Niedrogie Stereo – Pomóżcie

Dzorcz90

New member
Witam!
Widzę, że temat ucichł :)
Aby nie zakładać nowego zapytam tutaj.
Szukam sprzętu w podobnej cenie. Początkowo 2000, aktualnie 2400-2500 max. Muzyka, której słucham to w 80% RAP i HIP HOP, rzadziej R&B i pozostałe tego typu. Pokój ok. 18m^2.
Od słuchania Sony MDR Xb500 już uszy bolą, i chciałbym kupić coś ciekawego do domu :)

Myślałem nad:
Yamaha MCR-840 (PianoCraft), ale teraz skłaniam się ku Denon PMA-520 + Denon DCD-520 lub Yamaha R-S300 + CD-S300 (co lepiej - Denon czy Yamaha?)+ nie wiem jakie kolumny, nie mogą to być te stojaki na ubrania :p Wysokość max ok. 80cm. Wolałbym jakies kolumny niższe i szersze niż wysokie i wąskie ( te odpadają).
Wspomniane Denonki w sumie 1600zł, nie wiem czy dobra cena, czy można coś lepszego znaleźć?
Teraz rzuciło mi się w oko:
Yamaha-rx-v771, koszt 1999zł
Ale nie wiem co to jest :p Przeraża mnie ilość funkcji ( w sumie może i przydatnych w późniejszej eksploatacji) nie wiem co będzie lepsze? Denonki czy ta Hamyaha?
Pomóżcie, doradźcie! :)
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ten pierwszy to wzmacniacz stereo, a drugi to amplituner KD, więc nie mozna porównywac tych urządzeń ze sobą. Te max. 2,5k to na wzmak + CD, czy jeszcze kolumny też mają się znaleźć w tej kwocie?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bielikk

New member
Bez reklam

Dzorcz90

New member
Ok, teraz pozostaje przed wyborem:
-Denon PMA-520 + Denon DCD-520
-Yamaha R-S300 + CD-S300 (co lepiej - Denon czy Yamaha?)
I w zależności co mi polecicie D. czy H. trzeba by było dobrać kolumny.

Hmm przeliczając trochę całkowita kwota tzn wraz z kolumnami to 2600-2700PLN.
Proszę o pomoc :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ok, teraz pozostaje przed wyborem:
-Denon PMA-520 + Denon DCD-520
-Yamaha R-S300 + CD-S300 (co lepiej - Denon czy Yamaha?)
I w zależności co mi polecicie D. czy H. trzeba by było dobrać kolumny.

Hmm przeliczając trochę całkowita kwota tzn wraz z kolumnami to 2600-2700PLN.
Proszę o pomoc :)

Sprzęt musisz odsłuchać już na kolumnach, bo może różnie zagrać w różnej konfiguracji. Mam pytanie, bo widzę że na zestawy te już teraz musisz dać ok 2k, jak chcesz kupić fronty za 700 - 900zł? Zobacz jeszcze Harman kardon 980 + HD980. Z kolumn co mogę polecić to Quadral Quintas 505, ewentualnie mniejsze 404.
 
Ostatnia edycja:

Dzorcz90

New member
Harman odpada, gdyz po prostu... nie podoba mi sie jego design, dla mnie tragedia.

Powiem konkretniej mam do wyboru owe wczesniej wspomniane zestawy w konfiguracji:

Yamaha R-S300 + Yamaha CD-S300 + Jbl Loft 40 2 560zł
Denon PMA-520AE + DCD-520AE + Monitor Audio MR2 2 399zł

Z odsłuchem hmmm raczej ciężko z kilku powodów. Muszę polegać na suchych danych technicznych i opinii uzytkownikow/ osob znajacych sie na temacie.
Chodzi mi o to co lepiej zagra do RAPU/HIP HOPU, chodzi mi o dobry bas :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Na pewno podłogówki lepiej zagrają w tym metrażu, tym bardziej że lubisz więcej basu. Zobacz te Loft i QQ. Niestety w tych konfiguracjach nie wiem jak zagrają z w/w wzmacniaczami, dlatego nie chcę wprowadzać w błąd. Mam test z listopadowego "Audio" tej konfiguracji Denona 520 + CD, to jak chcesz napisz mi na PW swój mail to ci prześlę tekst na pocztę. Samego pdf nie prześlę bo ma 110mb.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

