nC+

pmalymaly

New member
Dajcie luz z niepotrzebnym biciem piany. Macie umowę podpisaną z n do pewnej daty to firma nawet po fuzji musi Wam taką opcję udostępnić albo rozwiązuje umowę na Waszą korzyść. Kolejna sprawa to listy z informacją- nie są polecone ani z ZPO więc są wyłącznie informacyjne. Nikt nie może Wam automatycznie umowy zmienić na droższą bez Waszej zgody a przede wszystkim akceptacji w postaci czytelnego podpisu. Jeśli się jakimś cudem tak stanie że wskoczy wam inna lista programowa od 1 maja za niby wyższe pieniądze to płaćcie abonament wg. dotychczasowej stawki, nic nie dopłacajcie a różnica jest nie do ściągnięcia ponieważ wywiązujecie się z podpisanej dotychczasowej oferty.

W pełni podzielam Twój pogląd na obecną sytuację. Pojawia się wiele dziwnych wpisów o żekomej zmianie abonamentu na podstawie wysyłanych pism, to totalna bzdura, bo nC+ nie opędziłaby się o procesów sądowych. Jedyne co się wydarzy to zmiana loga na rachunku za TV, a o pakiety będziemy się martwić po zakończonym okresie podpisanym n N-ka lub Cyfrą.
 

Lemil

Banned
Pomijając wszystko inne nc+ to nie jest platforma dla mnie. Mam własny sprzęt i nie zamierzam brać tego szmelcu, który oferują platformy. Już sprawdzałem, czy mój tuner będzie działał z CAMem Polsatu. Będzie. Ponadto mogę wziąć jeszcze TNK lub jakąś inną ofertę, gdzie jest CI. Ale nc+ na pewno nie, bez względu na to czy się nawet zmienią ceny, tzn. spadną. Nie ma CAMu nie ma umowy. A takich ludzi z własnym sprzętem trochę jest i oni też nie mają zamiaru przesiadać się na narzucony im złom.
 

bluray

Banned
Myślisz, że twory TNK oraz TNK HD przetrwają ?
Temat ciekawy bo mam na strychu tuner do TNK HD.

ps.1
Tunery ADB maja topową jakość video.
5 lat temu przyznał bym Ci rację.
Sprawdzone. Resztę robi TV.

ps.2
Macie umowę podpisaną z n do pewnej daty to firma nawet po fuzji musi Wam taką opcję udostępnić albo rozwiązuje umowę na Waszą korzyść
No właśnie chodzi o to, że tak nie jest.
Przestają istnieć platformy N oraz CANAL+.
MIGRACJA DO nC+ JEST PRZYMUSOWA !!!
Pozostaje jedyna alternatywa, tj. wypowiedzenie.
Piszesz, że na naszą korzyść. O jakiej korzyści piszesz.
Zanikają już za parę dni fajne kanały z N-ki. W to miejsce francuski chłam.
Mam atrakcyjny kontrakt z n. Będzie tylko gorzej i drożej.
Jeśli chodzi o stan w punktach Polsatu i nc+ to wygląda to w taki sposób, że chętnych do przjeścia na droższy abonament w nc+ jakoś nie ma, natomiast w punktach Polsatu takich "sierot" po ence są tłumy.
Oj jak to cieszy !!!

ps.3
Mimo, że jestem miłośnikiem Turbo-recordera, to coraz poważniej myślę o CYFROWYM POLSACIE.

ps. 4
Projekt nC+ trafił na fatalny okres:
bida i pesymizm społeczny 2013 nie sprzyja przyjmowaniu nowych, stałych i wyższych obciążeń domowych budżetów,
Rozwój DVB-T ... Zaraz kolejne cztery kanały (z DISCOVERY)
Wielu właśnie teraz po kluczowym obszarowo wyłączeniu analogu, ze zdumieniem zobaczyło HD TV i cyfrowy przekaz.
Ciekawe, że nie ma tematów o klasie obróbki sygnału SD przez procesory AV w tunerach DVB-T ?!
Tam królować będzie standard SD i jakość upscalu do 1080p ma ogromne znaczenie.
 
