Nie dla każdego Samsunga Evolution Kit za 299 €

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie dla każdego Samsunga Evolution Kit za 299 €

Zestaw Evolution Kit - zabezpiecza aktualizację w postaci QuadCore dla TV ES7000 i ES8000 Samsung. Będzie dostępny w ciągu kilku miesięcy w Europie za 299 €.
evokit_b_79182.jpg

Samsung Evolution Kit ma swoją cenę bo Samsung zdecydował się umieścić nowy moduł w cenie 299 euro. Kit umożliwi upgrade sprzętowy do istniejących serii telewizorów ES7000 i ES8000. Kit Evolution, oficjalnie zaprezentowany w Las Vegas,posiada zintegrowany czterordzeniowy procesor z nową kartą sieciową i większą pamięcią tworząc inteligentny

interfejs TV 2013. Właściciele ES7000 i ES8000 będą mogli aktualizować w kilku krokach swój telewizor. "Nowy" stary telewizor będzie miał całkowicie odnawioną elektronikę.
Samsung zapewnia, że ​​z Evolution Kit ES8000 będzie "prawie identycznie" jak system w modelach F8000, przynajmniej pod względem funkcjonalności i elektroniki. Zestaw Evolution otrzyma też nowego pilota.


[youtube]FaABpCeoKqk[/youtube]

[youtube]UC3irA0WywI[/youtube]
dday
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jakis to jest sposob na to dla tych co lubieja zmieniac czesto tv, teraz zamaist zmiany tv mozna zakupic takie ustrojstwo i po problemie...
lolek
 

GustoB

New member
Po co ktoś, kto ma chyba z najwyższej pólki samsunga (?), a więc nie tani, miałby wywalać kasę na jakiś szajs za 1300 zł, skoro może kupić sobie nowy tv
 

habbar

New member
chcialbym zobaczyc porowanie czy ta nowa elektronika daj rzeczywiscie takiego kopa vs obecna, bo niechce mi sie jakos w to wierzyc , a nowy interfejs za 1300pln niech sobie wsadzą
 

lm648

Banned
Cała ta filozofia odpłatnego upgredowania (jak dla mnie) jest nie zrozumiała. W gruncie rzeczy, to nie są tanie TV. Szanująca się, porządna firma wzywa do serwisu i upgrejduje za free i tyle, jednak tu karze dodatkowo sobie płacić (nie mało) :) I tu jest zagwozdka, że jednak robi to firma taka jaką Samsung jeszcze nie jest i długo jeszcze nie będzie:) Irytujący news :)
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
Ale marudzicie. Nie lubię szajsunga bo robi ludziom wodę z mózgu jak kiedyś Sony i sprzedaje chłam jako wybitne dzieła myśli technicznej. Jednak gdybym wydał na tv ok 10 k zł i wiedział, że wydając dodatkowe 10 % będę dysponował sprzętem "o rok świeższym" raczej ucieszyłoby mnie to a nie zmartwiło.
 

lm648

Banned
...............Jednak gdybym wydał na tv ok 10 k zł i wiedział, że wydając dodatkowe 10 % będę dysponował sprzętem "o rok świeższym" raczej ucieszyłoby mnie to a nie zmartwiło.

A tak z ciekawości zapytam:
A wydałbyś te 10 k PLN za TV? Czy jest taki TV, który by był warty tej kwoty? :)
 

Pingu

New member
Ten evolution kit pokazuje jakich Samsung ma klientów. Mi wystarczy procesor z dobrym jednym rdzeniem niż nie wiadomo co z czterema.
 

rafel1809

Member
A jak ktoś wydał 3600? Na pewno 1300 zeta nie wysypię na jakiś kit :) . Ciekawe tylko, czy oprócz tego upgrade'u, samsung będzie realizował jakiekolwiek inne aktualizacje do w/w modeli.
 