sentyzibi

Well-known member
Hej Dawid86! Nawiązując do Twoich rozterek zdecydowałem się napisać ten post, gdyż sam byłem kiedyś ( nie tak dawno znowu ) w bardzo podobnej sytuacji. Też słucham rock'a, hard rock'a i metalu; mam troszkę mniejszy pokój ale otwarty na aneks jadalniany; miałem podobnie ograniczony budżet i ograniczone miejsce na sprzęt; nie chciałem KD bo na porządne nie miałem kasy; no i audiofilem nie jestem. "Jednym słowem" - małe stereo z CD. A byłbym zapomniał, wcześniej był komp i JBL Creature 2.1.
Zaczynałem właśnie od micro Denona ( wtedy był M-38 ) z jego kolumnami SC-M37. I na te około 20m2 zarówno z płyt jak i TV ( audio z N-Box'a ) grało to dla mnie świetnie... pół roku. Zacząłem kombinować z innymi półkowcami. Na początek poszły Cambridge Audio S20 ( bo tanie ) i o dziwo było tylko podobnie, dopiero dopięty sub Tannoy SFX zmienił sporo... Do dziś wiele się zmieniło, choć M-38 służy dalej - już jako napęd CD i radyjko podpięty do AVR Denona, a SC-M37 jako surroundy.
Reasumując - na twój pokój Micro Denona wcale nie musi być za słabe, może tylko jak starczy kasy to weź inne kolumny... ale nic na siłę bo sama wymiana głośników oryginalnych Denona na większe ale tanie wcale nie pomoże - jeśli już to fajnie z nim grające Monitor Audio Bronze BX2 ( Dali Zensor 1 nie są ekranowane jeśli to ważne dla ciebie ) oba mają BR z przodu, a za jakiś czas może jakiś sub mały.
Opcja ze wzmacniaczem PMA-520AE i DCD-520AE Denona też świetna, ale tutaj już głośniczki typu Tannoy Merkury V1 bardzo szybko ci się znudzą, zwłaszcza do naszej muzy.
To tak dla pokrzepienia... a za rok czy dwa jak cię to pochłonie to wywalisz meble żeby mieć miejsce na kolejną rozbudowę zestawu... potem lepsze kabelki, wtyki, kondycjonery zasilania, itp.
Pozdrawiam.
 

djtom

New member
Witam

Chciałbym kupić coś do telewizora Panasonic 50G30, sygnał - tylko DVB-T i czasem PS3 lub film Bluray. Mam na wydanie niestety max 800 PLN. Zdaję sobie sprawę że wiele za te pieniądze nie zawojuję, ktoś polecał mi tzw belkę pod telewizor ale nie jestem przekonany. Doradzicie coś?

pozdrawiam
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Witam

Chciałbym kupić coś do telewizora Panasonic 50G30, sygnał - tylko DVB-T i czasem PS3 lub film Bluray. Mam na wydanie niestety max 800 PLN. Zdaję sobie sprawę że wiele za te pieniądze nie zawojuję, ktoś polecał mi tzw belkę pod telewizor ale nie jestem przekonany. Doradzicie coś?

pozdrawiam

Za taką sumę niewiele zwojujesz. Ja bym pomyślał nad używanym wzmacniaczem do 500zł i do tego parę kolumn np. Koda KOLUMNY STEREO PODŁOGOWE KODA AV51F 8 Ohm (WENGE) (2914249972) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.. Kody nie są złe, a są tanie. Lub jakiś inny model, bo ten co podałem to taki przykładowy.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Szukaj markowych wzmaków a nie chińszczyzny, tzn. Technics, Marantz, Denon, Yamaha, Rotel itp. i oczywiście w jak najlepszym stanie technicznym. Najlepiej od pierwszego właściciela. Oczywiście filmy z BD pójdą Ci tylko w stereo.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

djtom

New member

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nigdy nie miałem plastików, więc nie wiem jak to z tyłu jest łączone. Jeśli osobno każda kolumna to pewnie tak. Do kina ok., ale jak więcej słuchasz stereo to ja nadal bym obstawiał wzmak + fronty.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pstanley

New member
Podłączę się do tematu bo mam krótkie pytanie odnośnie taniego stereo. Czy Denon RCD-M39 pociągnie Dali Zensor 5? Czy warto podłączać do tego takie kolumny czy lepiej pozostać przy Dali Zensor 1 lub czymś podobnym? Wystrój pokoju nie pozwala mi na zakup osobnego wzmacniacza, cd itp, i ten denon wydaje mi sie idealnym rozwiązaniem (miejsca na ustawienie wzmacniacza jest na tyle mało że rozważałem zakup sound bara ale to będzie grało tragicznie...) i jeśli nie nadaje się do tych kolumn to wolę kupic mniejsze głośniki niż większy wzmacniacz.
 
Do góry