nC+

Lemil

Banned
Co z abonentami cyfry+ z własnym sprzętem? Przykładowo ktoś ma umowę do lipca. Załóżmy, że nic nie zrobi. Zmigrują delikwenta (bałwana) do nc+ na powiedzmy 12 miesięcy na jakiś drogi pakiet. Jednak karta cameleon ma ponoć działać do końca roku, bo później ma być tylko conax. Więc do odbioru potrzeba będzie jakiegoś nowego grata. Jednak ktoś może oprzytomnieć i stwierdzić, że za cholerę nie chce złomu od nc+. Nikt nikomu na siłę nie wciśnie złomu. Kuriera się odprawi i tyle. I co wtedy? Co z takim abonentem, któremu przedłużą umowę, ale nie będzie chciał złomu od nc+?
 

xeo151

New member
Bez reklam
Najlepszy dekoder na rynku platform wcześniej i obecnie to niby złom, w dodatku w aktywacji za śmieszne pieniądze. Niektórzy to mają jednak coś nie tak, kupować pudło za 1-2tys a potem jeszcze płacić abonament.
PS. Nie jestem nc+ zwolennikiem bo ich oferta mi się nie podoba, byłem zawsze z N i lubiłem tą platformę.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Panowie, takie szybkie pytanko do tych co przedłuzyli umowę z NC +. Czy nie mieliście problemów z otrzymaniem papierowej umowy? Ja przedłuzałem przez telefon. Umowa miała dotrzeć na początku maja, niestety nie dotarła. Jak zadzwoniłem to powiedzieli żeby poczekać a jak nie dojdzie się jeszcze z nimi skontaktować. Nie dotarła więc zadzwoniłem, po czym stwierdzili że nie wiedzą nawet w przybliżeniu kiedy umowa dotrze bo mają poslizg. Trochę to smieszne że podpisując umowę druga strona musi się prosić o kopię takiej umowy. Myślę że to tez chyba nie do końca zgodne z prawem?
 

darekguma

New member
Bez reklam
Panowie, takie szybkie pytanko do tych co przedłuzyli umowę z NC +. Czy nie mieliście problemów z otrzymaniem papierowej umowy? Ja przedłuzałem przez telefon. Umowa miała dotrzeć na początku maja, niestety nie dotarła. Jak zadzwoniłem to powiedzieli żeby poczekać a jak nie dojdzie się jeszcze z nimi skontaktować. Nie dotarła więc zadzwoniłem, po czym stwierdzili że nie wiedzą nawet w przybliżeniu kiedy umowa dotrze bo mają poslizg. Trochę to smieszne że podpisując umowę druga strona musi się prosić o kopię takiej umowy. Myślę że to tez chyba nie do końca zgodne z prawem?
Ja zawsze przedłużałem umowę przez telefon (3 razy) i mogę Ci powiedzieć, że ta papierowa pocierała do mnie po około 2 miesiącach i pewnie z tą będzie tak samo, ja też czekam.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja zawsze przedłużałem umowę przez telefon (3 razy) i mogę Ci powiedzieć, że ta papierowa pocierała do mnie po około 2 miesiącach i pewnie z tą będzie tak samo, ja też czekam.

Dzięki za odpowiedź. No, poczekam jeszcze i zobaczymy. Tylko kiedyś dawna N-ka jakoś funkcjonowała, a teraz mam drobne obawy żeby znowu w "karolka" nie próbowali z czymś zrobić.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Przeciez ten papierek jest do niczego potrzebny. Umowa jest zawarta ustnie i tylko to sie liczy

Dla NC + pewnie tak, dla Ciebie już bym nie był taki pewny. Przecież na umowie masz ogolne warunki, czas zawarcia, zasady. Wyobraź sobie że oni zmieniają Ci ofertę programową mówiąc że przecież tak była zawarta umowa, i na co się wtedy powołasz nie mając jej przed sobą? Zawarłeś umowę przez tel. ale nie wiesz ile kanałów masz gwarantowane, czy mogą zmienić stawki itp. Ja tam zawsze wolę mieć jakąś podkładkę, czarno na białym.
 

