Nie popełnij błędu, wejście technologi 8K będzie rewolucją, a cena paneli TV 8K LCD spadnie szybko i drastycznie ...

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie popełnij błędu, wejście technologi 8K będzie rewolucją, a cena paneli TV 8K LCD spadnie szybko i drastycznie ...
002_hdtv-ces-20140299.jpg

Podczas gdy technologia Ultra HD/4K nie jest jeszcze dobrze zainstalowana we wszystkich domach, producenci telewizyjni już przygotowują się na nadejście 8K.
I będzie to bardzo szybko, uwierz nam, a to z powodu dostępnych cen nowych telewizorów.

Nie popełnij błędu, przyjęcie 8K będzie rewolucją, która prawdopodobnie zmieni rynek telewizyjny na zawsze.

To znacznie więcej
niż przejście z HD na Ultra HD / 4k. A jeśli jego nadejście będzie koniecznie związane ze zwykłą debatą na temat braku treści i ceny ekranów, 8K ma bardzo ciekawe zalety dla przyszłości wyświetlacza. Będzie to widać już na ekranach które powinny zadebiutować na IFA Berlinie 2018.
001__DSC1619.jpg

Po stronie przemysłowej wiadomości dotyczące produkcji paneli 8K są całkiem dobre, zwłaszcza w technologii LCD. I Display Consultants Consultants (DSCC) twierdzi, że Chiny odegrają wiodącą rolę w tej rewolucji. Po pierwsze na poziomie konsumenckim ze stosunkowo szybkim przyjęciem telewizorów 8K w domach w środkowym królestwie: od 0,1 miliona sztuk w 2018 roku do 5,2 milionów w 2022 roku, gdzie Chiny będą stanowić 60% rynku telewizorów 8K na całym świecie. Następnie na poziomie producentów 8K TV, z przeważającą większością najnowocześniejszych fabryk (10,5 G i więcej) zlokalizowanych w Chinach. DSCC przewiduje w ten sposób, że koszt produkcji panelu telewizorów LCD 8K spadnie z dzisiejszego 1000 euro do 595 euro w 2021 roku. Jest to znaczny i szybki spadek ceny.

Jeśli te przewidywania okażą się oczywiste, to nie ma wątpliwości, że TV 8K szybko zaatakuje sklepy, a potem nasze wnętrza.
avcesar
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Rewolucja - bo 4K było określane jako system przejściowy , a 8K jako docelowy. Polecam zerknąć na własne oczy .
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Rewolucja - bo 4K było określane jako system przejściowy , a 8K jako docelowy. Polecam zerknąć na własne oczy .


Moze cos w tym jest, 4k jeszcze dobze sie nie zadomowil a juz 8k powoli wchodzi... Pewnie samsungowi bedzie zalezalo na 8k aby puscic w niepamiec OLEDy.
 

barburian

New member
Bez reklam
Wniosek z tego jeden ,wstrzymać się z zakupem TV do roku 2021-2022
8K będzie tanie i będzie sens kupić coś na przyszłość, a nie przejściowe 4K
które jest zapchaj dziurą marketingową - takie HD Redy w przeszłości .
 

bramowicz1

Member
Bez reklam
Wniosek z tego jeden ,wstrzymać się z zakupem TV do roku 2021-2022
8K będzie tanie i będzie sens kupić coś na przyszłość, a nie przejściowe 4K
które jest zapchaj dziurą marketingową - takie HD Redy w przeszłości .

Dobrze powiedziane, a jeśli przy okazji wróci 3D bez okularów to jestem za.
 

piotr10

New member
Bez reklam
3d przyjęłoby się bez problemu gdyby realizatorzy treści umieli dobrze taki materiał wykonać.
Jest to tak skomplikowane, że szkoda gadać ... a później duchy widać, oczy bolą itd.
W 3d do każdej sceny a nawet klatki materiału trzeba podchodzić indywidualnie i dosłownie z kalkulatorem żeby efekt był super. Jest to niesamowicie żmudna i nieopłacalna praca.
O konwersji nie wspomnę, bo to prawie zawsze jest porażka jakościowa.
Ja osobiście uwielbiam obraz 3d. Sam jestem realizatorem ale tylko na poziomie fotografii. W filmie jest to o wiele trudniejsze.

Mam jednak nadzieję, że jakiś jajogłowy wymyśli sposób na realizację naprawdę dobrych filmów 3d.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
3D bezokularowe, bez bólu głowy (przynajmniej niektórych) TAK.
Może 8K do tego nada się, a nie tylko do "mnożenia" :) pikseli na niezbyt dużych matrycach.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
VR się nie przyjmie.
A 3D mam na co dzień....

Mnie też nie przekonuje VR i hełm na głowie, wolę mieć możliwość kontrolowania otoczenia.
Co do 3D to fakt, że porządnie nagrana treść w 4K, oglądana z bliska robi taki efekt, ale mam nadzieję na powrót 3D do tv.
 

piotr10

New member
Bez reklam
3d bez okularów nie wypali bo z technicznego punktu widzenia jest nie możliwe żeby oglądać komfortowo obraz z każdego miejsca, moim zdaniem tylko na wprost jest dobrze i tylko dobrze bo tak naprawdę nawet film natywnie nagrany w 3d ma obraz dla lewego i prawego oka. W tv 3d bezokularowych jest konieczna konwersja stereo pary do kilkunastu obrazów a to juz wychodzi tak sobie. Poza tym ekran do takiego 3d powinien byc co najmniej 8K, żeby obiekty wychodzace i te w głąb byly ostre.
Może kiedyś, jak będzie technologia z możliwością wyświetlania rozdzielczości 36 K to się z sukcesem uda i przyjmie.

Ale i tak szkoda, że niestety producenci rezygnują z 3d, mi tam okulary nie przeszkadzają.
 
Do góry