Nic oryginalnego - prośba o rady

Czarek_K

New member
Witam,
Kilka dni temu piorun uderzył w wysoką brzozę w pobliżu domu i spalił mi TV – kineskopowego Panasonica 29 cali. Nie rozglądałem się wcześniej za TV, było założenie, że w swoim czasie – i ten czas właśnie nadszedł. Coś tam słyszałem, że są plazmy, LEDy, ale wcale tego nie rozróżniałem.
W rezultacie trafiłem na Wasze forum i przede wszystkim duże uznanie dla wszystkich gospodarzy i użytkowników za tak dużo profesjonalnych informacji. Chociaż…poczytałem 2 dni i nie podjąłem decyzji, a mam tylko mętlik w głowie. Postanowiłem zatem wypełnić ankietę i poprosić o rady i wskazówki.
Nie wiem czy posta powinienem umieścić w tym dziale.
Zatem ankieta:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 4x5 m, ale TV ma raczej określone miejsce;
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-2,5-3 m;
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2, max 4;
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Ja siedzę pod kątem – tak jakoś polubiłem, żona na wprost;
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać;
6. Jak słońce świeci w pokoju? Oj świeci, świeci – mamy duże okna od strony południowej;
7. Jaki masz obecnie telewizor? J/w;
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Przede wszystkim dobry obraz, fajny design;
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Cyfrowy Polsat HD;
10. Jakie urządzenia? Kino domowe;
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 5h;
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Sam nie wiem. Wydawało mi się, że wolę matową, ale Pan w sklepie przekonywał do błyszczącej;
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, przyrodnicze, informacyjne;
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Dotąd wydawało mi się, że do tego mam komputer. Dopiero czytając Wasze posty (z których często niewiele rozumiem ) dostrzegam, że teraz komputer, telefon i TV to mniej więcej to samo. A serio, to zdecydowanie przedkładam funkcje „telewizyjne” TV nad „multimedialne”;
15. Czy zamierzasz grać w gry? Raczej nie, ale może…
16. Preferencje co do marki? Hmm…Panasonic? („stary” był OK), Sony? (tylko na ile płaci się za jakość, a na ile za markę). Jakoś nie mam przekonania do Samsunga (może i niesłusznie), nie mam zdania nt. Sharpa;
17. Preferencje co do wielkości? Chyba jestem zdecydowany na 46 cali, myślę, że OK;
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Zły obraz, brzydki wygląd też (chociaż to kwestia gustu). Ja dotąd nie wiedziałem o istnieniu powidoków, cloudingu, złych kątów;
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? No raczej w sumie więcej wieczorem;
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Powiedzmy ok. 4 tysięcy;
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Niekoniecznie 3D. Chyba to teraz jednak tak wygląda, że może trzeba kupić 3D, żeby TV był OK.

Tyle ankieta.

No właśnie. Domyślam się, że (o ile zechcecie się odezwać) będą głosy za plazmą.
Owszem, nie bardzo podoba mi się obraz LEDowy: ostry, jaskrawy, cukierkowy. Wolę bardziej stonowany, „naturalny”. Nie chodzi mi też aż tak bardzo o rachunki za prąd (coś za coś, bardzo nie zbiednieję, a i pokój podgrzeje – chociaż teraz przy tych temperaturach…).
Tylko tak:
- jasne pomieszczenie – źle,
- mały wybór. Byłem w sklepie, gdzie z 46 cali tylko 1 plazma, a LEDów kupa. Chyba jednak technologia zmierza w tym kierunku. Przypomniało mi się o kupie i muchach, znacie?
- rzeczywiście (jak piszecie) plazma w sklepie wygląda nieszczególnie. Przecież nie kupię „w ciemno” – na tyle Wam nie ufam . A Pan w sklepie jak zapytałem o możliwość prezentacji w domu to aż oczy wybałuszył. Jeśli nawet wziąć pod uwagę możliwość prezentacji w domu, to też może się zdarzyć, że będzie ciemno i będzie OK.
W rezultacie póki co patrzę na:
  • Panasonic P46G30E (tylko to buczenie, chociaż w sklepie nie słyszałem),
  • Panasonic L47ET5E i L47E5E,
  • Sony KDL-46EX720 i HX720. Piszecie przeważnie, że EX720 lepszy od HX720 (czerń i kąty), a jeszcze lepsze były starsze EX500. Jak to może być, że nowsze gorsze?
  • Samsung 46ES 5500 i 46D 5500. Pan w sklepie mówił, że LEDy „krawędziowe” gorsze i polecał np. 46EH 5450.
Widziałem u Was niezłe opinie o Sharp 46LE 830.

Proszę o rady i z góry dziękuję za propozycje.
 

bartolll

New member
Pierwsze to zabezpiecz instalacje przed przepięciami, mówi się że piorun nie trafia dwa razy w to same miejsce ale jak w totolotku na kogoś trafi i właśnie masz TV do wymiany. Nowy możesz ubezpieczyć przed skutkami wyładowań atmosferycznych. Obraz LED-owy nie zawsze jest "cukierkowy, ostry, jaskrawy" nowe telewizory mają mnóstwo ustawień obrazu a co mnie najbardziej zaskoczyło można ustawić nawet odcień skóry, a w samym menu podręcznym TOOLS nie mylić z menu głównym są u mnie cztery pozycje do wyboru obrazu i tylko jeden jest jaskrawy tzw dynamiczny. Co do porad sprzedających to wcisną ci właśnie tego "malucha" żeby tylko sprzedać nie patrząc na potrzeby klienta. W sklepie obraz pokazowy plazma czy LED to odtwarzacze najwyższej jakości obraz przekolorowy płynny i i dużych detalach tak żeby czasem nie uwidoczniły się już w sklepie mankamenty i wady danego modelu jak np smużenie, słaba czerń. Przyniesiesz takie cudo do domu podpinasz antenę a tu zonk! Ja osobiście polecam LCD Samsunga i to z serii ES dużo gadżetów i rozbudowane menu pozwolą ci dostosować TV do twoich potrzeb. Co do 3D to nie ma zbyt dużo obecnie pozycji w nadawanych audycjach ale finał na TVP HD oglądało się doskonale. Ale ten kierunek idzie coraz szybciej bo nawet Fasion TV nadaje kilka razy dziennie relacje z pokazów 3D.
 

