NHK przystępuje do testowania transmisji 8K w 2016. Chyba jednak 4K będzie ściema bo nie dostało wsparcia żadnej platformy cyfrowej.

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Strzelałem - nie wiem ile będzie taki tv kosztował w 80 calach ale też nie chce mi się wierzyć że to będzie 20 tyś.. i mam na myśli model z górnej półki, a nie jakiś "normalny" model tyle że w 80 calach.. Zobaczymy - chciałbym się mylić :)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
W sumie jak zacznie to dobrze wchodzić w Polsce,to minie jeszcze ze 2-3 lata (OLED 4K)
Więc zostanie 7 lat....,a to nie tak dużo ;)
Chyba że coś z tą telewizją hologramową wymyślą lub z czymś innym,co zje OLED-y...:wink:
 

ambra

New member
transmisje cyfrowe stacji 4k, ultra hd

Polacy to marzyciele, chyba rozsądniej zejść na ziemię niż bujać w obłokach, niewiem po co zawracać głowę techniką 8k skoro masowa technologia na dzień dzisiejszy do tego niedojrzala.
Słynne przesyłanie sygnału 4k przez Netflix boryka się z problemem indexu przepustowości łączy internetowych w Stanach i Europie wartość ta wynosi od 3 Mbps do 4Mbps!
Netflix US & Canada Blog
Natomiast przekaz z satelity treści 4k wacha się z prędkościami od 25Mbps do 55Mbps ,co jest obiecujące do właściwej jakości obrazu (z kodekiem HEVC).
Aktualnie na teren Europy wysyłanych jest kilkanascie programów testowych, w tym 2 pełne programy Fashion 4k i Pearl 4k UHD, źródło;
Ultra HD TV Channels (4k) - KingOfSat
W ciągu 10 lat ma być ponad 1000 programów Uhd dostępnych z satelit SES na całym świecie tabela tu;
 

Attachments

  • map_web_76b6f9080e4c8c7a3ce4d0a5d6f6e74f807b881d~2.jpg
    map_web_76b6f9080e4c8c7a3ce4d0a5d6f6e74f807b881d~2.jpg
    182 KB · Wyś: 41

bubafat

Active member
Bez reklam
Słynne przesyłanie sygnału 4k przez Netflix boryka się z problemem indexu przepustowości łączy internetowych w Stanach i Europie wartość ta wynosi od 3 Mbps do 4Mbps!
Netflix US & Canada Blog
Mam do Ciebie kilka prostych pytan, na ktore tym razem, mam nadzieje, raczysz odpowiedziec, przede wszystkim w celu zachowania wlasnej wiarygodnosci.

1. Czy Ty masz wogole Netflix?
2. Czy masz jakies klopoty z jego recepcja?
3 Jaki maksymalny bitrate pokazuje Ci sie w rogu ekranu na filmie "Example Short 23.976"?
4. Jakiej konkretnie szybkosci masz lacze?
5. Czy znasz osobiscie jakies osoby, narzekajace na niestabilnosc transferu z serwerow Netflixa, a jesli nie, czy moglbys podac jakies konkretne przyklady, linki do opinii osob mieszkajacych w Europie zachodniej i majacych z tym klopot?
 
Ostatnia edycja:

RAF1977

Banned
Ambra głupoty piszesz. U mnie Netflix ma 7.5 mbps dla 1080p i 17.5 mbps dla 2060p.
Wiadomo, nie jest to jakość płyty bd czy uhd bd ale zapewne lepsza niż z dekodera nki.
 
Do góry