nC+

rilicek

New member
Mam N-kę do Czerwca [48zł] i wypowiem miesiąc wcześniej,mogę tak zrobić czy lepiej teraz wypowiedzenie.
Jeżeli nie dostałeś pisma, to dostaniesz z propozycją automatycznego przejścia do droższego pakietu (w twoim przypadku droższym pewnie o 11zł). Możesz oczywiście zerwać umowę bez konsekwencji. To proponuję, aczkolwiek nie zaszkodzi porozmawiać wcześniej z chłopcem słuchawkowcem.

Teraz moja subiektywna opinia.
Ja rezygnuję z NC+, chyba że zadzwonią i coś ekstra zaproponują, ale droższego pakietu niż mam nie wezmę. W pierwszym momencie chciałem się przenieść do CP ale ich oferta w mojej kategorii cenowej (do 60 zł) jest jeszcze bardziej uboga niż NC+. Dodatkowo sprzęt CP nie zachwyca.
Nie jestem fanem sportu, więc lepsze kanały sportowe do mnie nie przemawiają. W sumie mogło by ich w ogóle nie być. To samo dotyczy kanałów filmowych.

Chcąc nie chcąc podpiszę nową umowę na NC+ za 59zł.

Czy może jest jakaś ciekawsza oferta na rynku, w podobnej cenie (sieci kablowe odpadają), z dekoderem z możliwością nagrywania?
 

kini0

New member
Bez reklam
Mam C+ od 3 lat, co mam robić? Myślę o abo za 99pln ale nie wiem co zrobić z dekoderem... Teraz ma Pace'a PVR a chciałbym ten nowy, mały z NC+. Ale nie wiem jaką opcję płatności wybrać... niby za 199pln jest na własność, a jak jest w drugim przypadku?
-czy płacąc jakąś tam kwotę, a potem 10pln miesięcznie po jakimś czasie dostaję go na własnść, czy płacę do końca świata i jeden dzień dłużej....?
 

august69

New member
ja dostałem pismo z propozycją canal+ platinum + HBO + netVOD + HBO OD za 129 zł. i 18 m-cy przy pozostawieniu sprzętu z którego obecnie korzystam w c+. ma ktoś coś lepszego bo telepapuga nic lepszego nie zaoferował.
 

bluray

Banned
Czy coś wiemy o opłatach w nc+ dla migrantów z n ?
Mam obecnie turbo na bezpłatnym wypożyczeniu.
Czy po migracji muszę do nowego abonamentu dokładać 20 zet/ miesięcznie za wypożyczenie ?
 

Sheik

New member
Mam N-kę do Czerwca [48zł] i wypowiem miesiąc wcześniej,mogę tak zrobić czy lepiej teraz wypowiedzenie.
Jeśli masz umowę do czerwca lub dłużej i jesteś zadowolony to możesz zażądać wypełnienia podpisanej umowy na dotychczasowych warunkach-nc+ przejmując platformę n i c+ jest prawnie zobowiązany do wywiązania się z wcześniejszych zobowiązań tych platform. Masz prawo nie zgodzić się na nowe oferty tylko żądać wypełnienia starego kontraktu. Jeśli oni zerwą umowę to Ty jesteś stroną poszkodowaną i masz większe prawa do odszkodowań, zwrotu aktywacji proporcjonalnie za niewypełniony okres zobowiązania itp.
Nie dajcie się dmuchać tym pajacom z poronioną ofertą i zapisami regulaminu zakrawającymi na monopolistę! Jak się parę osób postawi to wymiękną kiedy tylko tabelki przychodów im się nie zbilansują z kosztami.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Jeśli masz umowę do czerwca lub dłużej i jesteś zadowolony to możesz zażądać wypełnienia podpisanej umowy na dotychczasowych warunkach-nc+ przejmując platformę n i c+ jest prawnie zobowiązany do wywiązania się z wcześniejszych zobowiązań tych platform. Masz prawo nie zgodzić się na nowe oferty tylko żądać wypełnienia starego kontraktu. Jeśli oni zerwą umowę to Ty jesteś stroną poszkodowaną i masz większe prawa do odszkodowań, zwrotu aktywacji proporcjonalnie za niewypełniony okres zobowiązania itp.
Nie dajcie się dmuchać tym pajacom z poronioną ofertą i zapisami regulaminu zakrawającymi na monopolistę! Jak się parę osób postawi to wymiękną kiedy tylko tabelki przychodów im się nie zbilansują z kosztami.
mnóstwo ludzi ma długo dłuższe umowy-ja np do 2015 śierpień,podaj jakieś paragrafy lub inne prawne przepisy,bo nawet starej umowy nie mam żeby poczytać,załatwiałem to przez tel w lutym i pamiętam jak dziś że lalka przez tel powiedziała kiedy zapytałem jak będzie fuzja czy mi się opłata zmieni to jełopa powiedziała że nie ,więc kur....a komu tu wierzyć jak teraz chcą 79pln,a miałem 59pln i do soerpnia miałem mieć nfiln za freee a tu jeb i pozamiatane
 