Ostatnia edycja:

Arton

New member
nc+ firma z dużym kapitałem, stado prawników których i tak trzeba opłacać to niech mają zajęcie a z drugiej strony kowalski budżet ograniczony , prawnik 1 o wątpliwej skuteczności .
nie wiem ale wydaje mi sie że siły w proceie sądowym są nierówne :(
 

Lemil

Banned
Tunery ADB maja topową jakość video.
5 lat temu przyznał bym Ci rację.
Sprawdzone. Resztę robi TV.

ps.3 mimo, że jestem miłośnikiem Turbo-recordera, to coraz poważniej myślę o CYFROWYM POLSACIE.
Przyznałbyś mi rację również i dzisiaj. Technika wewnątrz Turbo-cegły (wielkość tego ustrojstwa z cegła mi się kojarzy nieodparcie) raczej zatrzymała się 5 lat temu, jak nie więcej. Gdybyś mógł porównać bezpośrednio jakość obrazu z turbo-enki i jakiegoś dobrego tunera, to stwierdziłbyś, że różnica jest widoczna i to duża różnica. Jeśli chodzi o kanały HD to nie jest to duża różnica, ale jeśli chodzi o kanały SD, to jest przepaść.

Może ktoś powiedzieć, że kanały SD to przeżytek, że kto to ogląda itp. Otóż ja oglądam i to często. Nawet bardzo często oglądam niemieckie kanały SD FTA. W ogóle, to doszedłem do wniosku, że powinienem wrócić do dawnego stylu życia. Tzn. radio, książki od czasu do czasu TV.

Dla mnie płatna telewizja może nie istnieć. Mam ją, jeszcze(!), tylko ze względu na innych domowników. Tak się jednak składa, że to ja za to płacę, choć w praktyce nie oglądam. Myślę, że gdy postawię sprawę w taki sposób, że jak chcecie oglądać, to sobie płaćcie sami, to wszyscy dojdą, dziwnym zbiegiem okoliczności, że oni też w zasadzie nie oglądają, nie muszą i włączą coś od czasu do czasu, bo można, bo jest, a w zasadzie to im wystarczy to, co jest w naziemnej.

Jeśli chodzi o filmy, to czuję się jak stary pryk, któremu pokazują teatrzyk kukiełkowy dla przedszkolaków. Niestety zdaje się, że nieodwracalnie wyrosłem z tych bajek. Sport? Krew mnie zalewa, jak oglądam mecz, a ogromną część ekranu zajmują migające kolorowe i ruchome(!) reklamy. Na zawodach lekkoatletycznych to samo. Wszędzie reklamy. I jeszcze reklamy w przerwach między programami. I reklamy przerywające filmy.

Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że telewidz to taki otumaniony bęcwał, który żyje w świecie wirtualnym. Oderwany od rzeczywistości i zmanipulowany.

I żeby jeszcze płacić CIĘŻKIE pieniądze, że to, żeby dać się ogłupić reklamami i propagandą? Wydaje mi się, że czas skończyć z telewizją.
 

bluray

Banned
Ciekawy tekst Janusza Sulisza:
Jak powinna wyglądać oferta nc+? - Janusz Sulisz - blogi.satkurier.pl
No i trochę smaczków zza kulis tego biznesu:
Mówiąc szczerze, 25 marca miałem przyjemność osobiście tłumaczyć prezesowi Verley, wiceprezesom Antingowi i Przybyszowi, jak powinna wyglądać oferta nc+ i lista kanałów, a także co trzeba zrobić, by odwrócić sytuację w sieci. Pokreśliłem całą ulotkę nc+, zmieniłem ceny na takie "dla ludzi", zrobiłem nowy, sportowy pakiet CANAL+ Sport za 69zł, wskazując wszelkie zauważone błędy. Przekazałem też opracowanie SAT Kuriera jak powinna wyglądać lista kanałów nc+ po 5 kwietnia z precyzyjnymi uwagami, co do sztuki ustawiania kanałów, m.in. dlaczego 1,6 mln abonentom nie wolno było nagle zmieniać listy znanej z CYFRY+ od lat, bo to można było zrobić we wrześniu, już po migracji i przyzwyczajeniu się wszystkich abonentów do nowych porządków. Zaproponowałem też natychmiastowe, wymienne odkodowanie nSportu dla abonentów CYFRY+ i pakietu CANAL+ dla abonentów n - to stało się dopiero 28 marca, gdy sytuacja była już poza kontrolą (klasyczna musztarda po obiedzie). Takich pomysłów przekazałem kilka - szkoda, że reakcja zawsze jest spóźniona, a powinna była być wyprzedzająca - to powinno stać się przed 21 marca! Nikt na to nie wpadł.
 

