Niedrogie Ampli z 7.1.2 (na pre-out)?

Qinrod

New member
Siemka, Szybkie pytanko: Jakie ampli moglibyście polecić zdolne do obsługi 7.1.2 (może być np. 7 końcówek +
2 kanały przez pre-out)?

Powoli planuję wymianę mojego onkyo 609 na bardziej uniwersalny sprzęt. Aktualnie mam: w jednym pomieszczeniu ww. onkyo i zestaw 5.1 tagi platinum v.2, a w drugim zestaw do stereo - wzm. Roksan Kandy K2 + Taga platinum v2 f-100. Mam zamiar to połączyć w jeden zestaw 7.1 z frontami na pre-outach do roksana (ma ht bypass). Muszę jednak do tego wymienić ampli.
W budżecie jaki przewidywałem idealnie mieści się Onkyo TX-RZ800 i zakładając, że robię 7.1 to jestem na niego zdecydowany. Mam pomieszczenie idealne do instalacji 7.1 ale... tu słyszałem ostatnio, że są na rynku fajne ampli na 7 końcówek ale z możliwością obsługi większej ilości kanałów właśnie przez pre-outy, co pozwoliło by mi na rozszerzenie systemu do atmos. Zacząłem się zastanawiać czy nie warto dołożyć kilku stówek właśnie do takiego rozwiązania- bo wiadomo, że ampli z 9 końcówkami to już kolejna półka cenowa. I tu moje wcześniejsze pytanie : Jakie urządzenia moglibyście polecić ?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Marantz 7009 masz nawet 7.1.4 tylko brak mu najnowszego kodeka DTS:X wyrwiesz w cenie twojego Onkyo rz800.
 
Sytem Dolby Atmos już możesz zrobić na 5.1.2
c67cc0c894fc6d749ceb6d2cd5aa9894.jpg

Denon avr-x3200w jest 7.1 (5.1.2) i posiada "pre out"

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Qinrod

New member
Sytem Dolby Atmos już możesz zrobić na 5.1.2

Wiem, ale tak jak pisałem mam bardzo dobre warunki do rozstawienia 7.1 i aż szkoda tracić efekty z tyłu (szczególnie, że moich podstawkowych B-40 nie powieszę na suficie;P). Dlatego podstawą ma być 7.1 + ewentualne rozszerzenie do atmos.

Co do denona 4200 - znalazłem info, że można go podłączyć na 9 kanałów ale na zasadzie pre-out z kanałów surround > wzmak. Pytanie czy można podłączyć pre-out frontów > wzmak a wolne końcówki z ampli przesterować na kanały surround ? (tak podobno jest w pionku lx59)

Marantz 7009 masz nawet 7.1.4 tylko brak mu najnowszego kodeka DTS:X wyrwiesz w cenie twojego Onkyo rz800.

a wiadomo coś czy będzie aktualizacja dla tego marantza ?
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
W 4200 i 6200 nie ma możliwości wykorzystania kanałów końcówek które są zasilane przez zewn końcówki mocy... :-( a szkoda
 

Qinrod

New member
W 4200 i 6200 nie ma możliwości wykorzystania kanałów końcówek które są zasilane przez zewn końcówki mocy... :-( a szkoda

Może źle to określiłem- bo 4200 ma więcej wyjść głośnikowych niż końcówek = da się skonfigurować które wyjścia są obsługiwane przez końcówki ampli.
Właśnie znalazłem instrukcje 4200:


Przypisanie wzmacn. AVR-X4200W

"Kiedy “Tryb przypisania” jest ustawiony na “9.1 kan.”, wybiera złącza PRE OUT zewnętrznego wzmacniacza mocy używanego w pomieszczeniu głównym "

Następnie konfiguruje - "Wyjścia przednie lewe i prawe przedwzmacniacza są podłączone do zewnętrznego wzmacniacza."

