Nieregularne plamki w plazmie

patefkrak

New member
Mam pytanie do użytkowników plazm. Zauważyłem w prawym dolnym rogu plazmy plamki o nieregularnych kształtach. Nie jest to żaden efekt wypalenia, bo w tym miejscu nie występują loga TV ani inne znaczki. Wygląda to jak tłuste plamki, niestety są one po wewnętrznej, a nie na zewnętrznej stronie. Zadzwoniłem do serwisu i mają przysłać kogoś, aby to zobaczył.

Ale mam pytanie czy ktoś miał podobny problem i co może być przyczyną.

Pozdrawiam
 

pawel300

New member
Witam!!! Mam dokładnie ten sam problem w plaźmie Samsunga S5S. Otóz od nowości w lewj, środkowej części ekranu widoczna jest plamka w kształcie nieregularnej litery C (wielkości 3cm). Plamka widoczna jest zwłaszcza na jasnych tłach i w momencie włączenia wzoru sygnału do ochrony przed wypalaniem. Nie jest to efekt wypalenia. Pozatym szyba ochronna jest poplamiona w kilkunastu miejscach po wewnętrznej stronie. Wygląda to jakby cos kapnęło i zaschło podczas montażu. Te poplamienia są dobrze widoczne gdy przy wyłączonej plaźmie skieruje się z boku dodatkowe światło (np. poświeci latarką). Początkowo myślałem, że w/w plamka w kształcie C też jest zabrudzeniem, ale po wyłączeniu i podświeceniu szyby nie ma w tym miejscu żadnego zabrudzenia. To jest najprawdopodobniej wada matrycy :( Mieszkam w Krakowie i zawiozłem ją do serwisu a oni wysłali do centralnego w Warszawie. Po 12 dniach plazma wróciła i nie zrobili niczego i napisali, że: test funkcjonalny, badania w kierunku na zgodność z normą (jednolitość świecenia ekranu), ogólnie telewizor sprawny, spełnia wymagane normy.... Dopisali że trochę niestosownie abym sobie lepiej przestudiował instrukcję pod kątem "utrwalania się obrazów nieruchomych" Od razu zadzwoniłem do gościa, który to napisał i powiedziła mi, że: "posługuje się jak on to określił narzędziem poprawiającym wzrok jakim są okulary i nic nie dostrzega". Gdy włączyłem ją w serwisie krakowskim, wszyscy przyznali mi rację plamka jest ewidentnie widoczna. Wtedy serwis centralny zlecił czyszczenie matrycy i szyby tu na miejscu w Krakowie. Było to przed Świętami i ja się na to nie zgodziłem ponieważ raz: nie miał bym telewizora przez kolejne dwa tygodnie a po drugie z tego co wiem to takie czyszczenie to dość poważna ingerencja i pewnie by się dopiero na niej szkolili. Od tamtego czasu telewizor jest u mnie w domu i pojawiły się kolejne problemy związane z matrycą. Po włączeniu przez jakieś 20 min zanim się rozgrzeje na całej lewej stronie ekranu cos dziwnego dzieje się z pikselami. Trudno to opisać, ale wygląda to jakby na jednolitych tłach piksele świeciły na przemian swoimi trzema kolorami i tworzą się migające pasy. Już mam dość tego telewizora. Niedość, że tak jak to napisano w innym temacie przy oglądaniu w palu są plamy w nieoświetlonych scenach, menu wypala się błyskawicznie, to jeszcze coś się dzieje z matrycą. Zgłosiłem to do serwisu i znowu pojedzie do Warszawy. Czekam na ich odpowiedź i jeżeli nie usuną jakiejkolwiek z wad to sprawę kieruję do sądu konsumenckiego. Będę się domagał conajmniej wymiany a najlepiej bym go oddał, ale to będzie bardzo ciężkie.
 

patefkrak

New member
U mnie rownież ten problem występuje w Samsungu, ale model s5h. O dziwo nie mam żadnego problemu z wypalaniem się menu TV czy znaczków poszczególnych stacji.
Problem z tymi nieregularnymi plamkami widoczny jest tylko w momencie włączenia wzoru sygnału. Jest ich parę, małej wielkości i w narożnikach. Naszczęscie w normalnym oglądaniu TV nie ma problmu.
Gościu z krakowskiego serwisu ma to zobaczyć w przyszłym tygodniu - ciekawe co będzie miał do powiedzenia. Ale jak mój TV ma się tylko przejechać do stolicy turystycznie to nie wiem czy się na to zdecyduje. Chyba że owe plamki się powiększać.

A Tobie pawel300 powiększyły się te plamki?

Pozdrawiam.
 

pawel300

New member
Telewizor mam od początku listopada. U mnie ta plamka się nie powiększyła, czasami wydaje się, ze jest trochę bledsza i jeżeli się w nią nie wpatruje to nie przeszkadza w oglądaniu. Próbowałem także na dłuższy czas włączać czyszczenie ekranu, ale nie pomagało. Jeżeli to Ci nie przeszkadza w ogladaniu to radzę zostawić bo serwis odeśle nic nie robiąc i nie będziesz miał go conajmniej 12 dni. Telewizor jest transportowany kurierem, a czasami jak ktoś to już słusznie napisał z plazmą obchodzą się jak z ziemniakami i na pewno nie jest to bez znaczenia dla sprzętu. Ja tej plamki staram się nie dostrzegać, ale niedawno wyszły nowe rzeczy, o których wyżej wspomniałem i tego nie da sie już nie zauważyći, będę musiał znowu wysłać. Co do znaczków menu to wypalił mi się i to chyba trwale górny jasny pasek nad okienku z numerem kanału i napis mono bo po rzełączeniu kanału doś długo się świeci. Teraz staram się za każdym razem jak przełącze od razu wyłączać to okienko naciskając przycisk exit, a do menu jak najrzadziej wchodzić, ale to nie jest normalne.
 

