Nie lękajcie się - prorocze słowa LG podczas prezentacji pierwszych telewizorów obsługujących język polski a wyposażonych w sztuczną inteligencję.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do detali czerni kłania się kalibracja obrazu.
Model C7 dostał tytuł Best of the Best - między innymi właśnie dlatego że ma widoczne odcienie szarości.
Jak będzie w C8 - zobaczymy wkrótce.
 

2018

New member
Oto informacja jakże ważna dla modeli OLED 2018:
" LG Display has made a modification to the sub-pixel structure by making the red sub-pixel larger to further reduce the risk of burn-in."
Cytat z testu SONY A8 flatpanelshd
Prosimy więc o fotę pixeli.
 

oled1974

Banned
Który producent dał kiedykolwiek taką gwarancję?
Z utęsknieniem czekam na tą informację. Nie bądź gołosłowny. Czekam.

Ja nie lubię każdej technologii, która jest niedopracowana i powoduje, że za nasze ciężko zarobione pieniądze kupujemy produkty które nie wytrzymują normalnego domowego użytkowania.
Czy to jest kurz na ekranie TV którego nie można się pozbyć, czy niedopracowany soft, czy właśnie wypalenia itd.

Kiki
Te trzy dni testu to zdecydowanie za mało. Sam o tym wiesz.
Ten test pokaże tylko to, że na TV trzydniowym wypaleń nie będzie. Portal Rtings chcąc przetestować na możliwość wypaleń OLEDy LG z ubiegłego roku testuje 6 egzemplarzy każdy z innym materiałem już 10 tygodni. I to nie koniec testu bo ma trwać rok.To jest test który już coś mówi. A Ty piszesz o 3 dniach. Porównaj te dwie metodologie.

Nie siej paniki bo na teście RTINGS leci ten sam obraz przez 20 h na dobę cały czas, oni poddają matryce morderczej próbie.
************, ja np. nie mam czasu oglądać tvn 24 przez 20 h dziennie, bo PRACUJĘ.... Owszem matryca oled nie jest doskonała ale w warunkach domowych spisują się świetnie.
 

WPPP

Member
Włączony przez 3 dni Oled 65C8 - nie spowodował powidoków.

Kiki, proszę Cię o odpowiedź, co dokładnie oznacza, że miałeś tego OLED-a włączonego przez 3 dni w kontekście powidoków?

Bo duża wartość tej informacji byłaby tylko wówczas, gdyby to oznaczało, że przez 3 dni (w domyśle z przerwą na noc) włączałeś na tym ekranie obraz ze stałymi, statycznymi elementami. Czy właśnie w ten sposób sprawdzałeś podatność na powidoki?
 

WPPP

Member

Kiki, ale to nie jest odpowiedż na moje powyższe pytanie, choć tak ładnie Cię o nią poprosiłem ;-).

Szczerze pisząc, to mam wrażenie, że albo nie zrozumiałeś mojego prostego pytania - w co trudno byłoby uwierzyć - albo nie chcesz na nie odpowiedzieć.

Skoro piszesz, że w kontekście powidoków przez 3 dni sprawdzałeś OLED-a C8, ale nie chcesz napisać, w jaki sposób to robiłeś, to najpewniej musi to oznaczać, że nie zastosowałeś żadnej odpowiedniej metody w tym zakresie, bo zwykłe bawienie się tym TV, bez specjalnego i długotrwałego włączenia na jego ekranie statycznych elementów, nie jest badaniem pod kątem powidoków.

Niemniej dzięki za Twój test, który jest tak naprawdę o wiele bardziej swego rodzaju przeglądem i opisem marketingowym produktu niż testem, niemniej jednak trochę pracy musiałeś w to włożyć, co zawsze warto doceniać i być wdzięcznym.
 

WPPP

Member
A w jaki sposób wg Ciebie powinienem robić ?

Dając telewizorowi do wyświetlania stale elementy i obserwując, po jakim czasie takiego wyświetlania powstają powidoki, następnie po jakim czasie te powidoki znikają.

Przy (po) normalnym użytkowaniu OLED-ów, np. przez te 3 wspomniane dni, i wyłączaniu ich na noc po kilku godzinach wyświetlania każdego dnia, to nawet OLED-y z 2016 roku niczego by nie wykazały przy takim Twoim niby badaniu podatności matrycy na powidoki. Chociaż wiadomo już od dłuższego czasu, że OLED-y z 2016 roku były/są bardzo podatne na powidoki, a następnie w konsekwencji tego w dłuższym czasie (kilku miesięcy) na trwałe wypalenia stałych elementów. Jednak u Ciebie w "teście" na pewno wyszłoby, że nie ma żadnych powidoków.

Ważne, żeby ludzie to czytający wiedzieli, jak się sprawa ma naprawdę.
Zostało już zaobserwowane, że im bardziej i na dłużej powstają powidoki, tym większa podatność na trwale wypalenia w ciągu krótszym niż rok czasu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A skąd wiesz jak testuję ?

W 2016 roku modele się wypalały na testach.
Więc nie pochlebiaj sobie.

I mam wrażenie, ze nie jesteś jedyny który potrafi przetestować pod względem wypalania Oleda. Modele 2017 już dały sobie radę z testem stałego kontrastowego modelu 3x 8 godzin non stop.

Modele 2018 po próbach takich samych, nie pozostawiły powidoków.
Czy 360 dni próby da inny wynik nie wiem.
Wiem, że wielu użytkowników którzy kupili Oledy, po półrocznym korzystaniu
Nie uświadczyli powidoków.
Ja ma 3 miesiące i też nie ma żadnych wypaleń.
 