RafMat

New member
Wy dalej przy swoim.Czytać ze zrozumieniem.To nie jest tylko kolejna łatka z aktualizacją.W tym pudełeczku ma być nowy, lepszy procesor i parę innych nowszych fizycznych ulepszeń.Co do sensu kupowania tego.Dla mnie jest sens i kupię to_Oczywiście będą głosy że takie kit-kid jest mu nie potrzebny bo ma super sprzęt i tylko używa do oglądania, a ja nie tylko, bo czasem coraz częściej uruchamia przeglądarkę na Tv z wygody że mam wszystko pod ręką.A co to jest 300€ w porównaniu z 2000€ wydanymi nie cały rok temu.:cool:

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Wg mnie świetna koncepcja i tylko czekać aż inni podchwycą pomysł i zaczną stosować, nie tylko w TV. Kupno nowego TV co rok/dwa jest co najmniej niepraktyczne ale już wymiana samego procesora za ułamek ceny całości wyglada obiecująco.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Taki zabieg jako jedyna opcja upgradeu nie jest oplacalny dla firmy. Wiadomo, ze firma liczy na czestą wymiane telewizorow, a nie kupno upgrade'dołka. Zadna firma nie da nic za darmo lub za poldarmo. Widac spece od marketingu wyliczyli, ze wypuszczenie na rynek takiego urzadzenia nie wygeneruje strat. To tylko chłodne kalkulacje, a nie potrzeby klientow.
 

andreas2012

New member
Ale marudzicie. Nie lubię szajsunga bo robi ludziom wodę z mózgu jak kiedyś Sony i sprzedaje chłam jako wybitne dzieła myśli technicznej. Jednak gdybym wydał na tv ok 10 k zł i wiedział, że wydając dodatkowe 10 % będę dysponował sprzętem "o rok świeższym" raczej ucieszyłoby mnie to a nie zmartwiło.

ale zauwaz ze w kapitalizmie poziom techniczny obywatela spadl MOCNO w dol, firmy sie dostosowaly i wyrosly nam nowe korporacje ktore ladnie sie wkomp[onowaly w obecnego obywatela sprzedajac chlam z "bajerami" za duza kase ale mniejsza od dobrego sprzetu o pare procent i dzialajac marketingowo, no szkoda mi obecnego przecietnego obyweatela bo sciema go wszedzie wokol atakuja i tylko techniczne scisle umysly (ktorych jest coraz mniej) grzebiac czytajac porownujac moga wylapac dobry sprzet a swiat zalewa tandeta,
w czasach kiedy obywatele od malego byli programowani na jakosc krolowaly japonskie korporacje i produkowaly sprzet ktory dzisiaj jest juz w sferze marzen (np sansui - zaden obecny amplituner nie dorowna topowym wzmacniaczom tej firmy - tez japonskiej mimo ze te wzmacniacze maja po 20-30 lat - i oczywiscie dzialaja bezblednie nawet pokretlo nie trzeszczy - ale wtedy ludzie kupowali dobry sprzet teraz kupuja tani sprzet moze byc tandetny byle mial funkcje internetowe - wiec samsung kroluje wraz z LG - mimo ze sprzedaja najnizszej jakosci TV obecnie wsrod popularnych marek)
ubolewam nad ludzmi dzisiejszej daty bo marketingowo im wciskaja 5 abonamentow 2 kredyty, meszkanie na kredyt, auto na kredyt TV od samsunga i LG pliki mp3 i ten caly chlam a jakosc pomijaja
 

prze_cinek

New member
Moim zdaniem taki kit jest świetną sprawą dla tych co nie lubią zmieniać często całego TV, wystarczy, że kupią taką skrzynkę i będą mieli znacznie ulepszony TV. Samsung dzięki temu zyska, bo ludzie nie będą kupowali osobnych chińskich pudełek na androidzie tylko wybiorą rozwiązanie producenta. Ciekawa byłaby koncepcja gdy cała elektronika (również w nowym TV) była w takich wymiennych pudełkach - dzięki temu producent mógłby zarobić bo za kwotę 299 E sprzedawałby elektronikę, której koszt de facto wynosi ok 50 E. Pozostaje tylko pytanie czy niezależni dostawcy ( w zamyśle chińscy, nie zaczęliby dostarczać podróbek i substytutów w cenie 60 E.
 

