Niedrogi projektor z możliwością wyświetlania obrazu 21:9

wili78

New member
Niedrogi projektor z możliwością wyświetlania obrazu o proporcjach 21:9

Dzień dobry

Czy na rynku pojawił się jakiś projektor z możliwością wyświetlania obrazu 21:9 (za pomocą zoomu albo jakieś "nakładki") w przystępnych cenach? Jaki znacie najtańszy projektor który to umożliwia?

Tak pytam bo, nie lubię oglądać filmów z czarnymi pasami a telewizory w formacie 21:9 są dość drogie.


Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

wili78

New member
Wystarczy ekran o takich proporcjach, reszta zleje się z ramką ekranu :)
Tak, tylko akurat taki ekran jest b. drogi. Ponadto starsze filmy i filmy telewizyjne mają inne proporcje niż 21:9, zatem chciałbym mieć możliwość manipulowania projektorem tak aby była możliwość i oglądania filmów w formacie 4:9 i 16:9 (ekran po prostu był odpowiednio wtedy wsuwał i wysuwał). :)
Coś jednak czuję, że takie rozwiązanie jednak jest bajońsko drogie....
 

RwVision

New member
Widzę, że trochę nie ogarniasz tematu... Nieważne jaki obraz wyświetla projektor, bo jesli chcialbys wieloformatowy ekran, to adekwatnie do czarnych pasow w filmie (gora dol / lewo prawo), ekran ukryje borderami te pasy.

Druga kwestia, to jak niby wyobrazasz sobie taki ekran? Wiem, ze sa takie rozwiazania, ale tutaj albo nie wiesz jak wisi zwyczajny ekran rozwijany, lub masz swoj patent na "wsuwanie i wysuwanie" ekranu z borderem. Jesli myslales o zwijaniu w pionie, to musialbys miec projektor w formacie 4:3, ktory ucinalby obraz do 21:9, a to juz przezytek:) Takze wtedy, twoj obraz mialby sie zaczynac zaraz przy suficie?
Mialbys takze jeszcze jeden format do ogarniecia, a mianowicie 16:9.

Jedyne rozwiazanie to popatrzec specjalne do tego rozwiazania ekrany, ale na pewno beda drogie i nie mam pojecia jak efektywnie dzialaja.

Sam, bym Ci polecil wybrac zwykly 16:9, badz 21:9 jesli taki znajdziesz. Powierzchnie daj grey, a czarne pasy beda mniej widoczne. Perfekcyjne rozwiazanie dla kazdego formatu pewnie jest osiagalne i sam bym je chcial ale to juz zabawa wieksza forsą hehe Jak kupujesz tv/monitor, to tez masz tylko jeden wybor.
 
Ostatnia edycja:

wili78

New member
Widzę, że trochę nie ogarniasz tematu...
To, że jest to pierwszy temat na tym forum, nie oznacza, że wcześniej nie interesowałem się tą tematyką. Tak się składa, że bardzo szczegółowo i dokładnie rozglądam się za czymś co chcę kupić.
Po protu ciekaw jestem, czy ktoś tutaj na forum próbował kiedyś podobnego rozwiązania. Zdecydowałem, że ma to być jeden projektor do dwóch formatów: 16:9 i 21:9, bo obrazy video w formacie 4:3 już nie powstają, a starych filmów w tych proporcjach obrazu nie mam znów aż tak dużo. (To pewnie tez i łatwiej zrealizować).



masz swoj patent na "wsuwanie i wysuwanie" ekranu z borderem
Takie coś sobie wyobrażam po przez manipulowanie wysokością na której jest zawieszony ekran i na możliwości rozwijania i zwijania ekranu. Oczywiście u góry i na dole ekranu mogłyby być niewielkie czarne pasy dla zwiększenia kontrastu

A zatem interesuje mnie projektor full hd z możliwością wyświetlania obrazów w formacie 16:9 i 21:9, a problem ekranu to już małe piwo ;)
 
Ostatnia edycja:

RwVision

New member
Nie odbieraj mojej wypowiedzi az tak zle, hehe :)

Z tym rozwijaniem i zwijaniem to bedzie problem tak jak mowilem - jak bedziesz mial plachte z namalowanym ekranem 16:9 i dookola bordery, to jedynie zeby go zwezyc do 21:9, musialbys podsunac strefe obrazu pod sam sufit i nie bedziesz mial zadnych borderow gora dol. tym samym, sam ekran mialbys za wysoko.

To, co sobie wyobrazasz, byloby tylko mozliwe jesli mialbys jakis zewnetrzny, odzielny gorny border, ktory pzyslanialby obraz. Jednak i to wtedy odpada, bo musialbys regulowac rzucany obraz w pionie.. hehe

Naprawde nie masz co kombinowac, bierz ekran grey 16:9 badz 21:9, lub pytaj podycentow o multi-rozwaizania
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja bym tu zastosował ekran z rozwijanymi borderami.
Wklejałem kiedyś takie ekrany. W przyszłości na bank będę w coś takiego celował.

Potrzebne Ci coś takiego:

ws-s-multiformat-anim.gif


[youtube]107pn-ChHhE[/youtube]
 
Ostatnia edycja:

RwVision

New member
O, i tak sobie wlasnie wyobrazalem idealny ekran - musialby byc zastosowany dodatkowy, takze wysuwany frontowy border.

Pieknie to wyglada:) Ciekawie jakie koszty i w przyszlosci tez cos takiego sobie zawiesze.
 

wili78

New member
Ja bym tu zastosował ekran z rozwijanymi borderami.
Wklejałem kiedyś takie ekrany. W przyszłości na bank będę w coś takiego celował.

Potrzebne Ci coś takiego:
Tak, tylko nie musi to być elektryczne rozwijany ekran (bo taki znów mega kosztuje), wystarczy mi jak będzie to można zrobić ręcznie.

W tej animacji jest ciekawe rozwiązane - nie trzeba manewrować wysokością ekranu, bo dół i góra jednocześnie się "zwijają". Dzięki, o tym nie pomyślałem! Teraz ile taki ekran kosztuje ;)
 

wili78

New member
... i cisza a myślałem, że będzie choć kilka propozycji.
Być może to po prostu tanio nie da się zrobić.
 

RwVision

New member
Jak chcesz tanio, to kup jeden ekran manualny, przed nim powies czarna rolete i mozesz sobie manualnie kombinowac tak jak chcesz.

W co jednak sam bym sie nigdy nie chcial bawic:)
 

wili78

New member
Dziękuje, ale mi chodzi o PROJEKTOR anie o ekran, nie wiem czemu ta dyskusja zeszłą na boczny tor...
 

wili78

New member
Moi drodzy, to jak to jest? Są jakieś w miarę niedrogie projektory umożliwiające wyświetlanie obrazu 21:9?
 
Do góry