Niedoświetlone rogi - problem współczesnych tv

astw

New member
Oglądałem w ostatnich dniach telewizory w jednym z warszawskich specjalistycznych sklepów z elektroniką. Oferta obszerna, ale znakomita część tv różnych producentów w cenach od 2,5 do nawet 30 tys. zł w rozmiarach 48-84 cale ma ciemne rogi i częściowo brzegi ekranu. Co się dzieje z jakością? Sharp serii 830 (a także monitor komputerowy) sprzed kilku lat jest całkowicie wolny od takiej wady. Czy jakość tak dramatycznie pogorszyła się w ostatnich 3 latach? Sklep jak widać nie odsyła egz. z takimi rogami/brzegami do producenta. Oglądać się tego nie da - wada - na jasnym tle drażni widza bardzo. Zamiast na programie koncentrujemy się na tych rogach.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam zgadza się,rozmieszczenie diod-zobacz sobie gdzieś schemat to nie będziesz się dziwił.jest kilka opcji podświetlenia z różnym efektem....
 

Kadajo

New member
Bez reklam
W rogach może nie, ale na krawędziach jest bardzo słabo. uploadfromtaptalk1438560625352.jpg

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie wiem jaki to model, jaki obraz na ekranie.
Żaden , ale to żaden użytkownik Philipsa nie skarży się na podświetlenie, które jest bardzo równe nawet na tańszych modelach.
 

eddie2

New member
kiki tym razem powiem że nie masz racji.

mam 55pfs7109 - generalnie jestem zadowolony.

rogi są niedoświetlone.

krawędzie również.

tv to mój drugi 55pfs7109 gdyż pierwszego oddałem. tamten także miał niedoświetlone rogi.
 

eddie2

New member
najwięcej takich niuansów widzą użytkownicy tego forum, którzy interesują się ciut techniką. może ci bardziej zwykli użytkownicy tego nie widzą albo im nie przeszkadza.
 
Do góry