nie działają głośniki 2 głośniki - YAMAHA

szmejski

New member
Witam.
Mam kino domowe Yamaha . Amplituner HTR 6030, głośniki Prism Onyx 100, 2 przód 2 tył i 1 środkowy. Do tego subwoofer M-Audio Sub8.
Sprzęt grał bez zarzutu przez dłuższy czas. Obecnie jestem po przeprowadzce do nowego mieszkania i po podłączeniu nie działają 2 głośniki. Nie wiem czy coś sknociłem, czy może podczas przeprowadzki coś się zepsuło, ale top chyba średnio możliwe. Mianowicie nie działają dwa głośniki z wejść FRONT B. Jak zamienię kable z SURROUND i FRONT B, to gra druga para głośników, tak jakby wejścia FRONT B były zepsute. O co chodzi ?
Przybliżę jaki mam sprzęt i jak to wszystko teoretycznie było podłączone...
Do TV 3 x HDMI : DVD, dekoder TV i PS3.
Ampli i dekoder przez kabel optyczny.
Sub i ampli : z ampli czincze, do ampli przejściówka na 1 wtyk do SUB OUT.
Co jest nie tak ???
Będę bardzo wdzięczny za rozwiązanie tematu. Próbowałem coś zmieniać w opcjach ampli, ale bez skutku...
Pozdrawiam
 

szmejski

New member
gdzie przełączam ? w opcjach ? w opcjach mam tylko speakers w basic setuop do wyboru 2,3,4 lub 5, ew. w manual setup --> speakers set, czegokolwiek bym nie zmieniał nic nie daje...
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A dlaczego podłączyłeś kolumny frontowe pod FRONT B, zamiast pod FRONT A? Wydaje mi się że powinny być przody pod Front A, tyły pod Surround L i R oraz central?
 

szmejski

New member
duże głośniki mam podłączone pod FRONT B (nie mam na ampli takiego wejścia jak FRONT A), małe głośniki pod surround i center pod center. Surround nie działają...
 

szmejski

New member
rzeczywiście, nie brałem tego pod uwagę, ponieważ nigdy tu nic nie podłączałem, zawsze korzystałem tylko z tych zacisków powyżej i było ok. jak próbuję teraz podłączyć pod front a to nic nie działa...
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
rzeczywiście, nie brałem tego pod uwagę, ponieważ nigdy tu nic nie podłączałem, zawsze korzystałem tylko z tych zacisków powyżej i było ok. jak próbuję teraz podłączyć pod front a to nic nie działa...

A spróbuj jeszcze przywrócić ustawienia fabryczne i skalibrować ampli ponownie. Tylko musisz mieć instrukcję, bo pewnie to będzie jakaś kombinacja klawiszy. A jeszcze jedno, bo piszesz że surround nie działają, a przypadkiem na ampli nie masz wybranego jakiegoś trybu dwukanałowego?
 
Ostatnia edycja:

szmejski

New member
nic to nie dało ... nie działają frontowe, sorry, surround działają. mam ustawione music enchancer 5 channel, jak biorę na 2 channel to zupełnie nic nie słychać...
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
nic to nie dało ... nie działają frontowe, sorry, surround działają. mam ustawione music enchancer 5 channel, jak biorę na 2 channel to zupełnie nic nie słychać...

To ja już nie pomogę. Jeżeli wszystko dobrze podłączyłeś, chociaż jak pisałem uważam że fronty powinny być podłączone do Front A, ale mogę się mylić. Ampli przywróciłeś do ustawień fabrycznych, to może faktycznie jakaś ustarka? Przewożąc ampli ustawienia nie powinny ulec zmianie, więc jak wcześniej to grało a teraz nie, to pewnie coś nawaliło podczas transportu. A podczas kalibracji wykrywa ci chociaż kolumny?
 

szmejski

New member
nikt już nic nie podpowie ??? a ewentualnie może ktoś wie jak nie wychodząc z domu sprawdzić, czy wejścia FRONT A są sprawne ?
 

szmejski

New member
jakby się ktoś w razie jeszcze głowił, to temat rozwiązany, dzięki identycznemu wątkowi na elektrodzie. problem błahy :) wystarczyło na przednim panelu amplitunera przełączyć z front a na front b :) pozdro
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
jakby się ktoś w razie jeszcze głowił, to temat rozwiązany, dzięki identycznemu wątkowi na elektrodzie. problem błahy :) wystarczyło na przednim panelu amplitunera przełączyć z front a na front b :) pozdro

No, a pytał się MKa11 czy przełączałeś?:) Tylko skoro było przełączone na Front A, a ty jak ci się pytałem podpinałeś pod te terminale, to czemu nie bylo dźwięku? Chyba że ci się nie chciało przepinać, i tylko tak napisałeś? Przyznaj się:)
 

szmejski

New member
przełączałem, tylko chyba nie tak jak powinienem :) zamiast wsadzić do środka, to wykręciłem i wsadziłem od góry :p faktycznie w pierwszym poście już padła odpowiedź... ale tak to jest jak się ma do czynienia z laikiem :)myślałem, że chodzi o jakies przestawianie w opcjach,,, gdyby odpowiedź była doprecyzowana, że chodzi o przycisk na panelu zewnętrznym, problem by się rozwiązał od razu :) mniejsza o to. w każdym razie teraz nie mam głosu w PS3 I DVD. Działa tylko kablówka podłączona przez optyczny. PS3 i DVD tylko przez HDMI. Niby w opcjach jest, żeby dźwięk szedł przez hdmi...
 
Do góry