Nie wiem co kupić - tv 60' + ?

piotr10

New member
Bez reklam
Witam.
Potrzebuję zmienić tv ( mam starutkiego Sony tylnoprojekcyjnego 50' )
Zdecydowanie chciałbym jak największy tv i raczej 3d.
Początkowo myślałem o samsungu 64' plazma, ale niestety okno mam od południowego wschodu a tv oglądam najczęściej po południu do wieczora.
Kurcze szkoda mi tych 4 cali, ale zastanawiam się nad Sharp LC-LE 830E lub Samsungiem UE 60D8000.
Proszę o poradę który wybrać.
Może jest coś jeszcze lepszego i większego w granicach 10 tys.?
 

Monkin

New member
Bez reklam
65vt30 dlugo dlugo nic potem te smiecie ktore wymieniles i potem cala reszta
Zgadza się ale pod warunkiem, że ktoś lubi oglądać tv wieczorem w ciemnościach, a w normalnych warunkach oświetleniowych, za dnia w nasłonecznionym pomieszczeniu te "śmiecie" zapewniają znacznie większy komfort oglądania materiału, niż znakomita skądinąd plazma panasa, która wtedy wypada raczej bardzo blado. U mnie plazma VT30 właśnie odpadła z tego powodu, nie toleruję odbić na ekranie i "mleka" na ekranie za dnia, a po ciemku oglądać nie lubię.
Yogurcik - tobie to przydałby się ekran minimum 80 cali, czyli tv, które Lg i Sharp będą sprzedawać w 2012 roku. Tylko ta cena ...Jak masz możliwości to sprowadzaj zza Wielkiej Wody.
 
Ostatnia edycja:

diuczysko

New member
Bez reklam
Zgadza się ale pod warunkiem, że ktoś lubi oglądać tv wieczorem w ciemnościach, a w normalnych warunkach oświetleniowych, za dnia w nasłonecznionym pomieszczeniu te "śmiecie" zapewniają znacznie większy komfort oglądania materiału, niż znakomita skądinąd plazma panasa, która wtedy wypada raczej bardzo blado. U mnie plazma VT30 właśnie odpadła z tego powodu, nie toleruję odbić na ekranie i "mleka" na ekranie za dnia, a po ciemku oglądać nie lubię.
Yogurcik - tobie to przydałby się ekran minimum 80 cali, czyli tv, które Lg i Sharp będą sprzedawać w 2012 roku. Tylko ta cena ...Jak masz możliwości to sprowadzaj zza Wielkiej Wody.

Nawet matowy LCD w ostrym słońcu nie zapewnia komfortu w oglądaniu telewizji, posiadam plazmę z przeciętnym filtrem i nigdy nie miałem z tym problemów. Zarówno w przypadku LCD jak i PDP kluczowe jest odpowiednie ustawienie względem okien. Bardziej wkurzające jest nierównomierne podświetlenie przy krawędziach w lcd z edge led, zwłaszcza przy oglądaniu filmów w proporcjach 2,35:1 (większość obecnych produkcji).
 

Monkin

New member
Bez reklam
Nawet matowy LCD w ostrym słońcu nie zapewnia komfortu w oglądaniu telewizji, posiadam plazmę z przeciętnym filtrem i nigdy nie miałem z tym problemów. Zarówno w przypadku LCD jak i PDP kluczowe jest odpowiednie ustawienie względem okien. Bardziej wkurzające jest nierównomierne podświetlenie przy krawędziach w lcd z edge led, zwłaszcza przy oglądaniu filmów w proporcjach 2,35:1 (większość obecnych produkcji).
Ja mam u siebie z boku przy tv ogromne podwójne okna balkonowe, światło słoneczne wpada od rana do ok. 14.30, z drugiej strony po przekątnej w stosunku do tv z kierunku NNW mam światło wpadające z otwartej kuchni. Żaden odbiornik z błyszcząca matrycą się nie wyrabia w takich warunkach, bo odbicia i refleksy mam masakryczne, a na plazmie już zupełnie nie da się niczego oglądać, ponieważ kolory zawsze będą mdłe i wyprane. Musiałbym założyć żaluzje na okna, ale nie lubię tak oglądać tv.
Dlatego w moim przypadku ratunek był tylko jeden - matowa matryca i lcedek na ledach. Nie oglądam w zaciemnieniu, wieczorem zawsze przy włączonym świetle, więc wady krawędziowego podświetlenia nigdy nie występują, bo ich po prostu nie widać. Musiałbym wyświetlić całkowicie ciemną planszę i zgasić światło aby dostrzec chmurki.
Powiem tak - niezaprzeczalne zalety obrazu VT30 w moim pomieszczeniu przegrały na rzecz komfortowego oglądania z krawędziowego leda, który to każdą plazmę kładzie w moim pokoju na łopatki. Ale to tak poza tematem. Jak ktoś ma dobre warunki oświetleniowe pod plazmę, lubi zaciemnienie to VT30 pokaże swoją klasę. To jest b.dobry tv, tylko trzeba dać mu zagrać.
 
Do góry