Liter1979

Member
Bez reklam
Dla NC + pewnie tak, dla Ciebie już bym nie był taki pewny. Przecież na umowie masz ogolne warunki, czas zawarcia, zasady. Wyobraź sobie że oni zmieniają Ci ofertę programową mówiąc że przecież tak była zawarta umowa, i na co się wtedy powołasz nie mając jej przed sobą? Zawarłeś umowę przez tel. ale nie wiesz ile kanałów masz gwarantowane, czy mogą zmienić stawki itp. Ja tam zawsze wolę mieć jakąś podkładkę, czarno na białym.
Zgadzam się w 100 % !!! Lepiej mieć wszystko na piśmie, żeby w razie jakichkolwiek problemów, mieć możliwość powołania się na pisemną umowę. Wczoraj dzwonił do mnie konsultant w sprawie przedłużenia umowy, powiedziałem że żądam umowy na piśmie, ponieważ słyszałem że nie zawsze to co proponuje się telefonicznie, pokrywa się z tym "co dostajemy" - stwierdził że nigdy nie zaistniała taka sytuacja, ale z tego co czytałem na innych forach, raczej nie wiedział co mówi... Więc wymusiłem na nim pisemną umowę (ma niby dotrzeć maksymalnie w ciągu 3 m-cy, co zresztą jest i tak dziwne, że trwa to tak długo), a dodatkowo zapisałem sobie dokładną godzinę i dzień rozmowy, oraz imię i nazwisko konsultanta - może głupie, ale po tym co ostatnio wyrabiają trzeba z nimi ostrożnie... Pozdrawiam !!!
 
Na tym papierku masz napisane tylko, że dziękują za przedłużenie umowy w promocji "Universe+" i tyle, żadnych warunków. W n pierwszego papierka w ogóle nie dostałem przez rok, a drugi po 3 miesiącach przyszedł i prosto do pieca, bo naprawdę tam nic nie ma

Więc wymusiłem na nim pisemną umowę (ma niby dotrzeć maksymalnie w ciągu 3 m-cy, co zresztą jest i tak dziwne, że trwa to tak długo)

Nie ma w nc+ pisemnych aneksów...
 
Ostatnia edycja:

Lemil

Banned
Jeśli chodzi o nc+ to chciałbym wspomnieć o dwóch sprawach.

Oferta smart hd+ to jest generalnie wszystko, co jest dostępne za darmo w NTC oraz jest FTA na satelicie. Może mnie ktoś oświeci, jaki miałby mieć powód ktoś, żeby płacić za kanały darmowe? Bo generalnie to je się najczęściej ogląda. Czy tych kilka kanałów niedostępnych za darmo są warte, żeby płacić za nie aż tyle kasy? Tym bardziej, że ogląda się je raczej dość rzadko, co widać po danych o oglądalności.

Jeśli zaś chodzi o kanały w rozdzielczości 544x576 to nc+ ma w swojej ofercie dość sporo. Oto one:

CBS Reality
CBS Drama
MTV Polska
Sportklub
Discovery
Discovery Science
 

max720

Banned
Może koledzy mi wytłumaczą jak powinienem rozumieć dzisiejszy list , a właściwie rachunek do opłacenia za miesiąc maj .
Do 19 kwietnia trzeba było ewentualnie rozwiązać umowę i tak też zrobiłem .
30 kwietnia zdałem dekoder , a teraz przychodzi mi rachunek !
Gdzie powinienem z tym uderzyć , aby się od....?
Czy to jest zgodne z prawem ?
Zbierają 11 milionów , czy jaki CH...?
Jestem ciekaw , co czeka tych którzy zostali w nc+ :)

Pozdrawiam i czekam na Wasze sugestie .
 

Lemil

Banned
Do 19 kwietnia trzeba było ewentualnie rozwiązać umowę i tak też zrobiłem .
30 kwietnia zdałem dekoder , a teraz przychodzi mi rachunek !
Zbierają 11 milionów , czy jaki CH...?
Sprawa jest prosta. Załóżmy, że oni mają 2,5 miliona abonentów. W czasie trwania umowy oszukają każdego. Ten typ tak ma. Obiecają kanały, których potem brak. Umówisz się na abonament, który potem okaże się wyższy o kilkadziesiąt złotych... Wystarczy poczytać fora. Postów, które piszą oszukani są tysiące. Rok związku z oszustem to czas wystarczająco długi, żeby przejrzeć na oczy, więc każdy będzie chciał rozwiązać umowę. I tak zrobi. Teraz najważniejsze.

Jeśli wyślą wezwanie do zapłaty abonamentu każdemu, kto rozwiązał umowę, to teoretycznie mają szansę zgarnąć 2,5 miliona razy po kilkadziesiąt, a nawet często kilkaset złotych.