Lemil

Banned
nc+ to jednak jest nowy wymiar rozrywki- kabaretu. Jeśli ktoś jeszcze sam tego nie znalazł, to obowiązkowo powinien posłuchać WRZUTA - Rozmowa z N Jest to zapis rozmowy konsultanta nc+ z potencjalnym klientem, którego się próbuje zwerbować do nowej platformy.

Wyrazy współczucia dla wszystkich konsultantów przy telefonach i biedaków w punktach sprzedaży, czy jak to się tam zwie. Co oni się nasłuchają... Oczywiście jest cała masa bezmyślnych bęcwałów, którzy kupią wszystko, każdy chłam, byle ktoś do nich zadzwonił, zwrócił się osobiście po imieniu i zaproponował "super ofertę tylko dla pana." Ale jest też myśląca większość, która zna te tanie, wyświechtane i prymitywne marketingowe tricki, którym ktoś próbuje zrobić wodę z mózgu potencjalnego klienta.

Niestety, a może na szczęście, są ludzie, na których nie działają słowa "klucze" (wytrychy), że ostatnia szansa, wyjątkowa promocja, korzystna cena, rabat itd. itp. Za długo już mamy z tą marketingową manipulacją, żeby nie zacząć myśleć, analizować i przede wszystkim liczyć!!

Wyrazy współczucia jeszcze raz dla pracowników nc+ którym kazano sprzedawać nieatrakcyjną, sztywną jak beton i bezczelnie drogą ofertę. Jednocześnie wyrazy współczucia dla tych, którzy kupili ten chłam i już po fakcie oprzytomnieli i zobaczyli, że mają mniej za duuuużo więcej pieniędzy i na dodatek nie ma sposobu, żeby pozbyć się tego wrzoda na dujpie przez najbliższe 18 miesięcy.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Przyznałbyś mi rację również i dzisiaj. Technika wewnątrz Turbo-cegły (wielkość tego ustrojstwa z cegła mi się kojarzy nieodparcie) raczej zatrzymała się 5 lat temu, jak nie więcej. Gdybyś mógł porównać bezpośrednio jakość obrazu z turbo-enki i jakiegoś dobrego tunera, to stwierdziłbyś, że różnica jest widoczna i to duża różnica. Jeśli chodzi o kanały HD to nie jest to duża różnica, ale jeśli chodzi o kanały SD, to jest przepaść.

Może ktoś powiedzieć, że kanały SD to przeżytek, że kto to ogląda itp. Otóż ja oglądam i to często. Nawet bardzo często oglądam niemieckie kanały SD FTA. W ogóle, to doszedłem do wniosku, że powinienem wrócić do dawnego stylu życia. Tzn. radio, książki od czasu do czasu TV.

Dla mnie płatna telewizja może nie istnieć. Mam ją, jeszcze(!), tylko ze względu na innych domowników. Tak się jednak składa, że to ja za to płacę, choć w praktyce nie oglądam. Myślę, że gdy postawię sprawę w taki sposób, że jak chcecie oglądać, to sobie płaćcie sami, to wszyscy dojdą, dziwnym zbiegiem okoliczności, że oni też w zasadzie nie oglądają, nie muszą i włączą coś od czasu do czasu, bo można, bo jest, a w zasadzie to im wystarczy to, co jest w naziemnej.

