Nierównomierne podświetlenie matrycy

reters

New member
Witam wszystkich.Miesiac temu kolega zakupił od kikiego Jvc32p80.Niestety ale od nowosci wystepuje jakby jasniejsze podswietlenie matrycy w dolnych rogach ekranu.Jest to szczegolnie widoczne gdy nadawane sa ciemne sceny,lub wystepuje czarny pasek np,na filmach.Ogólnie wyglada to nie za ciekawie..Jak myslicie czy serwis usunie taka wade? Bo moim zdaniem w lcd nie ma prawa wystepować taka przypadłość:( Dodam panowie że sam posiadam P80 i u mnie podswietlanie matrycy jest rownomierne i z moim tv nie mam zadnych problemów.Z góry dzieki za pomoc.Pozdrawiam
 

jaceksobczak

New member
Ja mam w tym modelu delikatne / ale jednak/ nierównomierne podświetlenie w lewym górnym rogu.
Ale wcześniej miałem Toshibę 37Z3030 i tam od samego początku nierównomierne podświetlenie było we wszystkich rogach i wyglądało to nieciekawie. Zgłosiłem Toshibę w serwisie do naprawy - okazało się że takie rzeczy się nie naprawia i po walce zwrócili mi pieniadze .
Ale trzeba oddać TV do serwisu i tam muszą to ocenić .
 

fiaam

New member
reters napisał:
Witam wszystkich.Miesiac temu kolega zakupił od kikiego Jvc32p80.Niestety ale od nowosci wystepuje jakby jasniejsze podswietlenie matrycy w dolnych rogach ekranu.Jest to szczegolnie widoczne gdy nadawane sa ciemne sceny,lub wystepuje czarny pasek np,na filmach.Ogólnie wyglada to nie za ciekawie..Jak myslicie czy serwis usunie taka wade? Bo moim zdaniem w lcd nie ma prawa wystepować taka przypadłość:( Dodam panowie że sam posiadam P80 i u mnie podswietlanie matrycy jest rownomierne i z moim tv nie mam zadnych problemów.Z góry dzieki za pomoc.Pozdrawiam

Nierównomierne podświetlenie występuje wtedy, kiedy pojawiają się jaśniejsze plamy na LCD, w Twoim przypadku przebija podświetlenie matrycy, co jest następstwem zbyt mocnego skręcenia matrycy.
 

reters

New member
Tak tylko ze jakos moj p80 "tak nie ma";) Tak wiec niedlugo tv bedzie zawieziony do serwisu i napisze wam w puzniejszym czasie jak sie sprawa zakonczyla.Dzieki za rady i pozdrawiam:)
 

koder77

New member
Samsung LED UE40C6500

Witam wszystkich!
Na początku stycznia zakupiłem telewizor jak w temacie i po jakimś czasie zauważyłem nierównomierne podświetlenie. Zgłaszałem problem kilka razy telefonicznie i mailowo do Samsunga ale oni twierdzą że w tych modelach TV LED z podświetleniem krawędziowym to normalne. Ja oglądając film w ciemnym pokoju widzę że w lewym górnym rogu jest wyraźniej jaśniejszy obraz. Zrobiłem kilka fotek i wysłałem do samsunga ale dalej twierdzą ze to norma. Jestem rozczarowany jakością albo niedoskonałością tej technnologi jeśli tak mają wszystkie modele. Niestety nie mogę tego porównać bo w sklepie przy dużym świetle nie można tego zauważyć. Proszę o ocenę po obejrzeniu zdjęć. Czy to naprawę norma takie plamy ??? Jeśli tak to technologia krawędziowa jest moim zdaniem do niczego.
 

Attachments

  • _IGP6233.JPG
    _IGP6233.JPG
    458 KB · Wyś: 624
  • _IGP6227.JPG
    _IGP6227.JPG
    297,1 KB · Wyś: 4054
  • _IGP6231.JPG
    _IGP6231.JPG
    246,5 KB · Wyś: 1678

babus

Member
No koszmarnie to wygląda, szczerze współczuję użytkownikowi tego tv. Ja bym go następnego dnia po zakupie, wywiózł do sklepu i żądał zwrotu gotówki.
 

koder77

New member
Zrobiłem błąd, że nie wywiozłem go w ciągu 10 dni od zakupu. Teraz Samsun reklamacji nie uwzględnia bo uważa że to normalne. A w sklepie jak już wspomniałem nie widać przy dużym oświetleniu.
 

mil999

New member
Ja mam model C6000 i mam takie same plamy w tym samym miejscu. Kolega ma ten sam model i ma dokładnie tak samo. Jednym słowem te telewizory to drogi bubel.
Wczoraj znalazłem pewne rozwiązanie. Wieczorem oglądając jakiś program, na ciemnych scenach plamy te były tak widoczne że porządnie mnie to zdenerwowało. Rozkręciłem telewizor, zdjąłem tylną obudowę i plamy zniknęły. Oglądałem tak jakiś czas i obraz był jednolity. Po jakimś czasie założyłem obudowę i plamy zaczęły się stopniowo pojawiać. Okazało się że to zależy od temperatury. Z obudową całość bardziej się nagrzewa i matryca zaczyna się marszczyć. Na razie mam obudowę odstającą bo przymocowałem ją na jedną śrubkę i plamy są mniejsze. Być może trzeba by zamontować wolnoobrotowy wentylatorek i podłączyć go pod wolne USB. Ale to jest już śmieszne że w TV za duże pieniądze trzeba robić takie rzeczy żeby normalnie coś oglądać. Wstyd dla samsunga.
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Lcd, led

