Nie działa DLNA z routerem TP-Link WR1043ND

dippaolo

New member
Witam

Tak jak w temacie. Telewizor nie widzi plików na routerze. Do routera mam wpięty pendrive z muzyką, filmami i zdjęciami. Telewizor widzi router ale nie widzi plików, np. gdy wybieram że chcę słuchać muzykę to pojawia się info "nie można zrealizować żądania. Media play powróci do ekranu głównego".
telewizor podpięty do routera skrętką i smart tv działa wzorowo. Model TV UE40EH5300W, wersa oprogramowania 01030

Dodam że posiadam również telefon Samsung Galaxy Note który łączy się bezprzewodowo z siecią i telewizor go wykrywa oraz odtwarza udostępnione pliki. Również gdy z poziomu telefonu wysyłam np. film do telewizora to on go odtwarza. Telefon w programie AllShare również widzi router i na telefonie mogę przeglądać pliki z routera oraz je uruchamiać - telefon współpracuje poprawnie z TV i routerem.

Roter to TP-Link WR1043ND z uruchomionym Media serwerem.
 

seba.samsung

New member
Witam serdecznie,

Mam taki sam problem. Posiadam telewizor Samsung UE40ES5500 oraz router TP-LINK WR1043ND z podpiętym dyskiem twardym i włączoną opcją "Media Server". Telewizor widzi dysk, ale próba odpalenia kończy się wyświetleniem komunikatu "Nie można zrealizować żądania. Media Player powróci do ekranu głównego". Dodam, że na komputerze przez Media Player funkcja DLNA działa bez problemu i mogę odglądać filmy i zdjęcia udostępnione na tym dysku za pośrednictwem tego routera TP-LINKA.

Proszę o pomoc.
 

SATAn_

New member
Bez reklam
W Netia Spocie zeby TV wykryl pliki muusialem wlaczyc Udostepnianie plikow na routerze co macie wlaczone plus uruchomiona opcja UPnP. bez niej TV nic nie widzial. Sprawdzcie UPnP czy po wlaczeniu wykryje.
 

mgrlukasz

New member
Witam
Mam identyczny problem też mi nie działa DLNA z routera TP-LIN WD8970 serwer jest włączony i widoczny po włączeniu go wyświetla się komunikatu "Nie można zrealizować żądania. Media Player powróci do ekranu głównego"

Rozwiązał ktoś ten problem?
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
W komputerze przez np. Windows Media Player widzisz serwer DLNA, foldery, pliki? możesz z niego odtwarzacz?

Do TL-WR1043ND polecam wgrać Gargoyle i na nim uruchomić serwer DLNA z zaznaczoną opcją przestrzegania standardu DLNA.
 

remolmar

New member
Witam,

Ja mm sony 46w905. Tv niewidzi niekórych formatów filmów, plików jpg wogóle niewidac, odtwarza jedynie muzykę. Tv podłączony do sieci vezprzewodowo.
Jak udało mi się to ustalic 1043nd nieposiada certyfikatu dlna i właśnie tak może to wyglądac. Postawiony serwer PSM na PC - tv odtwarza wszystko jak leci.

Pozostaje sprawdzic jak tv sobie poradzi z tym wszytkim jak podłacze go przewodowo i uruchomie Media server na 1043nd
 
Do góry