Netia - opinie

samfisher74

New member
Witam, jestem abonentem Multimedi od dobrych kilku lat, w tym roku straciłem możliwość oglądania mojej ulubionej ligi hiszpańskiej ( sieciowy pakiet C+ nie obejmuje kanałow eleven które pokazują lige hiszpańską). Zacząłem się rozglądać za tv która daje kanały eleven sports, na pierwszy rzut poszła Netia, wszystko mi tam pasuje, tv, internet, wysokość abonamentu. Czy jest na forum osoba posiadająca netie i może mi opisac jak sprawuje się sprzęt, jak jest z serwisem, jakiej jakośći są usługi
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Cześć, posiadam Netie internet + tv oferta za grosz, dobrałem sobie pakiet canal+ i coś tam jeszcze. Płacę 75zł miesięcznie. Wszystko chodzi w miarę dobrze, mankamentem jest brak napisów w filmach czy serialach tzn. nie ma takiej funkcji, można tylko zmienić język. Jakość obrazu jest dobra, ale do nc+ to jej bardzo daleko. Ich netia player działa szybko, nie wyłącza się, pilot do niego ma 7cm wysokości i wygląda jak Chińska zabawka. TV idzie po łączu internetowym, zmieniając kanał przez sekundę na nowym kanale jest pikseloza. Jak masz więcej pytań to pisz śmiało.

btw jestem dumny, że jako kibic Realu mogę pomóc kibicowi Barcelony oglądać gran derbi za miesiąc:)
 
Ostatnia edycja:

samfisher74

New member
Własnie, o to mi chodziło. Na ich stronie skomponowałem swój zestaw tv również z c+ , wszystkie pakiety wyszły mi 75 zł ( przez pierwszy miesiąć 1 zł) powiedz mi jeszcze jak tam jest z internetem tzn. czy sa jakieś limity, ja w rozmowie z konsultantem dowiedziałem się że " infrastruktura w moim bloku " pozwala na maksymalny przesył 30 gb. Ja sporo gram na xbox one w sieci ( fifa 15) czy to nie jest tak że po przekroczeniu jakiegoś tam limitu internet dramatycznie zwalnia ? Czy prędkość jest taka sama przez cały okres rozliczeniowy. I jeszcze jedno, naczytałem się opinii na necie na temat neti i raczej użytkownicy obsmarowują ta tv, ogólnie wszystko do dupy, jak Ty uważasz ? Multimedia tez ma swoje wady, wieszające się dekodery, brak reakcji na pilota, oczekiwanie tydzień na wizyte serwisu
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Nie ma żadnego limitu transferu 30gb czy coś takiego, 30mb/s maks prędkość łącza! Ja mam ten większy dekoder i ani raz mi się nie zawiesił, a śmiga u mnie niemalże cały czas. Ja również gram na xone. Powiem szczerze, że dawno temu miałem netie i byłem zawiedziony. Skusili mnie teraz tymi pakietami tv. Nie mam tego jakoś mega długo, ale wszystko śmiga super. Dekoder to Chinol jak skurczybyk, ale włącza się w 2 sekundy, reaguje na każde kliknięcie. Mój brat ma ich usługi od roku i ani jednej awarii.
 

samfisher74

New member
A jak to wygląda w mieszkaniu, ile jest modemów, dekoderów, kabli. Wiem ze w moim bloku netia ma skrzynkę, ale jak qejda z kablami do mieszkania?
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Ja mam jeden modem i dekoder bo nie chciałem multiroomu. Kable muszą puścić z klatki do mieszkania (robią tak jak sobie zażyczysz) no chyba, że masz już w mieszkaniu ethernet podciągniety.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Przewagą Netii jest możliwość podłączenia dekodera do modemu przez Wi-Fi. Czyli praktycznie żadnych kabli, jeśli umieścisz modem tuż za ścianą.
 
Do góry