Niedrogi Samsung UE48JU6000 - ktoś, coś?

Talesz

New member
Witajcie, od jakiegoś czasu szukam telewizora i zanim miałem zacząć tutaj wątek chciałem wybrać sobie kilka modeli, lecz dzisiaj rano trafiłem na stronę wyprzedaży MMarku, a na niej Samsunga UE48JU6000. Niestety Google milczy na temat opinii, a telewizor wydaje się być ciekawy, bo i 4K i smart i 48", a cena 2699zł. Czy ktoś mógłby może podzielić się opinią czy warto? Oferta cenowa ważna tylko do dzisiaj. Telewizor głównie do wyświetlania obrazu z PCta i z czasem konsoli, czyli głównie gry. Tv naziemna i z czasem zapewne Cyfrowy Polsat.

Pozdrawiam.
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Pobawić się trybami obrazu. Zorientujesz się z czego wynika taka cena...Na kartce albo na stronie to wygląda ładnie. W rzeczywistości jest inaczej.
.
 

Talesz

New member
W sumie to szukałem telewizora własnie do 2500zł, więc też nie jakaś wygórowana kwota. Czy w tym przedziale cenowym da się kupić coś lepszego przy wielkości 48"-50"?
 

niedziel

New member
Kilka dni temu kupiłem ten telewizor. Do oglądania telewizji ok, do oglądania meczy - szukałem żeby się przyczepić do czegoś ale może być. Wokół graczy z bliska widać takie rozmycie ale tylko jak się ogląda z odległości do 1m. 4k nie sprawdziłem bo nie miałem z czego. Przy bardzo szybkich zdarzeniach widać że obraz nie nadąża. Jeżeli chodzi o gry, mam x360 gram tylko w gry typu call of duty na multiplayer wiec tutaj odpada. Nie wiem jaki to ma input lag ale moje oczy i myśli są dużo dalej niż ekran pozwala więc się tylko denerwuje grając. Do fify/pesa pewnie będzie spoko.
 

Talesz

New member
Dzięki za opinie, zwłaszcza odnośnie gier. Nie kupiłem go i jak widać słusznie, bo gry to jakieś 70% czasu użytkowania tv. Posłucham Was, zaczekam i wybierzemy coś lepszego ;) Akurat do pracy na testy przyjechał Sony 55W805C i jest świetny. Mimo takiej wielkości fhd nie jest tak widoczne.

Raz jeszcze dzięki.
 

chreasy1

New member
I bardzo dobrze, że nie kupiłeś. Ja miałem kupić Samunga model 48JU6410/6440. (byłem na nie napalony) ale dobrze, że nie poleciałem na tanie 4K dla ludu. Nie z tą matrycą. Posiadają one marną matryce 50/60Hz. Ani to do sportu ani do dynamicznych filmów, do gier takie sobie. Odpaliłem w sklepie jakieś filmy akcji FHD to coś tam czasem przycieło, miałem również filmy w rozdziałce UHD, było w miare OK. Jeśli stałem od TV 2,5-3m to nie widziałem różnicy czy to film FHD czy UHD. TV z 4K sprawdzają się w dwóch przypadkach: Albo grasz na PC/konsola i jestes metr od takiego 40'' telewizorka, gdzie widzisz szczególiki albo musisz mieć 75" olbrzyma. Co do testu. Wystarczy odpalić jakiś test "motion test" na penie na tych tańszych modelach 4K to zobaczysz różnice. Zapuściłem test w euro agd na LG LF650V (FHD, matryca 120Hz). Panie płynnością zjadał te samsungi. Jak ktoś chce mieć dobre 4K z dobrą płynnością to musi wywalić od 6k w góre. (mają po 120/240Hz). Do 3,500 zł najlepiej kupić dopieszczony, dopracowany FHD. Ja się zastanawiam albo nad samsungiem h6400 albo tegoroczny Sony 755/805C. Obraz rewelacja, 120Hz tylko niech wyjdzie aktualizacja, bo troche ludzie psioczą na stabilność systemu i, ze nie można nagrywać na dysku zewnętrznym, czasem potafi się system zawiesić.
 
Ostatnia edycja:
Do góry