementy przyczyniają się do rozprzestrzeniania dźwięku niskotonowego i wysokotonowego oraz wpływają na dynamiczne odtwarzanie dźwięku poprzez zmianę położenia środka ciężkości .
sx-wd250_3.jpg


pręty bambusowe Symphony w rezonansowej strukturze trójwarstwowej przyczyniają się do rozprzestrzeniania tekstury i dźwięku basu.

Obwód magnetyczny przyjął magnes neodymowy .
Zapewnia wysokiej częstotliwości dźwięk z doskonałą równowagą .
sx-wd250_4.jpg

Jako materiał dźwiękochłonny służy klon . Pozwala aby osiągnąć wysoką rozdzielczość dźwięku oraz ciężki bas.

Ograniczenie niepożądanych drgań uzyskano poprzez montaż izolatorów wibracyjnych wykorzystujące trzypunktowe wsparcie


rx-a250_bottom.jpg

konwersja cyfrowa pozwala na przywrócenie utraconych informacji w czasie odtwarzania muzyki . W tym celu zastosowano sprawdzoną technologie poprawy jakości - "technologię K2".
Źródła dźwięku takie jak MP3 i WMA ulegające kompresji dzięki konwersji cyfrowej są zbliżone do pierwotnego wzorca.

Na przednim panelu znajduje się gniazdo USB.
Łatwo da się podłączyć pamięć USB dzięki czemu pliki MP3 i WMA, MP3 CD (128 kb / s) mogą być rejestrowane ze stałą prędkością.
xv-a250_usb.jpg



JVC.jp
 

janusz

New member
Bez reklam
Hahaha... jamnik z CD i niewiarygodna jakość? Jak, z możliwościami CD, plikami 16-bitowymi,przy częstotliwości próbkownia 44,1 kHz? Do kuchni w sam raz, ale jakość lepszą znajdę nawet w urządzeniach sprzed 30 lat.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
rozumiem że już słyszałeś w akcji skoro wydajesz własną ocenę.
Modele AK1 wood cona są w sprzedaży kosztują sporo i raczej z tego co widzę nie są przeznaczone dla Twoich potrzeb.
Posiada 192kHz/24-bitowy przetwornik audio D/A .
I rewelacyjną naturalność odtwarzania czystych dźwięków.
Szczególnie z remasterowanych płyt.
Znam takich co mają w kuchni sprzęt audio za 20.000 zł i nie wiem co ma piernik do wiatraka.
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
Chyba mnie nie zrozumiałeś. Nie chodzi mi konkretnie o ten model, nawet jeżeli byłby najlepszy w swojej klasie to i tak pozostnie miniwieżą z CD. Jeżeli tytuł newsa traktować "niewiarygodnie..." ale w swojej klasie produktowej. Przetworniki 192/24 to świetna rzecz ale najpierw trafia płyta CD 44,1/16, nawet jak przetworniki nieco podniosą jakość to i tak będzie mizerna w porównaniu z oryginalnym plikiem 192/24, a takiego napęd CD nie odtworzy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ja korzystam z oryginalnych płyt taktowanych 192/24 w dvd audio .
Ten sprzęt czyta format DVD audio. Do tego otrzymujemy płyty z nagrań analogowych zremasterowanych cyfrowo. I zachowana jest dynamika i pełna gama czystych dźwięków na płatach XR CD .
Podobnie jak do dużych ekranów korzystam z płyt blu raya - bo ta jakość zachwyca.
Do systemów audio korzystam z wysokiej jakości nagrań oceniając możliwości sprzętu. Ten sprzęt w klasie cenowej ( nie licząc że ma komuś grać bardzo głośno) ma czystą naturalną barwę .
Podobne opinie są tych użytkowników którzy doceniając czystość dźwięku
(nie mylić z natężeniem dźwięku) wybierają wood cony.
ƒEƒbƒhƒR[ƒ“ƒI[ƒfƒBƒIƒVƒXƒeƒ€@ƒrƒNƒ^[
Kiedyś oceniane to było nazwą "w czystej klasie A" .
ƒEƒbƒhƒR[ƒ“ƒI[ƒfƒBƒIƒVƒXƒeƒ€@ƒrƒNƒ^[
 
Do góry