gonszcz

New member
obawiam się, że ta informacja was nie bardzo pocieszy ale po waszych
postach obejrzałem moją S5S - mam sporo "tłustych" plam przy dolnej krawędzi ekranu - i jakoś nie specjalnie juz jestem zdziwiony tym odkryciem.
tyle razy już mnie ten ekran zaskakiwał.
 

patefkrak

New member
Pozostaje mieć nadzieję, że plamki które same się pojawiły z czasem same się wyprowadzą z mojej plazmy :) Naszczęście jest to prawie nie widoczne i nie ma wplywu na oglądany program TV. Pozostaje się cieszyć tylko, że po użytkowaniu ponad 2 m-c nie mam problemu z duszkami.

Pozdrawiam
 

gonszcz

New member
u mnie na ekranie dodatkowo pojawiły się białe poziome paski w środku oraz po bokach ekranu. nie chcą ustąpić nawet po zapuszczeniu wzoru sygnału. istnieje ciągle problem długiego wyświewtlania stałych elementów ekranu - np loga stacji lub opisów menu telewizora. one ustępują po " wzorze sygnału" ale komfort oglądani telewizora marny. tłuste plamy dobrze widoczne są na jednokolorowym obrazie (np całym biały) gdy na ekran patry się pod kątem.
 

patefkrak

New member
I jak tam Pawel300 i Gonszcz sytuacja wygląda na waszych telewizorkach z owymi plamkami.
A szczególnie czy Ty Pawel300 dalej walczysz z serwisem i czy udalo im sie coś naprawić czy nie.
 

gonszcz

New member
plamy są gdzie były
ale wstrzymałem się z serwisowaniem
nie chcę sie pozbyć telewizora na czas olimpiady
więc wroce do tematu za jakis czas
ale jesli w waszych przypadkach serwis cos proradził to proszę o info.
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

pawel300

New member
Witam!!!
Jeszcze jej nie oddałem do serwisu. Czekałem też aż się zrobi trochę cieplej bo w te mrozy nie chciałem jej wozić. Wolę dostarczyc sam do serwisu bo i tak muszę jechac, włączyc i pokazać im wszystkie usterki bo poprzednio nie za bardzo opisali i serwis centralny tym sie bronił. Ponieważ zbliżają się Igrzyska to chciałbym też coś pooglądać. Zanosi się na to, ze przez dłuższy czas nie będe miał telewizora, bo tym razem jak wyślę to zaznaczę, żeby nie odsyłali jeżeli nie naprawią wszystkiego (a wiem z pewnych źródeł że nie naprawią ) w przeciwnym razie sprawę od razu kieruję do sadu konsumenckiego. Poczekam aż ogień olimpijski zagaśnie i rozpoczynam batalię ;) Jak będę miał jakieś informacje to napiszę.
Pozdrawiam,
Paweł
 

pawewel

New member
Witam!
2 miesiące temu stałem się "szczęśliwym" posiadaczem telewizora Fujitsu P42VCA30. Niedawno zauważyłem owe plamy o których piszecie. Właściwie to nie są plamy a smugi na wewnętrznej stronie "szybki" od dołu ekranu. Jest tego dość dużo jak na mój gust. Ciekawi mnie skąd to się mogło wziąć? Nikt tutaj nie napisał jakie mogą być przyczyny takiego stanu rzeczy... Może ktoś udzieli jakichś wyjaśnień. Dla zobrazowania zjawiska posyłam zdjęcie.

http://img87.imageshack.us/img87/9553/resizeofimg15437da.jpg

Pozdrawiam i czekam na kolejne spostrzeżenia dotyczących przede wszystkim walki z serwisami, bo nie wiem czy jest sens teraz wysylać czy poczekać aż smugi będą na całym ekranie...
 

patefkrak

New member
Moje plamki są dokładnie takie same. Jutro ma mnie odwiedzić technik Samsunga - zobaczymy co ciekawego zaobserwuje i jaka będzie jego ocena.

Pozdrawiam
 

Dara

New member
Może udała się wam akurat taka wadliwa seria ps. mój Samsung pojechał 2 tygodnie temu do serwisu. Jakieś wadliwe te plazmy.
Pozdrawiam.
 

patefkrak

New member
Dara pochwal się co takiego dolegało Twojej plazmie? Skoro mijają 2 tyg to pewnie na dniach będziesz się cieszyć oglądaniem TV.

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Nasi klienci nie zgłaszali do tej pory takich problemów.
Spradzalismy też na życzenie - czy nowowypakowane plazmy posiadają takie wady. Żadna nie miała plamek.
A sprzedane w sklepach stacjonarnych nie były zgłaszane zadne uwagi -mimo ich sporej sprzedaży . Po złączach cyfrowych graja znakomicie.
Zapraszam na pokaz.
pozdrawiam
 

Wiciu

New member
hmmm no to u mnie na LG RZ-32L55 na lewym gornym rogu jest biala plama,:( Widoczna jest jednak na czarnym tle, przy wylaczeniu nie, jak ogladam cos na calym ekranie i nie ma w tym rogu czarnego koloru to nic nie widac, ale np jest film na nie pelnym ekranie tylko obciety no to plame niestety widac.
Dziwne tez ze nie zawsze ta plame widac.
 
Do góry