nC+

Lemil

Banned
Pytanko: Cy wiedząc, że jakaś platforma satelitarna zmienia warunki umowy na gorsza w trakcie jej trwania, to czy będziesz chciał podpisać z nią umowę i zaryzykować np. podwyżkę abonamentu lub utratę jakichś ulubionych kanałów?" Lub to i to?

Wiec czy to nie jest jednak samobójstwo, co robi nc+? Zrazić obecnych abonentów i zniechęcić potencjalnych. To mistrzostwo świata. Bo czy ktoś chce się wiązać z oszustem?
 

maniekn274

New member
Bez reklam
przed momentem zamówiłem przez tel,SILVER ZA 64PLN UMOWA 18m,do tej pory płaciłem 59pln,mogłem dostać za 59pln universe ale 5 pln za 2 dodatkowe to chyba ok
 

Lemil

Banned
Wyczytałem w takiej gazecie z programem telewizyjnym, że wszyscy dotychczasowi abonenci cyfry i enki będą migrowani z dniem 1 maja. To oznacza ni mniej ni więcej podwyżki abonamentu, wyłączenie dużej ilości kanałów dotychczas oferowanych i ogromną liczbę kanałów niegwarantowanych. W związku z tym, jeśli ktoś się na takie praktyki nie godzi, trzeba wysłać rezygnację z umowy. I to nawet, a właściwie zwłaszcza, jeśli się nie dostało żadnego pisma w tej sprawie.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Wystarczy podejść do punktu nc+ z umową i dowodem , a pracownik sam wypełni i wydrukuje rezygnację z powodu usunięcia kanałów tv z dniem 01.04 2013r. Otrzymałem kopię i do widzenia po 6 latach z ;haczykiem; telewizjo n.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Ja zrobiłem jak pisałem i mediabox od wczoraj śmiga.Co do oferty,to cóż,podwyżek trzeba było się wcześniej czy później spodziewać....warto póki czas dobrze się zastanowić czy przejście do CP czy jakiejś kablówki będzie bardziej opłacalne,bo może dziś tak,a za pól roku zrobią tak samo jak nc+....do tego dekodery,różnica w jakości obrazu itp.
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Wiec czy to nie jest jednak samobójstwo, co robi nc+? Zrazić obecnych abonentów i zniechęcić potencjalnych. To mistrzostwo świata. Bo czy ktoś chce się wiązać z oszustem?
Rzecz w tym, że oni sobie doskonale zdają sprawę z tego na jakiej pozycji stoją. A wygląda to tak, że mają monopol na sport oraz brak im jakiejkolwiek konkurencji z wyjątkiem blokowisk w których działają kablówki. Polsatowi pozostają mniej zamożni klienci i niewymagający emeryci. Oferty Orange, Netii czy TV naziemnej nie ma co porównywać. Są Wielkim Pieprzonym Monopolistą - w skrócie WPM, więc klienci będą i tak w pozycji takiej: :blagam:
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Mnie najbardziej szkoda likwidacji kanałów npremiumhd . Były tam naprawdę dobre filmy....

He..Chyba jak ktoś nie ma internetu? Ja tam miałem jakiś czas ten pakiet i nic nowego/dobrego tam nie zobaczyłem. Dla mnie osobiście to strata kasy. Podobnie uległem urokowi Canal + i HBO. Byłem na wczasach nad Naszym Polskim morzem. Akurat w kwaterce miałem full zestaw, i przez cały tydzień nic nowego nie było wieczorem do obejrzenia. Jak ktoś na bierząco ściąga z sieci nowości, to szkoda pieniędzy na dodatkowe kanały.
 

Lemil

Banned
Z tego co słyszę i mogę wyczytać w necie sytuacja ma się tak. Klientów można podzielić na następujące kategorie:
1. Nic nie wiedzący i niczego nie przeczuwający. Grupa duża. Nie grzebią w necie, nic nie dostali pocztą. Jak dostaną większe rachunki za telewizję to może się zdziwią. Czyli grupa, którą żabojady zdoją bez żadnej reakcji i protestu.
2. Tacy co wiedzą, ale nie wiedzą co zrobić i w ogóle nie rozumieją o co chodzi. Łudzą się, że "jakoś to będzie", podkulą ogon pod siebie i będą mieć nadzieję, że "może dadzą to albo nawet tamto". A że nie dadzą, tylko skroją na kaskę, to już inna sprawa.
3. Tacy co wiedzą o co biega, wiedzą co powinni zrobić, ale nic nie zrobią, bo się boją. Bo najlepiej "cicho być". I ci też dadzą się skroić.
4. Są też i tacy, co są wkurzeni i nie boją się wypowiedzieć umowę. No i wypowiedzą.
5. Jest też grupka fanatyków jakichś programów, którzy będą płacić i płakać. A za ich abonamenty żabojad będzie sobie pojadał kawior i bażanty, o żabach nie wspomnę, a jak to już strawi co zjadł, to produkty przemiany materii wypróżni na swoich abonentów.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Z tego co słyszę i mogę wyczytać w necie sytuacja ma się tak. Klientów można podzielić na następujące kategorie:
1. Nic nie wiedzący i niczego nie przeczuwający. Grupa duża. Nie grzebią w necie, nic nie dostali pocztą. Jak dostaną większe rachunki za telewizję to może się zdziwią. Czyli grupa, którą żabojady zdoją bez żadnej reakcji i protestu.
2. Tacy co wiedzą, ale nie wiedzą co zrobić i w ogóle nie rozumieją o co chodzi. Łudzą się, że "jakoś to będzie", podkulą ogon pod siebie i będą mieć nadzieję, że "może dadzą to albo nawet tamto". A że nie dadzą, tylko skroją na kaskę, to już inna sprawa.
3. Tacy co wiedzą o co biega, wiedzą co powinni zrobić, ale nic nie zrobią, bo się boją. Bo najlepiej "cicho być". I ci też dadzą się skroić.
4. Są też i tacy, co są wkurzeni i nie boją się wypowiedzieć umowę. No i wypowiedzą.
5. Jest też grupka fanatyków jakichś programów, którzy będą płacić i płakać. A za ich abonamenty żabojad będzie sobie pojadał kawior i bażanty, o żabach nie wspomnę, a jak to już strawi co zjadł, to produkty przemiany materii wypróżni na swoich abonentów.

Pięknie to opisałeś:) A gdzie miejsce dla takiech, co wiedzą i świadomie przedłużą umowę bo im kanały i abonament odpowiadają? Mnie odpowiada abonamient za 59zł i nie będę płakał i płacił, bo sam się zgodziłem na taką liczbę kanałów i taką kwotę. Osobiście wolę "Ale kino" niż tą resztę kanałów którą obcięli, bo tam nic nie było. Pomijając zagrywki samej platformy NC+, nikt nikogo nie zmusza do przedłużania umowy. Można przedłuzyc na takich samych warunkach ( ja tak zrobiłem), albo zerwać.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
A czy konsultant z BOKu wspomniał o opłacie miesięcznej (nawet 20zł) za dzierżawę ( wg nowego regulaminu ) dekodera?
tak,oczywiście o to też pytałem,jeśli do tej pory byłeś abonentem n-ki i za dekoder nie płaciłeś co miesiąc ,a zapłaciłeś aktywację na początku jak podpisywałeś umowę-lub zawarłeś przez tel,to nic nie płacisz za dzierżawę dekodera.po mojej załatwionej sprawie,dzwoniłem w sprawie następnego przedłużenia dla brata-jest w londku,i to samo,tylko on miał do tej pory za 48pln,a dostał na 18m za 59 UNIVERSE+ i z dekoderem ta sama opcja co u mnie.żeby nie było że można załatwiać sprawę w czyimś imieniu-nie,podałem się za niego.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Z tego co słyszę i mogę wyczytać w necie sytuacja ma się tak. Klientów można podzielić na następujące kategorie:
1. Nic nie wiedzący i niczego nie przeczuwający. Grupa duża. Nie grzebią w necie, nic nie dostali pocztą. Jak dostaną większe rachunki za telewizję to może się zdziwią. Czyli grupa, którą żabojady zdoją bez żadnej reakcji i protestu.
2. Tacy co wiedzą, ale nie wiedzą co zrobić i w ogóle nie rozumieją o co chodzi. Łudzą się, że "jakoś to będzie", podkulą ogon pod siebie i będą mieć nadzieję, że "może dadzą to albo nawet tamto". A że nie dadzą, tylko skroją na kaskę, to już inna sprawa.
3. Tacy co wiedzą o co biega, wiedzą co powinni zrobić, ale nic nie zrobią, bo się boją. Bo najlepiej "cicho być". I ci też dadzą się skroić.
4. Są też i tacy, co są wkurzeni i nie boją się wypowiedzieć umowę. No i wypowiedzą.
5. Jest też grupka fanatyków jakichś programów, którzy będą płacić i płakać. A za ich abonamenty żabojad będzie sobie pojadał kawior i bażanty, o żabach nie wspomnę, a jak to już strawi co zjadł, to produkty przemiany materii wypróżni na swoich abonentów.
6.Jest też grupka ''wyrzutków społeczeństwa'' którzy nie bawią się w ściąganie filmów z netu,a chcą obejrzeć coś po robocie i za to płacą......może niezbyt chętnie,ale płacą......
 