WPPP

Member
A skąd wiesz jak testuję ?

W 2016 roku modele się wypalały na testach.
Więc nie pochlebiaj sobie.

I mam wrażenie, ze nie jesteś jedyny który potrafi przetestować pod względem wypalania Oleda. Modele 2017 już dały sobie radę z testem stałego kontrastowego modelu 3x 8 godzin non stop.

Modele 2018 po próbach takich samych, nie pozostawiły powidoków.
Czy 360 dni próby da inny wynik nie wiem.
Wiem, że wielu użytkowników którzy kupili Oledy, po półrocznym korzystaniu
Nie uświadczyli powidoków.
Ja ma 3 miesiące i też nie ma żadnych wypaleń.

Gdybym wiedział, to bym powyżej nie pytał, nie uważasz:?::)

Tego właśnie chciałem się od Ciebie dowiedzieć, bo piszesz bardzo ogólnikowo, bez niezwykle ważnych szczegółów.
Odnoszę wrażenie, że możesz też mylić pojęcia/zjawiska powidoków z trwałymi wypaleniami stałych elementów obrazu.

Powidoki znikają do kilku minut, więc jak to się ma do Twojego zdania, że po trzech dniach testowania C8 nie ma żadnych powidoków:?: Tak sformułowane zdanie miałoby sens, gdybyś zamiast słowa powidoki użył słowa wypaleń lub utrwalenia.
Wobec takiego ewidentnego braku precyzji wypowiedzi grzecznie poprosiłem Cię o wyjaśnienie, w jaki sposób testowałeś ekran przez te trzy dni w kontekście powidoków, a Ty powtórzyłeś zdanie, które to właśnie zainspirowało mnie do zadania tego pytania.

I zdecydowanie nie sądzę, ażeby podczas testów OLED-ów serii 6 (z 2016 roku) trwających do kilku, a nawet do kilkunastu dni powstawały wypalenia stałych elementów. W tych OLED-ach pojawiały się bardzo szybko powidoki, które po zmianie wyświetlanego obrazu ze statycznymi elementami znikały do około 8-12 minut. Natomiast wypalenia były kwestią kilku miesięcy.

Pytanie więc pozostaje aktualne, czy po dłuższym (np. kilku, kilkunasto i więcej minutowym) wyświetlaniu stałych elementów obrazu widziałeś powidoki, o ile w ogóle to sprawdzałeś na jednolitych tłach:?: I jeśli się pojawiały, to po jakim czasie nie było po nich śladu:?:
Sądzę jednak, że w ogóle tym aspektem się nie zajmowałeś, a na wypalenia piszesz powidoki.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mogę odpowiedzieć swoimi słowami jako użytkownika i słowami znajomych którzy używają Oledy.
Jeśli korzystasz z telewizora jak z telewizor nic Ci nie grozi .
Jeśli oglądasz ten sam program 8 godzin dziennie i każdego dnia w roku - mogą powstać powidoki.
Ale w tym przypadku będą na tym samym miejscu co oglądany obraz - więc bez znaczenia.
Nie znam Oleda który przez 12 minut wypala powidoki.

Modele 2016 miały short View - znikały przy przełączaniu na inne kanały po godzinie. Model 2107 nie powstały już - przy 3 x 8 godzin statycznego obrazu dynamicznego i jaskrawego.

Tak samo modele 2018.

Mam Philipsa Oled i nie mam powidoków.
 

WPPP

Member
Mogę odpowiedzieć swoimi słowami jako użytkownika i słowami znajomych którzy używają Oledy.
Jeśli korzystasz z telewizora jak z telewizor nic Ci nie grozi .
Jeśli oglądasz ten sam program 8 godzin dziennie i każdego dnia w roku - mogą powstać powidoki.
Ale w tym przypadku będą na tym samym miejscu co oglądany obraz - więc bez znaczenia.
Nie znam Oleda który przez 12 minut wypala powidoki.

Modele 2016 miały short View - znikały przy przełączaniu na inne kanały po godzinie. Model 2107 nie powstały już - przy 3 x 8 godzin statycznego obrazu dynamicznego i jaskrawego.

Tak samo modele 2018.

Mam Philipsa Oled i nie mam powidoków.

Kiki, i takie bardziej rozbudowane zdania z Twojej strony w bardzo ważnych kwestiach byłyby ok - tzn. wnosiłyby do dyskusji ważne informacje, dane, konkretne fakty. Jednakże nie za bardzo tak jest, gdyż teraz jeszcze bardziej widać, że mylisz powidoki z wypaleniami (utrwalonymi na zawsze elementami statystycznymi). W takiej sytuacji można dostać po Twoich wpisać na temat powidoków i wypaleń tylko mętlik w głowie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli ktoś korzysta z Oleda jak z monitora , włącza i wychodzi z domu na kilka godzin - to niech odpuści sobie zakup.
Oled nie jest dla każdego - nic na się.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie tak nie jest.
Jeden z klientów sam dobrowolnie i wreszcie zgodnie z prawdą, napisał że ma problem ale, że dzieci na okrągło w domu oglądają Nickelodeon jak go nie ma w domu.Myślę że w tych incydentalnych przypadkach może być tak samo jak bywało z plazmami.

Na 2.000.000 szt - to wyjątki.
Jeszcze raz - nie dla każdego jest Oled TV.
Na extra poziomie porównywalnym jest PUS8102 z pełnym podświetleniem i powidoków brak !.
 
Do góry