Nietypowe wymagania

bonnum

New member
Witajcie,
Nie znalazłem wystarczającej ilości informacji na interesujący
mnie temat, w związku z czym pozwoliłem sobie utworzyć nowy temat:

Potrzebuję dużego (min 32") ekranu na którym będę mógł prezentować klientom zdjęcia ślubne. Monitory w dużych rozmiarach są zbyt drogie, dlatego wybór padł na telewizory. Oczywiste jest że jakość odwzorowania kolorów nawet nie zbliży się do monitora na którym obrabiam zdjęcia, jednak po pierwsze pokaz ma służyć wstępnej selekcji, a po drugie, klienci bardzo często oglądają swoje fotki ślubne na kiepskich LCD'kach (telewizorach bądź monitorach).

Chciałbym uzyskać możliwie najlepszą jakość za 2,5tyś zł (max 3tyś)
Wymagania podstwowe:
1. łatwy i szybki pokaz slajdów, najchętniej poprzez czytnik kart pamięci lub USB, Ponieważ z tego co wyczytałem na forum wynika, że DVD najpierw skaluje zdjęcie w dół a potem je rozciąga.)
2. dobre odwzorowanie kolorów, dobra ostrość fotografi, dobre przejścia tonalne
3. wbudowany tuner do odbierania naziemnej telewizji cyfrowej (czyli tego co ma wejść w niedługim czasie) Wieczorami telewizor ma po prostu służyć do oglądania telewizji (w tej chwili antena na dachu + wideostrada tp)


Plazma czy LCD - obojętnie ważne żeby dobrze wyświetlał zdjęcia.
HDready czy HD - przy tak dużej odległości od ekranu chyba też nie
ma znaczenia (ale mogę nie mieć racji)

Odległość oglądania będzie wynosiła dokładnie 3,8 m
Warunki w pomieszczeniu: ekran będzie stał w rogu pomieszczenia pomiędzy dwoma dużymi oknami. Pora oglądania, najczęściej jest to ok godziny 18.

Bardzo proszę o rady i wskazówki. Szczeg. dot pokazów zdjęć na telewizorze. Być może są inne technologie które pozwolą osiągnąć lepszy efekt?

Pozdrawiam serdecznie
bonnum
 

bonnum

New member
Dzięki za wskazówkę. Napisz proszę dlaczego uważasz że właśnie ten model powinienem kupić?
Oglądałem w sklepie kilka różnych telewizorów i widać wyraźne różnice w podejści do zdjęć, zarówno kolorów jak i obsługi pokazów slajdów.
 

maxus3000

New member
szerze mowiac to ten model bo ... znajomy ma i bardzo ladnie odwzorowywuje kolory przy dobrym sygnale , a tak btw to we wszystkich modelach mozna uzyskac podobna jakosc wyswietlanych obrazow po odpowiedniej kalibracji , najlepiej sam porownaj kilka modeli w sklepie , lub u siebie i zdecyduj , ktory ci najbardziej odpowiada . podpowiadam ze to powinien byc LCD , 37-40 cali i najlepiej full hd od samsunga lub sharpa
 

bonnum

New member
Stanęło na Panasie TX-32LX85P. FullHD od HDReady jest nieodróżnialny z odległości 3m, a co najważniejsze KOLORKI są oddane w przyjemny naturalny sposób, a czytnik kart radzi sobie bardzo dobrze przy plikach do 5MB (nie mylić z MP) przy 10MB jedno zdjęcie świeci się min. 10sek.
 
Do góry