Nie mogę ustawić wszystkich kanałów z multipleksu

Bakuzan

New member
Mam problem z wyszukaniem wszystkich "darmowych" kanałów cyfrowych na swoim telewizorze. Odbiornik wyszukuje tylko 14 programów z 24 możliwych. Nie pomaga nawet programowanie ręczne. Przypadłość jest dość dziwna, drugi TV w domu nie ma problemów z wyszukaniem wszystkich 24 kanałów. Wie ktoś co może być przyczyną takiej sytuacji?
 

digitalus

Banned
Witam
Przyczyn moze byc kilka.Czulosc glowicy w telewizorach moze roznic sie od siebie.W jednym telewizorze mozesz odbierac 3 muxy w drugim nie.Jesli korzystasz z zewnetrznej anteny to przestaw troche antene i postaraj sie uzyskac najwyzszy poziom i jakosc sygnalu z muxa z ktorego nie ma w drugim telewizorze.
Muxy nadawane z rozna moca np 100kw lub tylko 5kw.Jesli mieszkasz daleko od nadajnika to sygnal z muxa o mocy 5 kw bedzie slabszy i antena musi byc dokladniej ustawiona w kierunku nadajnika aby uzyskac mozliwie najwyzszy poziom i jakosc sygnalu. Moc nadajnika mozesz sprawdzic w linku nizej.

Nadajniki - Telewizja Cyfrowa DVB-T w Polsce

Jesli poziom sygnalu jest niski to trzeba pamietac ze rozgalezniki, zlaczki , kabel itp wprowadzaja tlumienie i jesli sygnal jest slaby to w drugim telewizorze moze byc brak sygnalu.Trzeba postarac sie uzykac mozlwie najwyzszy poziom i jakosc sygnalu czyli np zmienic kierunek ustawienia anteny.
Sprawdzic rozgalezniki ,przykladowo z rozgaleznika 3 wyjsciowego na pierszym wyjsciu tlumienie wynosi 4 db na drugim i trzecim wyjsciu nawet 8 db.Jesli sygnal jest slaby na drugim i trzecim wyjsciu moze byc brak sygnalu , dochodzi jeszcze tlumienie kabla.Dluzszy kabel to wieksze tlumienie.Dluzszy kabel trzeba podlaczyc do pierwszego wyjscia.
 
Ostatnia edycja:
Mam problem z wyszukaniem wszystkich "darmowych" kanałów cyfrowych na swoim telewizorze. Odbiornik wyszukuje tylko 14 programów z 24 możliwych. Nie pomaga nawet programowanie ręczne. Przypadłość jest dość dziwna, drugi TV w domu nie ma problemów z wyszukaniem wszystkich 24 kanałów. Wie ktoś co może być przyczyną takiej sytuacji?
Czy obydwa TV są podłączone do tej samej anteny zewnętrznej?
Jakie konkretnie telewizory to są?
 
Do góry