Nierówna praca membran na kolumnach przy tym samym ustawieniu

bartfine

Member
Dzisiaj odkryłem nierówną prace membran na glosnikach niskotonowych otóż przy tych samych ustawieniach w ampli lewa kolumna gra zdecydowanie mocnie
j niż prawa widać gołym okiem kiedy membranki pracują dopiero kiedy ustawie prawą na plus do lewej,czyli lewa zostaje minus trzy i pół a prawa minus jeden db chodzą tak samo membranki chociaż mam wrażenie pełniejszego basu na lewej,Ale skąd ta różnica. dodam że robiłem ostatnio ustawienia konfiguracyjne audyssey z mikrofonem a dzisiaj podbilem db w Source level na analog input na +10 i to je tak naprawdę ożywiło tzn membranki chodzą aż miło i bas już od dolnych rejestrow volume mocno wyczuwalny,:-Dco mnie ucieszyło w sumie ale właśnie skąd taka różnica w działaniu tych samych kolumn na tych samych ustawieniach.Sprawdzałem na dwuch różnych płytach.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Na początek przepnij kable od wzmaka z lewej paki na prawą.
Możesz też przepiąć stronami te pomiedzy CD a wzmakiem, ale raczej watpię zeby winny był CD.
Zobaczysz czy problem tkwi we wzmaku czy w kolumnach.
Różne mogą być przyczyny. Może coś w zwrotnicy, może sam głośnik kuleje a może jednak elektronika.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Ale ja Ci nie piszę, że masz nieprawidłowo spięte. Chodzi mi tylko o zlokalizawanie źródła problemu.
Zamień miejscami kable od głośników basowych we wzmaku.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Lemil

Banned
Ja bym podpiął obie kolumny szeregowo, żeby dostały dokładnie ten sam sygnał. Trzeba uważać, żeby wpiąć w fazie, bo w przeciwnym razie będzie trudniej ocenić, bo jedna membrana w przód, druga w tył.
 

bartfine

Member
dzisiaj już nie podepne zobaczę na to jutro bądź w niedzielę tak czy inaczej brzmi fajnie odkad podbilem je na plus 10 dba w Source level a że nierówno chodzą to narazie podbilem prawa tak żeby wyrównać jest fajnie i dynamiczne już od samego początku warto z ampli się pobawić aby było ok,

w wzmaku wszystko ustawia się prościej.
 

WiTT

New member
Bez reklam
To co teraz masz i tu piszesz to zdecydowanie efekt autokalibracji którą ostatnio koledzy Ci doradzali w innym wątku. Widocznie wg. pomiarów z mikrofonu amplituner stwierdził że tak dla miejsca odsłuchu będzie najlepiej. To że membrany różnie pracują to nic nie szkodzi, tak ustawiło kalibrację. A to że Tobie przeszkadza - nikt nie powiedział że autokalibracje mają w 100% zadowolić użytkowników :) ;)
 

bartfine

Member
może coś mylę ale jeżeli po autokalibracji kolumny ustawilo na minus trzy i pół lewa i prawa tak samo to powinny chodzić tak samo.Proszę mnie sprostować jeżeli jest inaczej ale moim zdaniem prąd płynie wtedy tak samo do obu kolumn.
 
Do góry