Jeśli chodzi o filmy, to czuję się jak stary pryk, któremu pokazują teatrzyk kukiełkowy dla przedszkolaków. Niestety zdaje się, że nieodwracalnie wyrosłem z tych bajek. Sport? Krew mnie zalewa, jak oglądam mecz, a ogromną część ekranu zajmują migające kolorowe i ruchome(!) reklamy. Na zawodach lekkoatletycznych to samo. Wszędzie reklamy. I jeszcze reklamy w przerwach między programami. I reklamy przerywające filmy.

Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że telewidz to taki otumaniony bęcwał, który żyje w świecie wirtualnym. Oderwany od rzeczywistości i zmanipulowany.

I żeby jeszcze płacić CIĘŻKIE pieniądze, że to, żeby dać się ogłupić reklamami i propagandą? Wydaje mi się, że czas skończyć z telewizją.
Pełen szacun ża zdrowe podejście do zagadnienia.
Tylko powiedz mi co Ty robisz na forum o tematyce HDTV?
Nie lepsze jakieś ze znaczkami, albo nie wiem kynologiczne?
 

maniekn274

New member
Bez reklam
ot i cała prawda,masz pewnie trochę,może nawet więcej racji ale lukać cosik trzeba,mamy dzieci,a dzieci bajki lubią,no chyba nie będę córci mówił że poczekaj do 19 na bobranockę,my lubimy sport,film,przyrodę,katastrofy i inne tematy,a niestety na razie naziemna nam tego nie daje,więc trza płakać i płacić,a ty rób jak ci portfel i sumienie pozwala.
 

Lemil

Banned
Pełen szacun za zdrowe podejście do zagadnienia.
Tylko powiedz mi co Ty robisz na forum o tematyce HDTV?
Nie lepsze jakieś ze znaczkami, albo nie wiem kynologiczne?
Hehe, co ja tutaj robię? No rzeczywiście. Chyba każdemu się tak porobiło, że ulubione hobby zeszło na dalszy plan. Gusta się zmieniają i tylko krowa nie zmienia poglądów.

Ja jestem w takiej dość specyficznej sytuacji. Maniakiem telewizyjnym przestałem być. A na dodatek kończy mi się umowa z Cyfrą, a nowa oferta nc+ za nic mi nie odpowiada. Trzeba będzie wybrać coś innego. A co? A niech się rodzina zbierze i przeanalizuje oferty i ich... ceny:razz:
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
nc+ to jednak jest nowy wymiar rozrywki- kabaretu.
na szczęście, są ludzie, na których nie działają słowa "klucze" (wytrychy), że ostatnia szansa, wyjątkowa promocja, korzystna cena, rabat itd. itp.

... w przypadku "nc+" najważniejsze słowa to PREMIUM i KONTENT.
Za "ofertę premium" i najlepszy "kontent" trzeba płacić, bo to "kosztuje". ;)
............................................................................................................
Platformy i kablówki raczej nie pójdą na sprzedawanie pojedynczych kanałów, bo to byłaby dla nich za duża rewolucja, ale w końcu zaczną oferować konkretne pakiety tematyczne (bez zmuszania ludzi do kupna 100 - 200 kanałów, z których ogląda się i tak max 10 - 15) :
- bajki
- filmowe (oczywiście bez reklam w środku filmu)
- dokumentalne/popularno-naukowe
- sportowe
- muzyczne
- informacyjne (TVN24, Polsat News, Superstacja)

Tylko naziemna DVB-T (niedługo 22 kanały) może zmusić płatnych operatorów do pakietyzacji.
Każdy klient platformy/kablówki powinien całować po stopach amatora DVB-T, bo tylko dzięki niemu spada cena i jest bogatsza oferta u płatnego operatora.
Im większy odpływ klientów do DVB-T, tym lepiej dla amatorów płatnej TV.
-----------------------------------------
A swoją drogą .... w dobie DVB-T, Internetu, Smart TV, milionów legalnych plików, Youtube, streamu, warezów, filmów online itp. .... płacenie za oglądanie TV to lekka przesada.
Nie znam nikogo kto spędzałby przed TV więcej czasu niż przed komputerem.
No chyba, że emeryci.
-----------------------------------------
To ja decyduję którego dnia, o której godzinie i co konkretnie chcę oglądać, a nie koncernowi "specjaliści", którzy chcą mi wcisnąć 100 - 200 kanałów dla ułomnych, i tak utkanych z tysięcy reklam.
Jakość programową oferowanych kanałów życzliwie przemilczę.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Hehe, co ja tutaj robię? No rzeczywiście. Chyba każdemu się tak porobiło, że ulubione hobby zeszło na dalszy plan. Gusta się zmieniają i tylko krowa nie zmienia poglądów.

Ja jestem w takiej dość specyficznej sytuacji. Maniakiem telewizyjnym przestałem być. A na dodatek kończy mi się umowa z Cyfrą, a nowa oferta nc+ za nic mi nie odpowiada. Trzeba będzie wybrać coś innego. A co? A niech się rodzina zbierze i przeanalizuje oferty i ich... ceny:razz:
Wybacz stary ale przedtem napisałeś, że ani film ani sport , że TV wogóle to jeden wielki szmelc którego nie warto oglądać.
No to w takim razie po co Ci HDTV? Ja nie twierdzę że zapodają nam sami hity ale jednak uwielbiam obejrzeć dobry program czy niezły film. Ale jak Ty nie czerpiesz z tego żadnej przyjemności to faktycznie lepsze jakieś inne hobby. Albo po prostu przesadzałeś:)
 

Lemil

Banned
Wybacz stary ale przedtem napisałeś, że ani film ani sport , że TV wogóle to jeden wielki szmelc którego nie warto oglądać.
No to w takim razie po co Ci HDTV? Ja nie twierdzę że zapodają nam sami hity ale jednak uwielbiam obejrzeć dobry program czy niezły film. Ale jak Ty nie czerpiesz z tego żadnej przyjemności to faktycznie lepsze jakieś inne hobby. Albo po prostu przesadzałeś:)
Jeśli chodzi o mnie, to mogę przesadzać, mogę bo to moja prywatna sprawa. Jednak w tym wątku zajmujemy się rzeczami, które dotyczą 2,5 miliona abonentów. I jeśli tu nc+ przesadza, a przesadza, to nie można nad tym przejść do porządku dziennego.

Przypomnę w skrócie o co chodzi.

Przede wszystkim chodzi o ogromną grupę abonentów, którzy wynegocjowali korzystne dla siebie umowy, które teoretycznie powinny obowiązywać jeszcze przez kilka/kilkanaście miesięcy, aż tu magle operator im mówi, niestety możecie się walić na pysk, bo my podpisanej umowy nie zamierzamy dotrzymać.

Mało tego. Operator traktuje swoich abonentów przy użyciu pałki i kopniaków jak krowy na pastwisku mówiąc, że albo płacicie więcej za mniejszą ilość kanałów i gorszą ofertę, albo won!

A skoro spotykamy się z taką arogancję i chamskim usiłowaniem wydojenia abonenta (stąd krowy) z maksymalnej ilości pieniędzy przy lekceważeniu prawa, dobrego obyczaju i przyzwoitości, to jest to okazję i impulsem do zastanowienia czy my w ogóle potrzebujemy telewizji.

No a po co mi telewizor HD? Niestety nie jest to możliwe, ale szkoda, że nie możecie zobaczyć, jak wyglądają np. zwykłe DivXy na moim profesjonalnie skalibrowanym odbiorniku HDTV odtwarzane z mojego referencyjnego odtwarzacza Blu-ray.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
J
Przypomnę w skrócie o co chodzi.

Przede wszystkim chodzi o ogromną grupę abonentów, którzy wynegocjowali korzystne dla siebie umowy, które teoretycznie powinny obowiązywać jeszcze przez kilka/kilkanaście miesięcy, aż tu magle operator im mówi, niestety możecie się walić na pysk, bo my podpisanej umowy nie zamierzamy dotrzymać.

