Neostrada z Cyfrą+

drlove

New member
Witam wszystkich, jestem nowy i zupełnie zielony w temacie.
Jeśli coś pomylę to poproszę o łagodne potraktowanie!
Otóż zakupiłem LCD LG LB75, a że mam kablówkę to efekt jest marny i od kilku dni nie mogę sie zdecydować jaką platwormę kupić, przypadkowo usłyszałem o cyfrze+ w opcji neostrady. Neo posiadam podobnie jak liveboxa i tu pytanie czy to ma sens w ofercie piszą że sygnał jest najlepszy bo nie podlega zakłuceniom nawet podczas gwałtownych zmian pogody, co wy na to?? Czekam na opinię fachowców i pozdrawaim!!!!
 

ernane

New member
co do zmian pogody, dobre :D ja nie wątpie poprostu zastanawia mnie fakt że po pierwszy jakosc kabli tp (od tego glownie uzaleznione jest mozliwosc zalozenia wiekszych szybkosci neo czy dsl'a), wracajac jakosc kabli zalezy od miejsca zamieszkania i zazwyczaj neo 6Mb podlaczaja w odleglosci 1km od centrali, wiec jakosc zalezy od kabli rowniez w wypadku tv, chociaz nie siedze w temacie dsl cyfry wiec dokladnie nie wiem, ale z logiki tak wynikaloby

co do cyfry promocje mieli teraz fajna bo dekoder za 1zł a widze ze na HD Ci nie zalezy jesli patrzyles na opcje TP.
Podstawowe wady cyfrydsl,
po pierwsze - masz te kanaly za ktore placisz nie masz kanalow FTA (bezplatnie nadawane na satelicie)
po drugie - ceny dzierzawy sprzetu i wspomniana jakosc kabli

czemu tv sat? niekoniecznie cyfra, moze byc nawet zwykly zestaw nastawiony na darmowe kanaly - bo masz wiecej kanalow, zdecydowanie wiecej, np sama muzyka czy informacja, masa tego jest i dla mnie to glowna zaleta.
Poza tym pytales o jakosc, zalezy ona od wielkosci anteny na 60cm dosc szybko zauwazysz strate sygnaly na NIEKTORYCH kanalach, im wieksza antena tym lepszy odbior i pozniej zauwazysz strate jakosci
(w tvsat analogowe jak byla slaba pogoda to wszystkei kanaly cielo, w cyfrowej niekoniecznie zalezy od tego gdzie-czestotliwosc i transporter z jakiego nadaje dany kanal).

Obecnie optimum to 85cm, na takiej antenie zainstalujesz od jednego do 4 konwerterów (jeden konwerter-jedna satelita), najpopularniejsza opcja to 2 satelity.
I masz gigantyczna ilosc kanalow i moim zdaniem lepsza jakosc niz w dsl.

Problem jest jesli mieszkasz w nowiutkim bloku i nie pozwalaja Ci zamontowac anteny czy to przy oknie czy na dachu.

Generalnie najpierw odpowiedz sobie na pytanie czy inetersuje Cie hdtv, czy normalny przekaz SD.

Jesli mozesz zainstalowac antena a na 90% tak jest to tylko i wylacznie tvsat w tradycyjny sposob a nie dsl, dla mnie to nieopłacalne
 
Ostatnia edycja:

drlove

New member
No wielkie dzięki z aodpowiedź, jak nadmieniłem jestem zielony w temacie, oczywiście interesuje mnie Hd, kupiłem LCD LG 32 LB75, polatałem wczoraj po promocjach i znów mam dylemat, n daje dobrą promocję, ale dekoder tylko w dzierżawę, natomiast cyfra od jutra ma mieć nową promocję i bedzie mozliwość zakupu na własność dekodera przystosowanego do Hd po dużo nizszej cenie, a teraz pytanie: n, czy C+ ????
 

awujotka

New member
Bez reklam
Dylemat, co wybrać - cyfrę czy n-kę - jest prosty do rozwiązania. Musisz okreslic swoje potrzeby programowe, przeanalizowac zawartośc oferty obydwu platform i wtedy na pewno już będziesz wiedział, co wybrać:)
Ja mam obydiwe platformy, skusiła mnie n-ka własnie teraz swoją promocją, a poza tym był już najwyższy czas na HD!

A to, że dekoder nie jest twoją własnością - to tylko zaleta! Mniej płacisz przy "zakupie" (ja 99 zł) i w razie KIEDYKOLWIEK się zepsuje - wymieniasz na nowy. Nie ma problemu z gwarancją, serwisem itp.

Pozdrawiam, życzę udanego dla ciebie wyboru
 

ernane

New member
n-ki nie lubie ogolnie :) ale przyznaje ze obecnei promocja jest ciekawa recorder za free czy jakos tak, poczytaj na ich stronce.
zalezy ile chcesz wydac najtaniej masz nke za 26zł 2 pakiety w tym sąkanaly hd. wkurzajace jest to ze dekoder nie na wlasnosc ale chociaz jest za 0zł
w przypadku cyfry to na chwile obecna kanaly hd za dodatkowa oplata :hmm:
cena dekodera za duza :hmm: takze Nka wypada lepiej.
Tylko jak pojdziesz do salonu to nie bądź za bardzo zadowolony zebys sie nei skusił na ich antene :-D. Siatkowa czyli taka przeswitująca, dziwne i krytykowane rozwiazane, podobno lepsze do wiatru ale bez przesady :)
chcesz HD to antena minimum 80cm, ale im wiecej tym lepiej, na 60cm bedzie ok chyba ze bedzie sniezyca, ale to moje zdanie 60cm za malo.
Jesli antena na dachu to pogratulowac farta, ja go nie mam niestety w tej kwesti antena ponad metr i 4 satelity :-D
 

drlove

New member
Witam i dzięki za pomoć!
Zakupiłem właśnie n-kę tuner z możliwością nagrywania, zaraz mi montują.
Antena 90cm z jakimś twinem. Jak się nacieszę to napisze więcej!!!!
 
Do góry