Nierównomierne podświetlanie matrycy LG 37LC51

sebak11

New member
Witam!
Zakupiłem telewizor LCD marki LG 37LC51, egzemplarz ten ma wg mnie istotną wade, mianowicie bardzo nierównomierne podświetlenie matrycy, bardzo mocno świeci lewy dolny i prawy górny róg, miedzy nimi widac wyraźnie jaśniejszą smuge a pod nią i nad nią zdecydowanie ciemniejsze obszary ekranu. Efekt ten jest bardzo dobrze widoczny i jeszcze bardziej uciązliwy przy wyswietlaniu ciemnego obrazu, regulacje z poziomu menu nic nie dają, nawet przy maksymalnym ściemnieniu obrazu narożniki poprostu świecą a reszty obrau nie widać. Zgłosiłem ten fakt do miejscowego serwisu LG Felix w Jeleniej Górze gdzie zostałem poinformowany że telewizor jest sprawny, wpis w książce gwarancyjnej brzmi: "sprawdzenie-sprawny, profilkatyczne sprawdzenie polaczenia", po telefonicznej interwencji usłyszałem, że to normalne w tych telewizorach. Przed tym modelem miałem LG 32LC51 i nic takiego nie miało miejsca, poza tym obejrzałem kilka identycznych modeli w sklepach, obraz był wzorowy. Zażądałem skutecznego usunięcia tej usterki w pismie do centrali LG gdzie napisano mi cytuje: "... tego typu zjawisko jest normalne i związane bezpośrednio z technologią wykonywania paneli LCD, gdzie ekran jest podświetlany świetlówkami. W każdym telewizorze czy monitorze LCD, na ciemnym tle, nierównomierne podświetlenie będzie bardziej lub mniej widoczne. W związku z powyższym brak jest podstaw do tego abyśmy uznali przedstawione nam roszczenia."

Skontaktowałem się z Inspekcją Handlową która może podjąć sie mediacji ale powinienem miec opinie niezależnego rzeczoznawcy, znalazłem takiego, tylko on za to chce 1000zl netto!
Doradźcie co robić, jak domagać sie swoich praw, a może przesadzam? Załączam fotki, zerknijcie i napiszcie co o tym sądzicie,

pozdrawiam,
Sebastian
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    45,5 KB · Wyś: 776
  • 2.jpg
    2.jpg
    40,4 KB · Wyś: 765
  • 4.jpg
    4.jpg
    39,4 KB · Wyś: 660

speed4ever

New member
Niestety..

wygląda na to, iż z tym problelem trzeba poprostu zyć. Niestety bardzo wiele matryc ma problem z podświetleniem, a serwisy zrzucają winę na technologię i mówią, iż tak ma być.
 
Do góry