D

Deleted member 121090

Guest
No ja już rezygnację zaniosłem na pocztę. Zaproponowali oczywiście drożej i gorzej. Nie wiem gdzie oni chcą kretynów szukać? Mało tego na dole pismma szumna informacja, że zarabiam na ich super korzystnej ofercie ponad 1000zł. Chyba do innej szkoły chodzili niż ja.
Już wysłałem zapytanie do cp. Widze że w cenie 76zł/miesiąc maiłbym full pakiet z HBO i Cinemaxami. ( 89zł +5zł za nagrywarkę ale minus abonament z trzech miesięcy przy umowie na 15 miesięcy). Jak tam jest z jakością w cp? Na kanałach HD jest dźwięk DD? Szkoda tylko że nie ma BBC Knowledge HD:-(
 

maniekn274

New member
Bez reklam
No ja już rezygnację zaniosłem na pocztę. Zaproponowali oczywiście drożej i gorzej. Nie wiem gdzie oni chcą kretynów szukać? Mało tego na dole pismma szumna informacja, że zarabiam na ich super korzystnej ofercie ponad 1000zł. Chyba do innej szkoły chodzili niż ja.
Już wysłałem zapytanie do cp. Widze że w cenie 76zł/miesiąc maiłbym full pakiet z HBO i Cinemaxami. ( 89zł +5zł za nagrywarkę ale minus abonament z trzech miesięcy przy umowie na 15 miesięcy). Jak tam jest z jakością w cp? Na kanałach HD jest dźwięk DD? Szkoda tylko że nie ma BBC Knowledge HD:-(
ja osobiście polsatu nie chcę,porównałem wsie programy ipolsatu i nc+ i dla mnie się lepiej opłaca nc+ za 59pln canal+ silver,za 59 w polsacie mi repertuar mniej pasi no i turbodekoder jest znośny a polsatowskie ponoć są mniej atrakcyjne,no ale i tak kur...a 149 w plecy
 

Lemil

Banned
Chciałbym wyjaśnić kilka ważnych kwestii.

1. Jakość. Mówi się często, że w Polsacie jakość taka, a w nc+ inna. nie jest to prawdą, bo obie platformy korzystają z tych samych transponderów, więc jakość jest identyczna. Jest pewna różnica, bo niektórych kanałów nie ma w jednej platformie, a są w innej, ale to jedyna różnica. Te kanały, które są brane z tych samych transponderów, a jest ich zdecydowana większość mają jakość taką samą.
Na korzyść Polsatu, jeśli chodzi o jakość, przemawia to, że można mieć własny sprzęt! W nc+ swojego sprzętu mieć nie można, trzeba brać, co dadzą. Jeśli ktoś ma porządny własny sprzęt, to może wziąć w Polsacie CAM-a i dzięki temu będzie mieć np. własną listę kanałów.

2. Jeśli chodzi o sam sprzęt, to ten z nc+ i z Polsatu jest porównywalny. Różnice są jedynie, ale bardzo nieznaczne, jeśli chodzi o kanały SD. Wygląd kanałów HD w Polsacie i w nc+ jest identyczny, z wyjątkiem tylko tych kanałów, które są dostępne tylko u jednego operatora lub są nadawane wyłącznie z własnego transpondera. A to są nieliczne kanały.

3. Nie ma już możliwości w nc+ rozdzielenia karty na kilka tunerów za pomocą tzw. spliterów. Jak ktoś chce oglądać na dwóch telewizorach, to i tu i tam musi brać multiroom.

Jeśli chodzi o sprzęt i jakość i parowanie kart z tunerami to i Polsat i nc+ są w praktyce identyczne. Dlatego naprawdę ważnymi sprawami są tylko jakie kanały kto chce mieć i za jakie pieniądze.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
w sumie racja,głównie to o programy chodzi za te same pieniądze, i ilość programów w HD-co nie których pseudo HD.
 
D

Deleted member 121090

Guest
149zł-piszesz o opłacie aktywacyjnej?
nc+ też mam chyba opłatę za używanie dekodera z nagrywarką i tu uwaga 20zł na miesiąc.
W polsacie jest to 5zł jak się nie mylę.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Lemil
A mógłbys polecić jakiś fajny dekoder do Polsatu z twardym, dużym dyskiem?
Za ten CAM w Polsacie się nie płaci?
 

