Nie kupię już żadnego PANASONICA !!!

evar

New member
Dlaczego nie kupię już PANASONICA - ponieważ moim zdaniem firma nie przejawia dobrej woli w stosunku do swoich Klientów. Ale zacznę od początku. Wysłałem do BOK Panasonic email:

- Witam. W związku z aktualizacją API do serwisu YOUTUBE

supportDOTgoogleDOTcom/youtube/answer/6098135?p=yt_devicesupport&hl=pl&rd=1

gdzie mógłbym znaleźć aktualizację Firmware do trzyletniego telewizora TX-P42G30 aktualizującą nowe API ?

W odpowiedzi otrzymałem:

<callcenter_plATeu.panasonic.com> napisał(a)
"Szanowny Panie,
dziękujemy za kontakt z Biurem Obsługi Klienta Panasonic Polska. Uprzejmie informujemy, że ma i nie będzie aktualizacji umożliwiającej dalszy odbiór YouTube. To właściciel aplikacji YouTube, czyli Google postanowił o wyłączeniu nadawania. Usługi "Market" są zarządzane przez właściwe podmioty będące ich dostawcami, w związku z tym dostawca może zaprzestać dostarczania usługi chwiliowo, bądź całkowicie zakończyć nadawanie bez powiadomienia. Firma Panasonic nie udziela żadnych gwarancji dotyczących treści ani ciągłości usług. Aplikacje w telewizorze powinny być uznawane jako dodatek a ich obsługa nie może być gwarantowana. Klient zanim skorzysta z aplikacji, akceptuję licencję i warunki użytkowania, w której to wyraźnie jest informowany, że oprogrogramowanie jest elementem uzupełniającym. Pragniemy również zaznaczyć iż gratyfikacja, o której mowa nie ma żadnej wartości handlowej i nie podlega gwaranacji.

Szczególnie podkreśla to punkt 6 Warunków użytkowania

W szczególności firma Panasonic, jej jednostki zależne i oddziały, a także jej licencjonodawcy nie oświadczają ani nie gwarantują użytkownikowi, że: (A)
Korzystanie z oprogramowania i/lub usługi spełni wymagania użytkownika, (B) Korzystanie z oprogramowania i/lub usługi będzie nieprzerwane, realizowane w oczekiwanym czasie, bezpieczne i pozbawione błędów, (C) Informacje uzyskane przez użytkownika w wyniku korzystania z oprogramowania i/lub usługi będą dokładne i wiarygodne, (D) Usterki w działaniu lub funkcjonalności oprogramowania i/lub usługi udostępnianych użytkownikowi zostaną naprawione, a także że (E) oprogramowanie i/lub usługa będą wyświetlać witryny w sposób prawidłowy.

W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości, zapraszamy do ponownego kontaktu. (..)"

Dodam, że wiele dużych firm wspiera funkcjonalność swoich produktów nawet po okresie Gwarancji. Zmieniają się systemy, więc wychodzi nowy patch/soft/sterownik. Wzorowym przykładem może być tu firma Creative, która do dziś dnia dostarcza patch/soft/sterownik do swoich bardzo "archiwalnych" produktów pod nowe systemy operacyjne.

Dziękuję. Czekam na PAŃSTWA cenne opinie i uwagi.
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Hmm zarejestrowałeś się tylko po to aby napisać o tym? Co do creativa to akurat miałem taki przypadek że nie było oprogramowania do 2 letniej karty muzycznej....
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
He he !!!! a ja tam z racji braku na rynku odpowiedniej technologii dającej obraz jakości plazm , pomijając OLED-y bo chyba czeka ich marna przyszłość.Nigdy nie kupię już telewizora !!! tylko projektor bo potrzebuje ekranu min 120 cali a żaden telewizorek go nie zapewni.Obecne 65 cali to dla mnie liliputek.
 

evar

New member
Na razie nic nie kupuję i nic nie sprzedaję. W każdym razie nie dla Smarta. Każdy grosz się liczy.
A na razie będzie musiało mi wystarczyć przerzucanie sygnału z Lapka. Nie lubię jednak jak ktoś nie liczy się z Klientem.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Temat v3 dotyczy wszystkich najwiekszych: Sony, Samsung, Panasonic. Philips ma swoje problemy z softem. Co ci zostanie?

