Niedrogi system monitoringu

Pegaz123

New member
Hej, poszukuję niedrogiego zestawu do monitoringu okolicy domu. Chcialbym zamontować trzy kamerki IP i recorder z dostępem z zewnątrz. W moich poszukiwaniach dotarlem do takich zestawów:

- Overmax Camspot Recorder 2.1,
- Overmax Camspot 4.5 x3

Lub

- ZXTECH TROPOX KAMERA BEZPRZEWODOWA FULL HD 2 MP x3
- NVR ZxTech - recorder

Jestem niestety zmuszony zamontowac monitoring ze wzgledu na loczne kradzieże w okolicy...

Może ktoś ma doświadczenie z którymś z powyższych sprzętów i moze mi pomóc.
Pozdrawiam
Tomasz

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dobry temat. Sam niedługo planuję taki zakup. Szukam minimum 4 kamer z dobrym obrazem nocnym na przynajmniej 5-10 metrów zasięgu, ale również z jako takim nagrywaniem głosu (jeśli są takowe)
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Jak jesteście z Trójmiasta mogę dać namiar na znajomego, który instaluje monitoringi już bardzo długo. Firma godna polecenia.
 

Pegaz123

New member
Jestem z Wrocka, trochę daleko... poza tym takie profesjonalne systemy kosztują kilka złotych... ja mogę koło 1200 pln przeznaczyć. Inna sprawa nie chcę kuć w ścianach na kable... tylko wyprowadzenie na zasilanie, reszta po wifi.

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
 

Caparzo

New member
Bez reklam
na allegro są zestawy dosyć fajne, muszą być rejestratory ?? jak nie to karta sd 32 lub 64 gb i nagrywa. Po wifi działa, aby tylko zasilanie miała :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam kilka zestawów monitoringu.
Przy pierwszym podejściu uderzyłem do firmy z prośbą o wycenę montażu, jak usłyszałem cenę , to grzecznie podziękowałem. Nie z braku kasy, a dla zasady.
Od lat sam wszystko montuje. Żadnej filozofii nie ma (pomijając kilka problemów typowo sieciowych - ale tutaj raz dobrze skonfigurowane działa bezproblemowo od lat).
Jest podgląd w komórce czy na PC, nie wspominając już o archiwizacji i zdalnego podglądu starszych nagrań.
Osobiście polecam monitoring oparty na rejestratorze.
Mi te rejestratory zaoszczędziły dziesiątki tysięcy. Gruba sprawa swojego czasu w Wawie.
Gdyby nie one, znikome szanse na udowodnienie winy.
 

Pegaz123

New member
Również jestem za rejestratorem. Karta SD jest spoko, ale problem może byc w chwili gdy jakiś obcy wpadnie na pomysł aby najpierw kamerkę unieszkodliwić i "pożyczyć" sobie... w okolicy był taki przypadek i karta poszła z kamerą, a rejestrator zawsze w domu zostanie... Jakiś czas temu robiłem wycenę w firmie to za sam sprzęt i to nie z górnej półki i nie cyfrowy, ale jeszcze analog z niską rozdzielczością 1500 pln krzyknęli. To ja wolę na Alledrogo poszukać cyfrową z wifi i fullhd. Zasięg w nocy spoko 10-20m wystarczy (z jednej strony lampy, a z drugiej do plotu 15m. Innego podejścia nie ma:). Kamery, które podałem w pierwszym poście to nowy sprzęt więc nie wielu próbek działania, a przed okresem urlopowym przydało by się coś zainstalować dla bezpieczeństwa.

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
 

marstef

Member
Bez reklam
Popatrzcie na kamery i rejestratory od Hikvision. Chińczycy zrobili dobrą robotę. Od lat używam i polecam. Jakościowo i cenowo przebija nawet Pelco.
 

Pegaz123

New member
Po poczytaniu materiałów zobaczyłem, ze przy analogach powinno być minimum 900 lini rozdzielczości w kamerze. Przy cyfrowych nie ma tego ograniczenia. 2MP spoko do wszystkiego starczą. Poza tym rejestrator z poprzedniego postu ma tylko 12 fps w fullhd.
Rejestrator z pierwszego postu:
http://mzxglobal.pl/rejestratory/rejestratory-sieciowe-ip/mini-nvr-8-kanalowy-bialy.html
nagrywa w fullhd 25 fps. Przynajmniej tyle obiecują producenci.