Pingu

New member
Dla mnie to jest naciąganie klientów, taką elektronije mogli od razu dać do TV bo tam nie ma nic odkrywczego ani nowego. To ma sens ale np. za 3-4 lata gdy w środku znajdzie się coś co faktycznie odświeży TV. A tak chodzące 2 rdzenie jak pentium 200 zamienicie na chodzące 4 rdzenie jak Pentium 2 266.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Oczywiscie, ta cala technologia 4K i inne nowosci byly juz w korporacjach znane lata temu, ale nie moze taka firma wypuscic odrazu wypasionego modelu full , bo za rok nie mialaby co wypusic jako nowosc i za 2 lata by zbankrutowala. Ot tak sie robi nas w bambuko. Ci co niemają pojecia o prawach rynku i ekonomii się na to nabierają. A tak to co roku: nowe wejscie, nowa ramka, nowy procek, nowy filtr, i inne pseudonowsci, a jakosc obrazu ciagle ta sama. Przestaje się produkowac np. jakies złącze, ktore bylo kompatybilne X lat i zastepuje je nowym, zmuszając Kowalskiego do wymiany na "nowszy" model.
 
Ostatnia edycja:

RafMat

New member
ale zauwaz ze w kapitalizmie poziom techniczny obywatela spadl MOCNO w dol, firmy sie dostosowaly i wyrosly nam nowe korporacje ktore ladnie sie wkomp[onowaly w obecnego obywatela sprzedajac chlam z "bajerami" za duza kase ale mniejsza od dobrego sprzetu o pare procent i dzialajac marketingowo, no szkoda mi obecnego przecietnego obyweatela bo sciema go wszedzie wokol atakuja i tylko techniczne scisle umysly (ktorych jest coraz mniej) grzebiac czytajac porownujac moga wylapac dobry sprzet a swiat zalewa tandeta,
w czasach kiedy obywatele od malego byli programowani na jakosc krolowaly japonskie korporacje i produkowaly sprzet ktory dzisiaj jest juz w sferze marzen (np sansui - zaden obecny amplituner nie dorowna topowym wzmacniaczom tej firmy - tez japonskiej mimo ze te wzmacniacze maja po 20-30 lat - i oczywiscie dzialaja bezblednie nawet pokretlo nie trzeszczy - ale wtedy ludzie kupowali dobry sprzet teraz kupuja tani sprzet moze byc tandetny byle mial funkcje internetowe - wiec samsung kroluje wraz z LG - mimo ze sprzedaja najnizszej jakosci TV obecnie wsrod popularnych marek)
ubolewam nad ludzmi dzisiejszej daty bo marketingowo im wciskaja 5 abonamentow 2 kredyty, meszkanie na kredyt, auto na kredyt TV od samsunga i LG pliki mp3 i ten caly chlam a jakosc pomijaja

Pieprz..... jak potłuczony. piszesz o wyższości Japońskich firm nad innymi.Poczytać przedtem a później się wypowiadaj.Twój faworyt Panasonic ma matryce samsunga:eek: jak wiele innych super Tv bez bajerów. Miłego oglądania Samsunga w obudowie Panasonika którego nie możesz nawet ulepszyć.ps.zanim się wypowiesz poczytaj sobie.:D

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

Gollum

New member
to się nie przyjmie.
za rok okaże się, że samsung wpadł na coś, co będzie tak skomplikowane, że es9000 z przystawką sobie nie poradzi. będzie musiał smutno zakomunikować o tym światu. technologia idzie na tyle do przodu, że tego typu małe urządzonka nie nadążą. 4k, krzywa matryca, za chwilę zaanonsują coś więcej, a przecież nie wypuszczą smart evolution kita do smart evolution kita. czy znalazło się urządzenie, które zmienia tv hdready w tv fullhd? czy pojawił się dynks, który ze zwykłego LCDka robi LCD-3d? a może powstało urządzenie, które z tv bez smart interaction (sterowanie głosem+gestem) zrobi tv sterowany? wystarczy kamera, mikrofon, sofcik, a takie urządzenie sterowałoby hardwarem, który w podstawowej wersji tego nie miał. no ale nikt na to nie wpadl

ostatnio podłączyłem tv pod wfirifi celem przyjrzenia sie aplikacjom smart. minął prawie rok od premiery tego tv i co? i szału nie ma. aplikacje do oglądania filmów słuchania muzy, prymitywne giereczki, przeglądarka. to było rok temu. to wszystko jest teraz. nie ma parcia na rozwijanie widgetów (czesc ma ostatnia aktualizację w polowie grudnia). innymi slowy tego typu rzeczy są elementem marketingu, niestety z doświadczenia handlowego wiem, ze za marketingiem nie idzie zadna (r)ewolucja.
gdyby moja plazma miala mozliwosc zamontowania tego dynksu, to bym sobie głowy nie zawracał.
 
Do góry