Wiadomo, ze dostawcy usług i producenci chcą, aby ludzie wymieniali sprzęt co trzy lata. Takie czasy...

Ciesz się, że masz fajną plazmę.
 

.oO0OoO0Oo.

New member
Winnym jest Google które aktualizuje API, więc bojkotujesz nie tą firmę co trzeba. Aktualizacja całego systemu telewizora żeby obsługiwał HTML5 to nie sterownik do karty muzycznej. Może są jakieś kwestie techniczne które to uniemożliwiają? Powinieneś napisać: "Nie obejrzę już żadnego filmu od Google!!!"... a jeśli chcesz oprotestować google to nie potrzebujesz youtube w telewizorze :) Nie widzę problemu w Twoim przypadku.
 

evar

New member
Albo zaakceptuję to, albo będę szukał alternatyw typu raspberry pi.

3 lata temu pozbyłem się THOMSONa 29 DC 850 - to był fajny TV jak na tamte czasy - do dziś śmiga u rodziców, którzy innego nie potrzebują.

Cieszę się, że postawiłem na fajną PLAZMĘ, ale wszelkim zmowom mówię stanowcze NIE

Pozdrawiam :)
 

Garry2012

New member
No i youtube padł dzisiaj w panasie a myslałem, że to prima aprilisowy żart...:fool::(

Mam Panasonica 50g30e kupionego 2,5 roku temu, odwarzacz do filmów HMP 3000 i komputer PC 3 metry od telewizora. Czasami podłączam kabel HDMI i przesyłam obraz z kompa na TV. Wiadomo podłączenie kabla i ustawianie wszystkiego nie jest zbyt wygodne, niestety kabla nie mogę podłączyć na stałe chyba, że zerwałbym panele

Czy ktoś mógłby w kilku zdaniach laikowi napisać jaki HTPC kupić? Czy taki RPi może być sterowany pilotem od panasa? Jaki to jest koszt? Ile zabawy w konfiguracji dla osoby niewtajemniczonej? :hmm:
 

Garry2012

New member
No i youtube padł dzisiaj w panasie a myslałem, że to prima aprilisowy żart...

Mam Panasonica 50g30e kupionego 2,5 roku temu, odwarzacz do filmów HMP 3000 i komputer PC 3 metry od telewizora. Czasami podłączam kabel HDMI i przesyłam obraz z kompa na TV. Wiadomo podłączenie kabla i ustawianie wszystkiego nie jest zbyt wygodne, niestety kabla nie mogę podłączyć na stałe chyba, że zerwałbym panele

Czy ktoś mógłby w kilku zdaniach laikowi napisać jaki HTPC kupić? Czy taki RPi może być sterowany pilotem od panasa? Jaki to jest koszt? Ile zabawy w konfiguracji dla osoby niewtajemniczonej?
 

collider

New member
Bez reklam
Co ma firma Panasonic do zmian wprowadzanych przez Google? Jak ci zmienia przepisy ruchu drogowego to tez juz nie kupisz wiecej auta?
 

darlen

Member
Zobaczymy jak do tematu podejdą wszystkie firmy - a może znajdą się takie które uaktualnią swoje oprogramowanie dla kilkuletnich modeli - wtedy poznamy konkurencyjność Panasonica. Na dzień dzisiejszy są firmy (Japończyk) które w swoich modelach instalowały odtwarzacz YT w dwóch rodzajach API - tzw białej i czarnej jednocześnie - stąd jak czarna jest nie wspierana to pozostaje jeszcze biała - można, można.
 
Do góry