"Niedrogi" telewizor dla filmo-serialo maniaka

BartekW

New member
Witam kiedyś już zakładałem podobny temat, ale czekając na okazję nie doczekałem się i w końcu nic nie kupiłem. Najpierw odpowiedzi na standardowe pytania:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 5x5 m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? Około 4m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Raczej na wprost, ale to różnie bywa. Nie chciałbym też aby pod skosem nie było tak jak na ekranie laptopa, że nic nie widać.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Na razie nie wiem, ale jeżeli będzie stał czy wisiał to tak na wysokości 1,2 m od podłogi.
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Mam okno od północnej strony
7.Jaki masz obecnie telewizor ? brak, tylko monitor dell u2311H
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Fajnie gdyby można było skorzystać z TVN Playera czy Ipli, albo Eurosportplayera. Ponadto znośne głośniki i wyjście słuchawkowe, z tego będę korzystał częściej niż z głośników nawet. Acha bym zapomniał, odtwarzanie filmów z USB.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Telewizja cyfrowa naziemna
10.Jakie urządzenia ? Komputer, pewnie w przyszłości odtwarzacz Blue-Ray
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? Średnio 4 godziny
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Raczej matową, ale w TV może być błyszcząca, podobno kolory ładniejsze.
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, seriale amerykańskie - 70% - sport, programy przyrodnicze 30%
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
16.Preferencje co do marki ? W obecnych czasach to nie, chociaż zraziłem się trochę do Sony bo nasze 2 kilkuletnie rodzinne CRT padły, a kolegi Daewoo nadal działał, a pracował więcej.
17.Preferencje co do wielkości ? 40 - 42 cale.
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Raczej po 18, nie licząc weekendów.
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2200zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Jak będzie to pasywne, chociaż wątpię żebym to używał. Fakt filmy pokazowe w sklepach zaskoczyły mnie działaniem tego 3d. Ale mam wrażenie jakby to 3d nie było w HD.

Nie ukrywam, że chciałbym też podłączyć TV pod PC i korzystać czasami z niego jako monitora. Ale nie zamierzam zastępować monitora telewizorem. Jakie modele brać pod uwagę. A najlepiej jeden żeby łatwiej było kupić.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bo w większości nie jest full hd ale hd ready.
Tylko modele w technologii aktywnej mają full hd 3D.
A do tej odległości wybrałbym :
Panasonic 50X60
Sharpa 46LE540
Sharpa 46LE730
I dokupił dongla z Androidem i masz 500000 aplikacji
 

Riv11

New member
Bez reklam
Full Hd w 3D jest tylko w akktywnych systemach. Jeżeli chcesz TV z aktywnym 3D, to w cenie którą podałeś jest Toshiba 40 TL 939, jest też TVN Player, cena ok 2100-2200. Wyższa półka i pasywne 3D to Panasonic TX 42 ET5, oczywiście z TVNPlayer i Eurosportplayer, ale cena ok. 2500-2600 zł. Bez 3D, to Panasonic TX42 E6, też z TVN i Eurosportem, cena ok. 2 tys.
 

BartekW

New member
Z tym donglem to prawda. Na pewno byłoby to bardziej funkcjonalne rozwiązanie niż SMART TV. Z drugiej strony skoro mam komputer to gdyby Smart nie wystarczał to nawet lepiej podłączyć poprzez HDMI takiegoż PC-eta. Fakt zużycie energii większe, zresztą już kupiłem klawiaturę Logitecha k400, bo okazja była.

A co do TV, Sharpy wydają się dobrą propozycją, ale to telewizory, które mogę kupić w takiej cenie jako okazyjne. W sklepach miejscowych ich raczej nie dostanę. A 2000zł to dla duża suma i boję się ryzykować zakupu na allegro.

Panasonic x60 wydaje się fajną alternatywą. Plazma co prawda skreśla ją z zastosowania jako monitora. Brak FullHD chyba nie jest aż tak dużą wadą przy tej odległości. Ale nie będzie pikselozy przy tej rozdzielczości na 50 calach.

Gdybym zechciał kupić Leda, który jest bardziej dostępny w sklepach. To rozumiem albo Panasonic e6 albo Toshiba.
 

lajkonik122

Klub HDTV.com.pl
vip
Jak dokonasz wyboru to daj znac, bo sam mam problem z wyborem tv jako zamiennika za monitor i szukam jak najwiekszej ilosci opinnii, na ten moment zastanawiam sie nad 32e6 panasonica.
 

BartekW

New member
Nic chyba z tego nie będzie, nie potrafię wybrać. Im dłużej czytam tym bardziej niezdecydowany jestem. Nie wiem czy ja tak tylko mam, że mam trudności z wyborem. Coś z głową mam najwidoczniej.
Za komuny było łatwiej bo wyboru nie było (chociaż ja tych czasów nie mogę pamiętać).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jasne , atk było.
Ale tu nie masz kłopotów.
Ten Sharp 46LE730 jest w extra cenie.
Jeśli zabraknie Ci aplikacji to dokupisz w donglu i masz na lata.
 

BartekW

New member
No dobra to zostaje do wyboru Panasonic e6 w 42 calach, sharp 730 z racji cali. No i zastanawia mniej jeszcze Samsung f6400.
Powiem szczerze, że jeszcze może zrezygnować z innych zakupów i dołożyć do et60, ale ten mimo iż ma lepszą matrycę to nie ma też możliwości nagrywania, to już lepiej byłoby chyba e6 w 50 calach wtedy. Ale to już raczej takie gdybanie.
 

BartekW

New member
Na początek mam nadzieje, że nikt mnie nie zgani za pisanie, posta pod potem już któryś raz. Ale pewnie i tak nikt nie czyta moich postów teraz. Po bardzo długich rozmyślaniach, stwierdzam, że albo kupię coś "taniego" czytaj Pananasonic e6 w 42 calach. Bo w sumie jest najatrakcyjniejszy cenowo i ładnie się prezentuje, no i przede wszystkim obraz też jest całkiem całkiem.

Albo postawię na Panasonica st60, bo patrzyłem w Media Expert i obraz bardzo ładny się wydaje. Tylko z funkcji monitora będę musiał całkowicie zrezygnować. Ale kurcze pewnie wieczorne oglądanie filmów wymiata co?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tych dwóch brałbym oczywiście Panasonica 42ST60 o ile kasy wystarczy.
Ale jeśli nie - to spokojnie sięgaj po 42E6. Duęo ludzi go kupiło i są bardzo zadowoleni.
 

BartekW

New member
Zawężam wybór tylko do Panasoniców, bo te telewizory odpowiadają moim potrzebą. Jeżeli zdecyduję się dołożyć to zastanawiam się jeszcze co lepsze et60 czy st60. A widzę że cena spada bo można spokojnie kupić oba telewizory za 2700zł.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Trochę mała przekątna do 4 m - te 42". Ale jeśli już to masz małą ilość godzin i małe nasłonecznienie. Brałbym Panasonica 42ST60
 

BartekW

New member
A jeszcze pytanie, które LCD w okolicach 2500zł posiadają "prawdziwą 100Hz" matrycę? Chodzi oczywiście o 40 cali i wyżej.
 
Ostatnia edycja:
Do góry