Niby wiem ale mam wątpliwości. Dodadźcie.

krzywy86

New member
Witam,

Przed remontem mieszkania zrobiłem stosunkowo dokładny przegląd i doszedłem do wniosku że kino zrobię z Dali Zensor 5. Amplituner jeszcze nie wybrałem. Mieszkanie juz po remoncie. Jestem na etapie zakupu TV. Następne w kolejności jest kino. TV stoi na krótszej ścianie wnęki o wymiarach 2 x 4,5 metra, który jest częścią salonu z aneksem kuchennym o łącznej powierzchni blisko 30m2.

Teraz mam wątpliwości czy warto inwestować w kino za 6-7 tyś. na tak małą powierzchowne czy może nie lepiej zaoszczędzić trochę kasy i pójść w rozwiązanie typu Philips Fidelio. Czy będę słyszał różnice? Za pół ceny można kupić sprzęt który ma fajne możliwości i dobre oceny. Pytanie do was czy warto? Może podsuniecie inne rozwiązanie na które nie wpadłem a będzie złotym środkiem.

Kino głównie do (w kolejności od najczęściej) filmów, PS4 i trochę muzyki.

Każdy komentarz mile widziany.
Pozdrawiam
 

Henry

Active member
Bez reklam
Myslisz o soundbarze Fidelio czy o Fidelio E5?
Jeśli główne do filmów to taka opcja też jest ok, ja słyszałem soundbar i całkiem przyjemnie to gra.
 

garob

New member
Polecane tu na forum są Philipsy E5 i HTL9100.

Sam chcę wybrać właśnie spośród tych dwóch, mam praktycznie identyczne warunki jak ty i nie mogę się zdecydować :)

Skłaniam się ku E5 - ze względów czysto estetycznych i z powodu niższego suba, który nie wystawał by mi ponad szafkę. Niestety w moim mieście w MM i Saturnie jest tylko HTL9100 - słuchałem i naprawdę brzmi bardzo dobrze, więc jak masz możliwość podjedź i odsłuchaj obu.
 

krzywy86

New member
Możesz też pomyśleć o zestawach Harman Kardon, całkiem fajne są i masz tam typowe 5.1
albo gotowe BDS 780W - Harman Kardon
albo złożyć
amplituner AVR 161 - Harman Kardon
z tym, że amplituner możesz kupić dowolnej marki
+ głośniki HKTS 16 - Harman Kardon
Ale prawdę mówiąc w tym budżecie to już mógłbyś mieć także typowe KD oparte na "pełnowymiarowych" kolumnach.
Sam musisz określić, co byłoby lepsze dla ciebie ;)


BDS raczej odpada bo w tej cenie moge mieć zestaw z Zensorami i nie potrzebuje Blue-Ray bo PS4.
HKTSy to jest jakaś opcja.

Garob nie mam miejsca na soundbar pod TV więc z tych dwóch tylko E5 wchodzi w grę.

Czy ktoś z fachowców może się wypowiedzieć jak to wygląda pod względem dźwięku pomiędzy np. Zensorami a E5 lub HKTS?
Purystą dźwiękowym nie jestem ale jeśli różnica w dźwięku jest ogromna to wole jednak trochę dopłacić.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Zensory będą miały głębsze brzmienie, sprawdzą się super i w KD i w muzyce,
HKTS'y są dedykowane głównie do KD, aczkolwiek w muzyce też dają radę.
Spróbuj gdzieś odsłuchać i wtedy ocenisz osobiście ;)
HKTS są fajną opcją dla osób mających mało miejsca na pełne KD oparte na tradycyjnych kolumnach
 
Ostatnia edycja:

krzywy86

New member
Panowie może do idiotyczny pomysł ale podobno nie ma głupich pytań. Czy ma jakikolwiek sens zastosowanie np. zensor 3 lub Klipsch podstawkowe jako głośniki do kina w sensie jako przód i tył? Chodzi mi to że zestawy typu HKTS zawierają małe głośniki z przodu iż tyłu. Jeśli mój zestaw ma być głównie do kina to może duże fronty nie są konieczne a efekt w kinie będzie dobry.

Mam nadzieję że nikogo nie zabolało nie pytanie.

Tapnięte z LG G2
 

Henry

Active member
Bez reklam
Możesz śmiało celować w pełny zestaw 5.1 opart na HKTS'ach, mimo gabarytów potrafią naprawdę mocno i czysto zagrać, (mam 2 głośniki z systemu HKTS16 i naprawdę fajnie grają).
Co ważne będziesz miał wtedy wszystkie głośniki z jednej serii.
Zobacz HKTS 16 lub 35
 
Do góry