Jak rozumiem mam wtedy system 9-kanałowy z frontami przez pre-out do wzmaka. W takim wypadku pozostałe kanały muszą być zasilane z końcówek ampli. Czyli mogę ustawić system 7.1.2

Dobrze to rozumiem :p?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Wszystkie kolumny oprócz frontów mam podłączone pod amplituner a tylko fronty mam pod wzmacniacz poprzez prę aut. Niestety jak podłączysz w tym samym czasie dwie kolumny pod wrony będziesz miał sygnał z frontów. Tu jest cała bolączką nowych amplitunerów ze nie można przypisać nie wykorzystanych końcówek na fronty np. Aby zasilić górne. . :-(
 

Qinrod

New member
Bipo ale po co podłączać cokolwiek pod fronty w ampli? Jak widzę w denonie mamy więcej wyjść głośnikowych i możesz nie podłączać nic pod fronty tylko pod górne od atmos a w ampli ustawić by końcówki zasilały te kanały (zgodnie z instrukcją)

P.s - fronty wtedy przez pre-outy do wzmaka oczywiście
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
No tak, ty masz 5.1.4 a nie 7.1.4. Czyli, jezeli dobrze cie zrozumialem to jak bedziesz chcial rozbudowac system do 7.1.4 to albo musisz przepiac swoj wzmacniacz do zasilania gornych, albo dokupic drugi wzmacniacz (koncowke) specjalnie do gornych glosnikow.

Tak jak jest to pokazane na tym schemacie:
Speaker configuration and ?Amp Assign? settings AVR-X6200W

Dokładnie tak. Ampli jest 9kanalowy wiec w jednym czasie obsłuży 5 dolnych i 4 górne jak chce więcej np 7 dolnych to dla 2 górnych zew. Końcówka mocy... ;-)
 

Qinrod

New member
Dokładnie tak. Ampli jest 9kanalowy wiec w jednym czasie obsłuży 5 dolnych i 4 górne jak chce więcej np 7 dolnych to dla 2 górnych zew. Końcówka mocy... ;-)

Bipo a nie próbowałeś ustawić w ampli 11 kanałów i pod fronty podłączyć wzmaka a reszta pod ampli?
Instrukcja 6200 jest pod tym względem uboższa niż ta dla 4200 (na dole strony są ustawienia przedwzmacniacza):

Przypisanie wzmacn. AVR-X4200W

Zgodnie z tą dla 4200 (7 końcówek/9 kanałów przedwzmacniacza) możesz ustawić tryb 9.1 i wybrać złącza pre-out zewnętrznego wzmacniacza> domyślnie jest tył surround, ale można przestawić by był skonfigurowany na "Główne" - czyli fronty.
Jeżeli tak by to działało to nie wieżę by wyższy 6200 (9 końcówek/11 kanałów przedwzmacniacza) nie dało się analogicznie podłączyć.

Już głupieję:D Niby instrukcja 4200 mówi że da się ustawić 9.1 z frontami na pre-out ale jednak się nie da :D?
 
Ostatnia edycja:

donsalieri

Active member
Bez reklam
A jakie modele amplitunerow obsłużą system 7.1.2
Bez osobnych wzmacniaczy czyli wszystkie kolumny podłączone pod
jeden amplituner
 
A jakie modele amplitunerow obsłużą system 7.1.2
Bez osobnych wzmacniaczy czyli wszystkie kolumny podłączone pod
jeden amplituner
Taki który ma 9.1 lub 9.2 i z tego możesz się bawić na 5.1.4 lub 5.2.4 lub 7.1.2 lub 7.2.2 hmmm....mam nadzieje że czegoś nie pomyliłem. Szukasz amp av i one zazwyczaj opisane są jako 9.2 lub 9.1

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Napewno zrobisz to na:
Marantz 7009 (brak dtsx)
Marantz 7010
Denon 6200
Denon 7200

I chyba tez (trzebaby to sprawdzic)
Pioneer lx59
Onkyo 1100
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Dzięki
W tej chwili posiadam ampli Yamaha RX-V679
i kolumny w systemie 7.1
Chciałbym zmienić na ampli z obsługą dolny atmos i dołożyć 2 sufitowce
Czy Yamaha w ofercie ma taki amplituner?
 

Qinrod

New member
Napewno zrobisz to na:
Marantz 7009 (brak dtsx)
Marantz 7010
Denon 6200
Denon 7200

I chyba tez (trzebaby to sprawdzic)
Pioneer lx59
Onkyo 1100

Z tych wszystkich najkorzystniej wychodzi pioneer i ma7009 . Przy czym ten drugi nie ma dts: x :(
Wychodzi na to, że jedynym ampli poniżej 5000 zł z atmos i dts: x, mogącym obsłużyć 9 kanałów, jest pioneer lx59. Nie wiele jest o nim opinii w necie:( Ktoś go widział/słyszał? Jak on gra? jak działa? czy to bubel czy dobry klocek ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry