Netbook HDMI + Plasma + ampli

minetoo

New member
Posiadam netbooka Acer z HDMI,PlasmęSamsung,Ampli Yamacha i trzeba to spiąć.
Chciałnym wykorzystać netbooka jako jednostkę do odtwarzania filmów w 5.1 póki nie zakupię nowego dvd czy też mediaplayer'a.
Podłączyłem netbooka po hdmi do tv jest obraz i dzwięk na tv.
Chce go przekierować (dzwięk) na ampli.
TV ma wyjście LR Chinch oraz optyk.
Ampli ma wejścia chyba każdego rodzaju.
Co z czym i jak?
Panowie i Panie jeśli zamęczyłem czymś co było przepraszam.
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Ogólnie czytam od jakiegoś czasu ten dział i zauważam, że większość ciągle popełnia ten sam - można to tak nazwać - błąd. Logika mi raczej podpowiada - przy istnieniu we wszystkich urządzeniach jakie chce spiąć - interfejsu HDMI, by jednostką sterującą był amplituner. W sumie też m.in. do tego powstał.

Odpowiadając na zapytanie widzę to tak, netbook --> ampli --> TV (all po HDMI). Eliminuje to dodatkowe zakupy i zbędne połączenia (takie jak TV-->ampli).

Pzdr.,
(C)G
 

minetoo

New member
Podłączyłem jak radzisz i lipa.
Obraz jest na TV 180p (ok) natomiast dziwęk na ampli mimo że przesyłany po hdmi świeci jako PCM 2.0
Próbowane na wielu sterownikach,programach, z użyciem filmów,próbek (na stacjonarnym dvd i dzwięku po coaxialu PCM 5.1) w obecności fdd show,ac3,haali jak i bez zawsze PCM 2.0
Netbook to Acer aspire one 722

Czyżby nie dało się wykożystać lapka jako stacje media playera?
 

minetoo

New member
Cóż pewnie mi pozostanie zakup playera,jednak widzę że w budżecie powyżej 400zł sensowne pozycje sie składają.
Player dla mnie pozatym że musi odtwarzać plynnie 1080p w postaci mkv,bdiso,dvdiso i posiadać wyjscie coax to powinien jeszcze miec rozmiar din zeby to jakos wygladało...
Wiwa odpada :( manta allplayer droga reszta tez.
Dlatego myslalem ze wykorzystam to co mam ale jak widzęnie da się.
Dziśjeszcze raz (setny chyba) podłączyłem netbooka do ampli po hdmi (DVDin) a następnie hdmi out na plasme.
Pozostałe kable odpięte itp i nadal lipa.
Mało tego nawet signal info pokazuje analog (sic)
Jakiś lewy ten netbook.
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Czyżby nie dało się wykożystać lapka jako stacje media playera?

Radeon powinien zapewnić tobie pełny support do HDMI dla video i audio (w tym 5.1). Spróbuj playera KMplayer, ma własny zestaw kodeków, niezależnych od systemu. Wymaga zabawy i wypróbowania różnych ustawień. Ważne w czym masz zakodowane audio, dla aac 6ch i ac3/dts masz różne ustawienia w playerku.

PKM (w KMPlayer): Opcje-->Ustawienia-->Użycie dekoder-->Wew.dekoder audio

Zakładka "Główne":
1) Głośniki AC3: SPDIF
2) Głośniki DTS: SPDIF
3) Reszta: 3/2+SW, 5.1
(reszta bez zmian)

Zakładka "Wyjście":
dla 1) Wyjście PCM
dla 2) Wyjście PCM
dla 3) Wyjście LPCM (opcja: wyjście spdif przy ponownym zakodowaniu).

Każde ustawienie wymaga restartu playera. Możesz się pobawić z rożnymi opcjami w zakładce "Wyjście" kwestia co twój ampli będzie wstanie przyjąć. Powodzenia :)


Pzdr.,
(C)G
 
Ostatnia edycja:

qset

New member
Radeon powinien zapewnić tobie pełny support do HDMI dla video i audio (w tym 5.1). Spróbuj playera KMplayer, ma własny zestaw kodeków, niezależnych od systemu. Wymaga zabawy i wypróbowania różnych ustawień. Ważne w czym masz zakodowane audio, dla aac 6ch i ac3/dts masz różne ustawienia w playerku.

PKM (w KMPlayer): Opcje-->Ustawienia-->Użycie dekoder-->Wew.dekoder audio

Zakładka "Główne":
1) Głośniki AC3: SPDIF
2) Głośniki DTS: SPDIF
3) Reszta: 3/2+SW, 5.1
(reszta bez zmian)

Zakładka "Wyjście":
dla 1) Wyjście PCM
dla 2) Wyjście PCM
dla 3) Wyjście LPCM (opcja: wyjście spdif przy ponownym zakodowaniu).

Każde ustawienie wymaga restartu playera. Możesz się pobawić z rożnymi opcjami w zakładce "Wyjście" kwestia co twój ampli będzie wstanie przyjąć. Powodzenia :)


Pzdr.,
(C)G


dokladnie tak jak kolega napisal jezeli z lapka idzie dzwiek nawet stereo to na bank trzeba przestawic wyjscie dzwieku w programie ktorym odtwarzany bedzie material na 5.1 ja tak mam u siebie (pc blaszak) inaczej bedzie stereo
pozdr...
 

minetoo

New member
Dziękuje za zainteresowanie moim problemem.
Korzystając z wolnego za chwilkę zainstaluję KM Player i będę znow próbował.
Martwi mnie jedna rzecz mianowicie jak wejdę w ustawienia dzwięku/właściwości HDMI HighDefAudio (innego np SPDIF nie posiadam) jest tam napisane maksymalna ilość kanałów 2.
Dziwne to hdmi.
 

minetoo

New member
No i dupa.
Netbook podpięty pod ampli hdmi w port dvd,hdmi a ampli pod TV portem hdmi out.
Ustawienia KMP jak wyżej urządzenie domyślne AMD HDMI Output wszędzie gdzie się da i calkowity brak dzwięku :(
Nawet wondowsowego a przed instalacją kmp był w stereo ale był.
Co jest nie tak?
 

qset

New member
No i dupa.
Netbook podpięty pod ampli hdmi w port dvd,hdmi a ampli pod TV portem hdmi out.
Ustawienia KMP jak wyżej urządzenie domyślne AMD HDMI Output wszędzie gdzie się da i calkowity brak dzwięku :(
Nawet wondowsowego a przed instalacją kmp był w stereo ale był.
Co jest nie tak?

nie jestem na 100% pewny ale w windowsie jaki masz dzwiek ustawiony
panel sterowania > dzwiek >glosniki>wlasciwosci>konfiguracja(windows 7 64 bit u mnie)
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Z neta czytam, że masz audio na Conexant, jaki końcowy chip jest w twoim netbooku, niestety nie mając go w rękach nie stwierdzę, jednak sam producent Conexant produkuje m.in. tzw. Low Power I2S Audio (w stereo). Przypuszczalnie stąd ten problem.

Być może warto pomyśleć o media playerze. Osobiście korzystam Icybox'a MP3011, wyszła jego już ulepszona wersja, nowy chipset, USB 3.0, 1 Gbit/s LAN, obsługa 3D (SbS, TaB), link:

http://www.raidsonic.de/en/products/mediaplayer.php?we_objectID=7800

Ogólnie dużo pozytywnego się dzieje w tym segmencie - mediaplayer - u różnych producentów więc i jest z czego wybierać. Ale to już inny dział na forum ;-)

Pzdr.,
(C)G
 
Ostatnia edycja:

minetoo

New member
Nie mam jak sprawdzić co tam jest.
Everest nic mi nie pokazał.
Pozatym doczytalem że moje ampli ma hdmi bez audio i przekazuje je dalej...ehhh
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Nie mam jakoś przekonania , że ampli przekazuje TYLKO audio dalej. Jako jedna z opcji to na pewno ale powinny być jeszcze opcje: 1) tylko ampli lub 2) ampli+TV.

Pzdr.,
(C)G
 

minetoo

New member
Troszkę to wszystko oszukałem bo poszedł netbook po hdmi do plasmy a z tv optyka do ampli jednak to nie to samo.
Póki co cieszę się stabilnymi filmami 1080p lecz 5.1 tylko "oszukane".
Czeka mnie zakup jakiegoś playerka ale na razie to musi poczekać bo drugi subwoofer pochłonął fundusze :(
Szukałem jeszcze karty zewnętrznej z coaxem ale takie rozsądne to od 500zł więc wolę już player.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Bez przesady że aż 500zł, do tego wystarczy byle co ;>
Ale jak mówiłem player to jedyne słuszne rozwiązanie, wie to każdy kto go ma ;)
 
Do góry