andreas2012

New member
i jak tam sytuacja i poczynania nowego monopolu? mam nadzieje ze tutaj nie ma korzystających z monopolu?
ostatnio przeczytałem wiec napisze: jestem facetem nie korzystam z monopolu, przekaz dalej
 

Lemil

Banned
Oczywiście, jest też taka grupa ludzi, którzy wiedzą o co chodzi i akceptują warunki, które są im n a r z u c a n e !!!

Jednak najważniejsze jest to, że wciąż jest ogromna grupa ludzi, zwłaszcza nieco starszych i tych co nie siedzą w internecie i zwyczajnie nie wiedzą o co kaman. I będą kompletnie zaskoczeni podwyżką abonamentu i związaniem ich długoterminową umową.

Pozwolę sobie jeszcze na wycieczkę polityczną. Czy to nie jest tak, że ta platforma satelitarna promuje opcję polityczną, która nie tylko że przyzwala na podobne "praktyki" rynkowe, ale wręcz sama kieruje się taką właśnie chorą ideologią??? Problem telewizji jest znacznie bardziej złożony niż to nam się usiłuje wmówić. To nie tylko piłka. Piłka to mało istotny szczegół w tej układance.
 

LukeSky

Member
Bez reklam
Ja zrobiłem jak pisałem i mediabox od wczoraj śmiga.Co do oferty,to cóż,podwyżek trzeba było się wcześniej czy później spodziewać....warto póki czas dobrze się zastanowić czy przejście do CP czy jakiejś kablówki będzie bardziej opłacalne,bo może dziś tak,a za pól roku zrobią tak samo jak nc+....do tego dekodery,różnica w jakości obrazu itp.

Napisz co nieco o mediabox. Podobno robi skalowanie obrazu do 1080p. Czy to prawda? Czy mialeś wcześniej starego boxa?
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Napisz co nieco o mediabox. Podobno robi skalowanie obrazu do 1080p. Czy to prawda? Czy mialeś wcześniej starego boxa?

O skalowaniu pierwsze słyszę(przestawić się nie da).A co do porównania wcześniejszego dekodera n z obecnym,to minęło 14 miesięcy,więc trochę długo żeby pisać o porównaniu(obrazu),ale szybkość bez zmian,brak analogowego wyjścia audio(konieczna przejściówka z euro),mniej poręczny pilot,bardziej czytelny wyświetlacz i na razie tyle mogę powiedzieć.Mam natomiast jeszcze nie zdanego pace pvr i tu by można było powiedzieć o różnicy w obrazie/obsługi.
 
Ostatnia edycja:
Do góry