Witam,
Niestety większość telewizorów tzw. "LED" posiada podświetlanie krawędziowe, które nigdy nie zapewni równomiernego podświetlenia nawet takiego jak w CCFL. Uważam, że większość telewizorów z podświetleniem LED (krawędziowym) to czysty marketing, ludzie kupują uważają że to kosmiczna technologia bo obudowa ma 1,5 cm grubości, itp. Tak naprawdę producenci zarabiają dwukrotnie więcej - prostsze obudowy, mniejsze zasilacze i prawdopodobnie dobre CCFL jest również dwa razy droższe od kilkunastu diód Led umieszczonych na krawędziach. Polecam poczytać przed zakupem takich wynalazków i kupić chociażby najtańszą plazmę, te 5-10 zł miesięcznie więcej za energię elektryczną to żaden wydatek.
 

mil999

New member
Moim zdaniem to nie problem podświetlenia tylko konstrukcji samego telewizora. Krawędziowe LEDy zwykle są bardzo cienkie przez co problemem jest odpowiednie zamocowanie matrycy. Przy takiej konstrukcji podświetlenie nie ma znaczenia i nawet na CCFL takie nierównomierności podświetlenia były by widoczne. U mnie po włączeniu na ekranie nie ma żadnych chmur, dopiero gdy telewizor się rozgrzeje to pojawiają się jaśniejsze miejsca i wtedy wyraźnie widać że matryca w tym miejscu nie jest idealnie zamocowana.
Tak jak pisałem, pomaga tu zdjęcie tylnej obudowy, przez co całość się tak nie nagrzewa i nie marszczy, ale takie rzeczy to się robiło ze starymi, czarno białymi telewizorami.
 

koder77

New member
Z tym nagrzewaniem to chyba racja bo jak załączam telewizor zimny to nie ma takich plam. Obudowy w swoim nie zdejmowałem bo szkoda mi gwarancji (jeszcze się popsuje całkiem to będę w plecy ponad 3tyś. - i tak już jestem w plecy bo kupiłem za taką kase tv z plamami które są "normalnością" u samsunga) ale jak się skończy to napewno rozkręce i powiesze go na ścianie bez obudowy. Ale czy inne tv z tą technologią też maja takie plamy ? Czy to tylko samsung taki szajs robi?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to raczej przypadek. Oczywiście może mocno irytować.
Ale czy był już w serwisie i masz opinie na piśmie?
 
Ostatnia edycja:

koder77

New member
No właśnie, ja nie wiem jak się jeszcze mogę skontaktować z serwisem bo przez telefon serwis odwawia przyjęcia tego zjawiska jako usterki. Pisałem też maile i wysyłałem te zdjęcia - dwukrotnie dostałęm odpowiedź odmowną. Nie wiem co dalej robić, a denerwuje mnie to i najchętniej pozbyłbym sie tego tv i kupił coś innego. Proszę o poradę co mam dalej robić.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
co prawda nie pytałem w Samsungu. Ale w innych firmach aby coś wskórać musisz mieć decyzję na piśmie . Zacząłbym od serwisu tak doradzają sami szefowie serwisów centralnych.
 

koder77

New member
I tu jest pewien problem, ponieważ aby serwisant przyjechał do mnie w tej sprawie to Biuro obsługi klienta musi przyjąć zgłoszenie i powiadomić odpowiedni autoryzowany serwis. Tylko że centrala samsunga nie chce przyjąć mojego zgłoszenia jako usterki ponieważ wg nich to nie jest usterka i cytuje : "te typy tak mają". Ja pisałem maila i prosiłem o konkretne specyfikacje dotyczące nierównomierności podświetlenia i nie doczekałem się odpowiedzi na konkretnie pytanie a tylko odpowiedź z cyklu "odczep się" Wklejam to co otrzymałęm w mailu:

"Szanowny Kliencie


W imieniu firmy Samsung Electronics Polska Sp. z o.o. serdecznie
dziękujemy za kontakt. W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy
poinformować:
Na podstawie przesłanych przez Pana zdjęć została podjęta decyzja, iż
dane jaśniejsze punkty na matrycy nie są podstawą do reklamacji. W tej
sytuacji nie ma możliwości naprawy Pana sprzętu.

Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania.

Z poważaniem ... "
 

mil999

New member
I tak to wygląda, sprzedali telewizor i resztę mają gdzieś. Kasę dostali, ustanowili sobie jakieś chore normy i są zadowoleni.
Co do plam to bez tylnej obudowy praktycznie nie są one widoczne, czyli to zależne jest od temperatury. Plamy są po tej samej stronie co płyta główna a układy na tej płycie trochę się nagrzewają. Wpadł mi do głowy pomysł żeby odizolować termicznie płytę od matrycy. Jeżeli to faktycznie ciepło płyty głównej powoduje deformacje matrycy to powinno to pomóc. Dam znać czy to pomogło.
Co do rozkręcania to telewizor nie ma żadnych plomb więc nie ma strachu i gwarancji się nie traci. Trzeba sobie jakoś radzić jeżeli kupiło się bubla.
 
Do góry