Więc owszem tak. Zbierają te 11 milionów. Chcą zebrać nawet jeszcze jakąś górkę.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Może koledzy mi wytłumaczą jak powinienem rozumieć dzisiejszy list , a właściwie rachunek do opłacenia za miesiąc maj .
Do 19 kwietnia trzeba było ewentualnie rozwiązać umowę i tak też zrobiłem .
30 kwietnia zdałem dekoder , a teraz przychodzi mi rachunek !
Gdzie powinienem z tym uderzyć , aby się od....?
Czy to jest zgodne z prawem ?
Zbierają 11 milionów , czy jaki CH...?
Jestem ciekaw , co czeka tych którzy zostali w nc+ :)

Pozdrawiam i czekam na Wasze sugestie .

trochę dziwne-ja bym zadzwonił bo może chodzi tu o to wymówienie 3-miesięczne jeśli umowa nie była na czas określony ,czyli nie w promocji tylko na stałe,trudno powiedzieć bo niby od maja jak w kwietniu wymówiłeś i zdałeś sprzęt nie powinni już naliczać,tak wiem że była fuzja że nie powinny obowiązywać okresy-1 miesiąc czy 3 miesiące no ale i tak bym dzwonił,tu nikt ci nie wyjaśni,ja nie narzekam,tak namieszałem że do pazdziernika 2014 za 64pln lukam pakiet PLATINUM,a potem pomyślimy.
 

dinar

New member
Sprawdż jak płaciłeś - na bieżąco za miesiąc czy do tyłu bo może to być opłata za kwiecień.Ja też złożyłem wypowiedzenie [fuzja] i cały miesiąc maj powinienem mieć za darmo,dzisiaj chyba mi wyłączą,do 14 czerwca zwrot dekodera.Co do opłat moich to też nie wiem jak płaciłem.
 

max720

Banned
W marcu napisałem wymówienie z 3 miesięcznym wyprzedzeniem , a w kwietniu dostałem list , że mam do 19.04 zadeklarować swoją lojalność .
Dzisiaj dzwoniłeś i miła pani powiedziała , że 11 03 dostali mój list i pozytywnie został zaopiniowany ( do rozwiązania ) , ale po co dostałem list w kwietniu ?
Pani powiedziała , że powinienem cofnąć pisemnie rozwiązanie z umowy z marca i wypowiedzieć w kwietniu .
Gdzie jest logika ? Gdzie jest kontakt miedzy działkami , a np mną ?
Ja miałem napisać o cofnięciu wypowiedzenia , a oni nawet nie raczyli odpisać o formie itd rozwiązania ...

Czy ten kraj kiedyś będzie normalny ? Są listy , telefony , @ i trudno im się ustosunkować do listu .
 

Lemil

Banned
UOKiK sprawdza czy nc ujemny plus wprowadził w życie nakazane przez urząd zmiany. Czy w ogóle wprowadzono jakieś zauważalne zmiany? Według mnie jedyna zauważalna zmiana to taka, że jest drożej, najdrożej na świecie. Ale przecież POlacy chętnie zapłacą, bo inaczej nie będą wiedzieć jaki keczup kupić i jakim lakierem żonka powinna sobie pomalować szpony. Reklama - bezcenne! Za reklamy warto zapłacić każde pieniądze, nie zapominajcie zapłacić abonament RTV, gdyż telewizja publiczna nie będzie nadawać reklam.

Jeśli chodzi o podwyżki abonamentu w nc ujemny plus mam takie wątpliwości.

Załóżmy, że jedziemy na długi weekend. Wyjeżdżamy z domu, sprzęt zostaje też w domu. W tym roku mieliśmy dwa długie weekendy. Nie szkoda wam kasy, jak wyjeżdżacie, że nie możecie oglądać telewizji?

A urlop? Też nie zabierzecie tunerka ze sobą raczej, zresztą nie będzie czasu na oglądanie. Więc nie siedzicie prze telewizorami, ale abonamencik płacicie. nie szkoda wam kasy i ominiętych programów?

No a wyjście na spacer z psem? Wycieczka rowerowa za miasto? Wizyta u znajomych? Randka z dziewczyną w kawiarence? Wyjście do filharmonii? Do teatru? Rozmowy przez telefon? Czat w internecie. Kółka zaiteresowań? Spotkania hobbystów? Książki? Gazety? Majsterkowanie? Praca?

Qurvva! Życie całe praktycznie to coś innego niż siedzenie przed telewizorem i wbijanie w niego ślepiów!

W sumie zastanawiam się co to za dziwadła mają problem z telewizorem. Jak pokręcony musi być człowiek, żeby mu było mało 100 kanałów i jeszcze żeby za to chciał płacić.
 

murzyn997

New member
Lemil,Gdyby byla opcja wykupienia kanałów z osobna to pewnie na 15 by sie skonczylo, a ze jest jak jest to chcac kanal sportowy trzeba brac razem z ta setką innych kanałów
 

bobiwr

New member
Kol Lemil - jesteś wieszczem jakiejś nowej religii?
Na początku, gdy natykalem się na Twoje posty, bawiłeś mnie.
Teraz budzisz uczucia podobne do tych, gdy napotykam się na wyznawców "nowej wiary". Ale brawo - prawie 150 postów. No po prostu brawo.
 
Do góry