Nieskomplikowany player

freyu

New member
Witam. Tak sobie czytam te różne wątki o różnych odtwarzaczach, ale jak to bywa im dalej w las tym ciemniej. A ja szukam prostej odpowiedzi na wydaje mi się proste pytanie: czy ktoś może polecić jakiś odtwarzacz do moich mało skomplikowanych potrze? a jakie to potrzeby?:
1. odtwarzanie plików z pena bądź dysku zewnętrznego czyli powinien mieć USB
2. przede wszystkim obsługa mkv i zwykłych avi (nie potrzebuję żadnych rmvb itp wynalazków)
3. jako że nie posiadam amplitunera to żeby możliwe było oglądanie z dźwiękiem bezpośrednio po podłączeniu to tv
4. nie potrzebuję bajerów w stylu YT, sieci, samby i co tam jeszcze;
5. miło by było jakby odtwarzał txt ale jak nie da rady to przeżyję
6. nie drogi tzn powiedzmy do 500 zł
Koncepcja jest taka żeby nagrać film na nośnik, podłączyć i oglądać. Wiem że pewnie nie jeden z Was powie że takie rzeczy to tylko w erze, ale może jest jakiś tego typu odtwarzacz na rynku? Poczytałem nieco o skrzyneczkach typu WD, o odtwarzaczach DVD i BD z możliwością odtwarzania mkv, ale wiele z nich jest strasznie napakowana zbędnymi dla mnie bajerami.
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
 

slawkor

Member
Bez reklam
W twoim przypadku polecam LG BD 370. To trochę starszy odtwarzacz bd z obsługą mkv i divx hd. Powinien być teraz tani. Ma tylko jedną wadę nie obsługuje .mkv po ntfs. Jeśli Ci to potrzebne to wtedy bd 390. mam taki i szczerze polecam. Są to modele zeszłoroczne i dlatego powinny być tańsze.
 

KubaArek

New member
Bez reklam
cze
te bajery to niestetyu muszą być aby towar się sprzedawał :) a Ty nie musisz z nich korzystać
ja polecam HYUNDAI L110 cena około 400 zeta a wszystko co wymieniłeś ma i czyta .txt bez problemu a co najważniejsze w ostatnim sofcie usprawnili odczytywanie mkv ze skompresowanym nagłówkiem co było wadą tego odtwarzacza od jakiegoś czasu .
 

morzin123

New member
Koncepcja jest taka żeby nagrać film na nośnik, podłączyć i oglądać. Wiem że pewnie nie jeden z Was powie że takie rzeczy to tylko w erze, ale może jest jakiś tego typu odtwarzacz na rynku?

Te punkty (wymagania), które wymieniłeś chyba 90% (jeśli nie więcej) odtwarzaczy HD obecnych teraz na rynku jest w stanie spełnić.
Bajery jak tu ktoś napisał musza być, co nie znaczy że musisz ich używać. Ale z własnego doświadczenia wiem, że lepiej jak cos jest i się tego nie używa niż jak czegos niestety nie ma, kiedy moze sie to przydac raz na 5 lat ale może sie przydać.

Swoją drogą Asus O!Play jest moim zdaniem świetnym wyboremmam to wiem. Bez zbednych wodotrysków a nawet jeśli ma to ja nie używam. Film ---> pendrive ---> TV mam bez głośników, amplitunera itd. Chodzi wszystko cacy. Polecam.
 

Soryu

New member
Bez reklam
ano wlasnie - wiekszosc plejerkow hd spelni twoje wymagania. moze tylko zwroc baczna uwage na audio - w twoim przypadku (dzwiek przez tv) przyda sie mozliwosc downmixu wszelkiego wielokanalowego dzwieku do stereo.
 
Do góry