Czarek_K

New member
Dzięki za radę, tak zrobię. Może ktoś jeszcze się odezwie. Może ja napisałem zbyt długiego i zbyt skomplikowanego posta?
 

Cichy11

New member
Jak plazmę to panasonic 46st50, a jak leda brałbym philipsa 46pfl5507.

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
 

bartolll

New member
Kolego napisałeś "Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2" a wprowadziłeś to pilotem czy klawiaturą?
 

Cichy11

New member
Automatyczna wiadomość od aplikacji tapatalk... Nie bardzo widzi mi się usuwać to jak piszę coś na forum...

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb zdecydowanie Sharp 46LE830 . Mam duże nasłonecznienie, długo wybierałem i Sharp spełnia najlepiej podobne jak Twoje oczekiwania.
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/65908-sharp-40le830-test-otwarty-pierwszy-test-na-rynku.html
Jeśli masz wątpliwości poproś o prezentację w domu :
Do porównania użyłbym jeszcze :
Philips 46PFL 5507
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...est-otwarty-ten-model-powinien-byc-hitem.html

I z błyszczącą matrycą :
Panasonic 47ET5
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...-otwarty-cokolwiek-robimy-robimy-z-pasja.html
Panasonic 50ST50
http://www.hdtv.com.pl/forum/pdp-pl...test-kto-mnie-nie-docenia-robi-duzy-blad.html
 

Czarek_K

New member
Dzięki za rady i opinie. Zatem jednak chyba LED. Skoro dwóch „Seniorów” poleciło L47ET5E to coś w tym musi być. Tylko tak:
1. Info z ceneo:
• Przekątna obrazu: 47''
• Rozdzielczość: Full HD
• Częstotliwość odświeżania: 60 Hz
Czy on ma faktycznie tylko 60 Hz? Nie znam się, czy to nie za mało? Polecacie go, to chyba dobry (skylla1 widzę, że jest bardzo przekonany :smile: ). Ja jak pisałem mam sentyment do Panasonica.

2. Błyszcząca matryca. Czy to dużo gorzej niż ta bardziej matowa?

Kusi mnie ten Sharp 46LE830E. Tylko to już trzeba zapłacić te kilkaset zł więcej i nie wiem czy warto (poza dobrym obrazem nie mam dużych oczekiwań). Gdzieś na forum widziałem, że on też ma błyszczącą matrycę, ale to chyba nie jest prawda.

Polecacie 46pfl5507. Jakoś mnie zniechęcają te odłażące ramki.

Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście to 100 Hz , tam jest pomyłka widocznie ktoś ściągnął dane nie z polski i miał na myśli częstotliwość sieci.
 

Czarek_K

New member
Dzięki kiki za reflex i info.
Czyli Panasonic L47ET5E albo Philips 46PFL5507.
Już widziałem takie pytanie, który z nich - ale chyba odpowiedź nie padła :smile:
Pozdrawiam
 

przemo73

New member
Bez reklam
Philips ma 3D aktywne, a Panas pasywne. Może to pomoże Tobie podjąć decyzję. Do tego Philipiak będzie kilka stówek tańszy i już z okularami w zestawie.
 

Czarek_K

New member
Witam ponownie.

Niestety decyzja jeszcze nie podjęta. Byłem wczoraj w sklepie pooglądać i trochę mi namieszało. Oczywiście przyjmuję do wiadomości co wszyscy piszą, że nie można się kierować obrazem w sklepie.

Ale: L47ET5E i 46PFL5507 nie było, były ich mniejsze odpowiedniki. Poustawiane gdzieś po kątach i chyba jakoś źle podłączone, bo obraz słaby.

I stały pięknie wyeksponowane i pięknie odbierające Sony (oczywiście
leciały bajki dla dzieci). Ładny ten 46EX720. Piszecie przeważnie, że EX720 ma clouding, niezbyt dobrą czerń i słabe kąty, i że lepsze były starsze EX500. Poza tym piszecie o tych gorszych matrycach AUO (przecież chyba nie można zażyczyć sobie matrycy Samsunga).

Krótko mówiąc: L47ET5E vs. 46PFL5507 vs. 46EX720 pod względem jakości obrazu.

Pozdrawiam.
 

przemo73

New member
Bez reklam
Z tej trójki którą podałeś brałbym philipsa. Test przeprowadzony na tym forum potwierdza dobre opinie o tym TV.
Da się znaleźć promocje z dwoma okularami. Razem z przesyłka nie przekroczysz 3500 złociszy.
 

Czarek_K

New member
Dzięki Przemo za opinię. Wiem, czytałem opinie.
Problem w tym, że on się żonie całkiem nie podoba.
A jakie masz osobiste zdanie o L47ET5E? Jak pisałem, mam sentyment do Panasonica.
A może jednak warto dopłacić do Sharpa 46LE830? Czy on faktycznie taki dobry?
Pozdrawiam wszystkich
 
Do góry