Lemil

Banned
Za CAM w Polsacie się normalnie płaci. Nie wiem ile, ale się jutro dowiem. Nie wiem nawet czy ten polsatowski CAM by działał z moim tunerem. Nie wiem nawet tego czy jak zakończę współpracę z nieboszczką Cyfrą, to wezmę coś w Polsacie. 6 czy nawet 7 lat to wystarczająco długo, żeby się znudzić telewizją.
 

werf

Active member
Bez reklam
Panowie ta przymusowa migracja jest obliczona na mega wałek
Jestem przekonany że 70-80% użytkowników migruje na zasadach NC+ bez słowa szemrania

Ja też wczoraj dostałem list informacyjny z którego nic nie wynika List zwykły nawet nie polecony bez żadnej podstawy prawnej

Więc my nic nie musimy cały czas obowiązuje nas umowa zawarta z TV N na starych warunkach
Ja w każdym razie czekam na rozwój wypadków Nie muszę też wiedzieć że była fuzja duch platform i coś się zmienia w sensie oferty oraz wyższej ceny
 

maniekn274

New member
Bez reklam
może jest na forum jakiś prawnik żeby to ogarnął-na chłopski rozum to nie ja rozwiązuję, tylko oni mi warunki stawiają na które ja się nie godzę-więc rekompensata z ich strony powinna być,bo ja chcę nadal korzystać na warunkach jakie mam w umowie.
 

Lemil

Banned
Jeśli chodzi o abonentów Cyfry, to na razie cisza. Ale znalazłem na fuj_zbuku na profilu antync+ taką informację, popartą szpiegowską fotką sterty niewysłanej korespondencji, że oferty do odrzucenia mają być wysyłane po 02 kwietnia. Raczej nie zdziwi nikogo, znając praktyki nc+, że będzie mniej kanałów, ale za to duuuużo drożej.

Jeśli chodzi o stan w punktach Polsatu i nc+ to wygląda to w taki sposób, że chętnych do przjeścia na droższy abonament w nc+ jakoś nie ma, natomiast w punktach Polsatu takich "sierot" po ence są tłumy.

Nie dziwię się temu. W sumie któż by chciał mieć mniej i płacić za to więcej?

Ale gdyby znaleźli się ludzie, którzy przedterminowo migrują po to, żeby podnieść swoje rachunki, to by oznaczało nową definicję głupoty.
 

Lemil

Banned
Na temat skandalicznych praktyk nc+ napisano już sporo. Ja mam takie pytanie odnośnie migracji przez telefon.

Mówi się, że jak zadzwoni nc+ i odbierze babcia lub ciocia zamiast mnie i powie, że przedłuża umowę, to ponoć według nc+ jest ok. i umowa jest przedłużona.

A co będzie jak nc+ zadzwoni do Kowalskiego z Warszawy, ale dodzwoni się do Malinowskiego we Wrocławiu. Rozmowa może być taka. Czy tu pan Kowalski? Nie, tu Malinowski. Aha, ale pan Kowalski ma podpisaną umowę z en umowa nr 123456. Eee, no chyba ma. No właśnie, a czy chciałby przedłużyć tą umowę, bo są super warunki, drożej i mniej kanałów. Eee, chyba chce. Świetnie, to przedłużam umowę nr 123456 na 18 miesięcy, do widzenia.

No, jak myślice? Może tak być, że dzwonią do Kowalskiego z Warszawy a Malinowski z Wrocławia przedłuża mu umowę? Przecież skoro było tak, że umowa była na faceta, a przedłużała babcie i było ok. to Malinowski przedłuży Kowalskiemu i vive versa!

Przecież skoro nie weryfikuje się tożsamości, płci, nie są potrzebne żadne hasła, piny...
 

gtifan

New member
Dajcie luz z niepotrzebnym biciem piany. Macie umowę podpisaną z n do pewnej daty to firma nawet po fuzji musi Wam taką opcję udostępnić albo rozwiązuje umowę na Waszą korzyść. Kolejna sprawa to listy z informacją- nie są polecone ani z ZPO więc są wyłącznie informacyjne. Nikt nie może Wam automatycznie umowy zmienić na droższą bez Waszej zgody a przede wszystkim akceptacji w postaci czytelnego podpisu. Jeśli się jakimś cudem tak stanie że wskoczy wam inna lista programowa od 1 maja za niby wyższe pieniądze to płaćcie abonament wg. dotychczasowej stawki, nic nie dopłacajcie a różnica jest nie do ściągnięcia ponieważ wywiązujecie się z podpisanej dotychczasowej oferty.
 
Do góry