Nieszczęście w pracy

zegarek11

New member
Hejka,

wiecie no trafiło mnie nieszczęście w pracy. Noga złamana. Kiepska sytuacja no ale cóż takie życie. Teraz się tylko zastanawiam czy za moją tak bardzo bolesną szkodę skąd mogę uzyskać odszkodowanie ? Wiem, że są tego typu firmy, ale nie wiem czy nie jest to zbyt błaha sytuacja, żeby się od razu do nich wybierać i czy może samemu coś można pożytecznego zdziałać.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Ale o jakim odszkodowaniu mowa? Jeżeli byłeś ubezpieczony to jak najbardziej należy Ci się jakiś % w skutek trwałego uszczerbku na zdrowiu i zgłaszasz ten fakt do swojego ubezpieczyciela.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Jezeli był to wypadek w pracy - protokół powypadkowy, wtedy 100% chorobowego + na zakonczenie leczenia udajesz się do BPH-wca po odpowiedni druk. Z tym drukiem do lekarza prowadzącego i zanosisz go do BHP. BHP wysyła ten druk wraz cała dokumentacją do ZUS (jezeli zakład pracy wypłaca zasiłek chorobowy tylko do 30 dni to wtedy, dokumentacja do ZUS'u musi być wysłana niezwłocznie po podpisaniu przez Ciebie protokolu powypadkowe i wtedy dopiero uzupełniona o druk zakończenia leczenia). Na tej podstawie ZUS wzywa Cię na komisję lekarska. Zawsze parę procent wpada.
Jak masz pytanie to pisz śmiało. Mogę podpowiedzieć parę rzeczy, gdyż jestem BHP'wcem.
 
Do góry