Zrobilo się sporo tematów o NC+. Wczoraj i dzisiaj dzwoniłem, poczytaj sobie http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/96765-co-oferuje-nowa-platforma-cyfrowa-nc-14.html#post899208. Nie mają prawa nic zmienić bez Naszego podpisu, nowej umowy. Czy dostaliście pismo, że czekając do końca teraźniejszej umowy będzie podwyższona opłata? Ja nic nie dostałem. To jest taka próba przekonania ludzi żeby od teraz przeszli na nowych warunkach, ale nie zmienia to faktu że nadal ich obowiązują stare umowy. I choćby skały sr...ały to muszą je respektować. Nikt nikogo nie może przymusić do podpisania już teraz nowej. Można sobie spokojnie poczekac aż skończy Nam się stara i dopiero negocjować.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Co z tego że masz rację - skoro będziesz musiał dochodzić jej w sądzie. Nie każdy ma na to czas.

Ale ja dzwoniłem 2 x na infolinię, i potwierdzili że abonament do końca naszej umowy nie ulegnie zmianie. Jaki czas? Myślisz że oni oddaliby sprawę do sądu gdyby bezpodstawnie chcieli wymusić wyzszy abonament? Jak już pisałem, dostałeś pismo że na ten pakiet co masz będziesz miał wyższy abonament do końca trwania umowy? Pewnie nie. Więc co się martwić zawszasu?
 
D

Deleted member 121090

Guest
Ale ja dzwoniłem 2 x na infolinię, i potwierdzili że abonament do końca naszej umowy nie ulegnie zmianie. Jaki czas? Myślisz że oni oddaliby sprawę do sądu gdyby bezpodstawnie chcieli wymusić wyzszy abonament? Jak już pisałem, dostałeś pismo że na ten pakiet co masz będziesz miał wyższy abonament do końca trwania umowy? Pewnie nie. Więc co się martwić zawszasu?
Jasne po co się martwić?
Tylko że zmniejszą Ci liczbę kanałów. Przecież wiadomo że znikają N-premium które miałeś w umowie.
A z tym ich zmuszaniem do rozwiązaniem umowy to chyba nie do końca prawda.
Popatrz na to:
Abonenci nc+ mają trudności z rozwiązaniem umowy. 'Nie chcą przyjąć mojej rezygnacji'
 

Lemil

Banned
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Drogi Abonencie,

z okazji Świąt Wielkiej Nocy udostępniliśmy bezpłatnie na najbliższe
3 miesiące kanał nSport, na którym obejrzysz ćwierćfinały Ligi Mistrzów UEFA oraz start nowego sezonu ENEA Ekstraligi Żużlowej.

Jednocześnie informujemy, że od 1. kwietnia br. kanały 13th Street Universal, Zone Romantica, religia.tv (dla użytkowników dekoderów SD), ESPN Classic oraz od 1. lipca br. kanały CNN, Cartoon Network, TCM
nie będą dostępne w ofercie CYFRY+.
Ponadto od 1. kwietnia br. kanały religia.tv (dla użytkowników dekoderów HD) oraz Trace będą udostępniane promocyjnie, w związku z czym
nie będą objęte ofertą gwarantowaną Regulaminem Umowy o Abonament.

W przypadku nie zaakceptowania zmiany, przysługuje Państwu prawo
do rozwiązania Umowy o Abonament zgodnie z art. 7 §1 Regulaminu Umowy o Abonament, w terminie jednego miesiąca od daty wprowadzenia tej zmiany.

Z poważaniem,
CYFRA+
[/FONT]​
 

Lemil

Banned
Coraz wyraźniej widać, że fuzja cyfra+n została zrobiona przy pomocy sierpa i młota.
Dawać ludziom możliwości wypowiedzenia umowy na każdym kroku, zmuszanie do przedłużania na niekorzystnych warunkach, to chyba jest działanie jednoznacznie świadczące o chęci zniszczenia firmy.

Jak już wspomniałem bez własnego sprzętu ta platforma dla mnie przestaje istnieć. A wszystkie skandaliczne działania typu podwyżki, niegwarantowane kanały, lekceważenie abonentów, całkowite odcięcie możliwości komunikacji itd. tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, że decyzja, którą podjąłem czyli zerwanie umowy, jest jedyną rozsądną.

Myślę, że nie ma sensu wiązać się z ludźmi, którzy grają w jakąś bardzo mętną grę.
 
Do góry