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
 

Pegaz123

New member
Kamera z pierwszego postu:
http://mzxglobal.pl/kamery/kamery-sieciowe-ip/tropox-kamera-bezprzewodowa-2mp.html
Ma parametry przyzwoite. Znalazlem na jakieś zagranicznej stronce, że jest 2-ga wersja tej kamery z diodami 20m i innymi uprawnieniami. Wysłałem list do producenta/dystrybutora z pytaniem o tą poprawioną. Czekam na info.
Teraz chyba już sie w analogi nie ma co bawić. Owszem jak ktoś ma juz system i go chce rozbudować to jak najbardziej, ale nowe systemy tobraczej cyfra.

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
 

Pegaz123

New member
Hickvision jest super, ale to raczej dla firm lub osób, które mogą sobie pozwolic na wydatek kolo 3k pln.

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
 

marstef

Member
Bez reklam
Cenowo to i tak jest konkurencja. Polecam rejestratory ze switchem+POE. Monitoring musi być dobrej klasy, bo czasami jest to dowód w sprawie. Co z tego, że będzie widać samo zdarzenie, jak na nagraniu nie będzie widać twarzy/nr rejestracji, zwłaszcza w ciemniejszych scenach.
 

Pegaz123

New member
Jak jest możliwość polozenia kabli to tak, poe jest ok. U mnie jest kłopot aby takie instalacje budowac. Zasilanie dam rade, ale siec nie za bardzo...

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
 

marstef

Member
Bez reklam
Jak jest możliwość polozenia kabli to tak, poe jest ok. U mnie jest kłopot aby takie instalacje budowac. Zasilanie dam rade, ale siec nie za bardzo...

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

PoE to jest właśnie zasilanie przez ethernet :) Ciągniesz tylko 1 kabel. Oczywiście kamera i rejestrator musi być w tej technologii.
 

Pegaz123

New member
PoE to jest właśnie zasilanie przez ethernet :) Ciągniesz tylko 1 kabel. Oczywiście kamera i rejestrator musi być w tej technologii.
Tak to wiem, ale muszę ciągnąć kabel sieciowy, a do gniazdka zasilającego zawsze jakoś się dojdzie. Poza tym do rejestratora PoE trzeba ciągnąć bezpośredni przewód z kamery, a przez wifi nie, wpinasz do sieci wifi i do gniazdka i spokój.

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
 

tomee00

New member
Moze mam trochę skrzywienie ale do systemów bezpieczeństwa (kamery alarm) nie używałbym WIFI Sieci te najcześciej są słabo zabezpieczone i można zrobic z kamerami co sie chce jeszcze przed dostępem do zabezpieczonego obiektu Ew zagłuszyć sygnał moze każdy


Sent it using Tapatalk
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No niestety z kamerkami tak jak z ampli i glosnikami mozesz kupic za 20zl a mozesz za kilka tysiecy.

Kto jaki system woli.
U mnie teraz sa w trakcie montarzu kamer ale troszku na innej zasadzie.

U rodzicow montuja kamery IP po kablu poe do rejestratora. wpiete w siec. Po sieci (radiowo) wyslane do mojego budynku i u mnie drugi rejestrator, ktory bedzie nagrywal 2 -4 kamery z domu rodzicow i reszte to moje kamery.

Niestety mialem przypadek ze sie wlamali u mnie i tak dlugo buszowali az znalezli rejestratory i wymontowali dyski twarde i wzieli ze soba. ( tak, zlodziejie nie zabrali komputerow od kamer tylko wymontowali dyski) hehe.

Dlatego teraz nagrywam conajmniej na dwoh zrodlach.

Dobra kamerka to koszt rzedu 600zl, tansze gowna raczej nie sa warte swojej ceny.


Obsluguje tez monitoring w pewnym zakladzie, restauracji, kregielni wiec panow policjantow z prosba o nagranie kilku zdarzen mam srednio raz w miesiacu hehe.


Ps. rejestrator nie musi miec funkcji poe. Wystarczy ze kupisz switcha POE a rejestrator chinczyk spokojnie da sobie rade. Teraz byle jaki kupisz to ma wszystko co potrzeba.


Zobaczcie sobie takie kamerki:
KAMERA IP KENIK KG-2036D

Wklejcie to na youtube.

Do tego rejestrator ip i git. Wlasnie testuje ta kamerke.
 
Ostatnia edycja:
Do góry