Nie do konca zadowolony z TH42PX80 :(

mixer99

New member
Witam wszystkich
Po kilku tygodniach czytania forum w koncu kupilem powyzszy tv.mam cyfrowa telewizje UPC z nagrywarka HD.Musze przyznac,ze nie do konca jestem zadowolony z obrazu jaki wyswietla tv,postacie lub przedmioty ktore sa na 1 planie sa niezle natomiast np.osoba lub budynek troszke z tylu jest tak rozmyta ze ciezko poznac kto to.Wczoraj ogladalem film na TVN HD i obraz byl rozmyty malo wyrazny zreszta jak na wszystkich kanalach.Zauwazylem,ze jedynie reklamy maja naperawde bardzo dobra jakosc.czy ktos z was ma podobny problem a moze to wina ustawien? Mam tryb normalny wszystko ok 50 % 720i. Aha i niech mi ktos powie jaki ma byc format obrazu 4:3 czy 16:9.
Pozdrawiam
 

piteron

Active member
Bez reklam
oglądaj na rozciągniętym obrazie czyli 16:9
co do rozmyć to............sam nie wiem ,ja takiego efektu przez cały czas eksploatacji nie stwierdziłem:cool:
co prawda obraz się rozmywał podczas ruchu ,ale to wina bardziej sygnały niz samego telewizora
jak masz podłączony ten tuner do TV
 

piteron

Active member
Bez reklam
ale jaki kabel
wiem z własnego doświadczenia ze np takie za 50 zł z MM potrawia sporo narozrabiać w sygnale:cool:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TVN Hd - to śmiech na sali. Często gra tak jak Sd.
Najpierw podłącz dobre źródło i wymień ten kabel. Prawie nikt w komplecie nie daje dobrych kabli.
 

RheeTCT

New member
Czy kablowka cyfrowa UPC to złe źródło sygnału?Generalnie chyba niezłe,ale być może,że coś nie działa jak należy.Zrób próbę z DVD,jeśli będzie dobrze to znaczy,że tv jest OK.Co do kabla to różne bywają przypadki - spróbuj z innym np.pożyczonym.Jeśli to nic nie da to zgłosiłbym do UPC marną jakośc sygnału -może coś poprawią,może to wina dekodera?
 

piteron

Active member
Bez reklam
ja od razu postawiłem diagnozę kabla,poniewaz podobna historia spodkała mnie w sieci Aster,sygnał był naprawdę marny,nawet stwierdzam że marniejszy niż w ofercie analogowej,po wymianie kabla,wsio jest ok,okazało się że jedna z żył w kablu miała przebicie
ale oczywiście to pierwsze co mi się nasuneło i może pomóc najtańszym kosztem,przyczyn może być naprawde sporo takiego stanu rzeczy,jednak jako ostatnią bym wzioł pod uwagę sam telewizor
 

piteron

Active member
Bez reklam
a ile ma Kolega na kabelek,i jaka ma być długość,nie polecam dłuższych niż 3 metry
ja kupiłem taki
http://www.audio-nova.net/?go=supervision

,i jest ok,tzn bezproblemowo działa,ale wiem że sa tańsze i tez działaja,z tym ze ja uważam że standard HDMI jest standardem przyszłościowym,i dlatego na kabel nie żałowałem
ale tak szczerze,to kup coś firmowego,a będziesz zadowolony
 
Ostatnia edycja:

mixer99

New member
Wszystkim dziekuje za rady ale wyszlo na to,ze moje mieszane uczucia odnosnie pansa dotyczyly jakosci sygnalu nadawcy:))) Wczoraj ogladawszy "Kryminalnych" na polsacie otworzylem "gebe" i nie moglem jej zamknac,obraz bajka:))) TVP1 non stopporazka hheheh .Z tego co zauwazylem najlepszy obraz ma polsat i tvn.Pozdrawiam wszystkich
 
Do góry