nbox vs. dekoder polsatu

murilegus

New member
LordKszyh napisał:
Witam! Jeśli ktoś jeszcze ma wątpliwości, czy nbox lepiej wyświetla kanały SD od dekodera cyfrowego polsatu to niech zajrzy tutaj. Obraz z nboxa po prawej stronie oczywiście. Ślepy nie jestem i widzę radykalną poprawę obrazu na nboxie, większa szczegółowość i ostrość. Nbox rulez !!!! Nawiasem mówiąc mam go od wczoraj i nie miałem żadnych problemów z obsługą, kanałami i sygnałem. Wszystko śmiga, a Discovery HD wymiata
Wszystkim narzekającym życzę rychłego rozwiązania problemów, by jak najszybciej mogli się cieszyć z odbioru wszystkich kanałów. Pozdrawiam

przyłączam się do życzeń:) tym bardziej, że nadchodzą Święta! swoją drogą n-box jest bez porównania lepszy od dekodera polsatu (zresztą kto miał go, a teraz korzysta z n-boxa wie, o czym mówię:))
 

henry01

New member
Witam!

Moim zdaniem porównywanie jest nieuprawnione, chyba, że w n-box skorzystamy również z wyj. composite (to, z którego skorzystałeś w przypadku dekodera Polsatu). Wtedy porównanie będzie wiarygodne. Tutaj jest cytat ze strony http://www.pcworld.pl/artykuly/4786.html : "Najczęściej w telewizorze wejście sygnału Composite występuje jako Eurozłącze lub oddzielne wyjście w postaci pojedynczego gniazda Chinch, opisanego jako wideo. Niestety, metoda ta wpływa na jakość przesyłanego obrazu, gdyż sygnały muszą być wielokrotnie przetwarzane, najpierw w odtwarzaczu - do formy "połączonej", a następnie w odbiorniku - do formy "rozdzielonej". To uproszczenie sugerować może, że wszystkie dekodery Polsatu są kiepskie... a przecież to było tylko porównanie możliwości tych dwóch konkretnych dekoderów, a nie w ogóle dostępnych dekoderów. To troszkę tak, jakby porównywać VW Polo z full wypasionym Oplem Omegą. Wychodzi, że Opel jest lepszy od VW, tylko czy na pewno...
 

grygiel

New member
Obraz lepszy, ostrzejszy i gratisowo w prezencie dostałem pikseloze jakiej na polsacie cyfrowym przez rok nie miałem...i wszystko przez lepszą jakość...:D
 

jackuc

New member
KKuba napisał:
Zaraz, zaraz... Nie jestem może super fanem CP, chociaż wielokrotnie go tu broniłem. Tak jest i tym razem. To nie jest uczciwe porównanie - sorry.
1. To jest Echostar 606, a więc stary model. Porównanie należało robić z Echostarem 717 lub Samsungiem DSB-305.
2. Nie wiadomo jaki sygnał dałeś z dekodera - tylko zakładam, że na jednym jest HDMI, a na drugim RGB (mam nadzieję, że nie kompozyt). To już właściwie kończy temat...
3, Zakładam, że Echostar jest podpięty SCARTEM - jakim??? W przypadku kabli SCART to ma ZASADNICZE znaczenie.

Żeby mieć jasność należałoby podpiąć:
n-boxa HDMI i Samsunga przez dobre kable komponent.


Nik nie neguje wyższości technicznej n-ki, ale apeluje o rozsądek. Nie ma co porównywać odtwarzacza Manta do Denona. To jest lekka manipulacja.

A tak swoją droga to który dekoder jest lepszy Echostar czy Samsung
Na stronce polsatu nie widzę aby dawali obecnie samsungi ???

No i co kupować ludziska n czy polsat ???

Jutro będe miał wymarzonego lcd i czas coś zadziałać w kwestii obrazu
 

grygiel

New member
Mam jeszcze oba więc ochłonąłem troche i stwierdzam:
Polsat Cyfrowy
+ w pakiecie wszystkie standartowe programy no i polsat oczywiście
+ wizualnie na niektórych programach lepsza jakość(brak pikselozy)
- brak HD
- kiepski dekoder

N-ka
+ przy wyborze recordera wspaniała sprawa (nagrywanie,zatrzymywanie,przewijanie, po prostu inny świat telewizji)
+ programy HD (nie za wiele ale to początki myśle:)
- na niektórych kanałach pikseloza na lcd 37 cali
- brak polsatu
 

jackuc

New member
grygiel napisał:
Mam jeszcze oba więc ochłonąłem troche i stwierdzam:
Polsat Cyfrowy
+ w pakiecie wszystkie standartowe programy no i polsat oczywiście
+ wizualnie na niektórych programach lepsza jakość(brak pikselozy)
- brak HD
- kiepski dekoder

N-ka
+ przy wyborze recordera wspaniała sprawa (nagrywanie,zatrzymywanie,przewijanie, po prostu inny świat telewizji)
+ programy HD (nie za wiele ale to początki myśle:)
- na niektórych kanałach pikseloza na lcd 37 cali
- brak polsatu

No tak tylko jak się pracuje i chce pooglądać tv wieczorem to kiedy nagrywać i jeszcze to oglądać ??? Tym bardziej, że nie ma mozliwości wypalenia płytek, także na chwilę obecną pomimo, że jest to super sprawa to jest to kwestia drugorzędna.
Swoją droga ciekawe czemu nie mają tych samsungów w ofercie ?
A programy HD pewnie z czasem będą na polsacie cyfrowym, tak przypuszczam
Także chyba skuszę się jednak na polsat
Jakbyś mógł to napisz proszę czy jest sens dopłacać za cinemax , czy nie. Bez cinemax bym się wyrobił poniżej 50 zł
Pakiet Familijny35,00 zł Ceny pozostałych pakietów: Pakiet Muzyka Pakiet Film Pakiet Cinemax Pakiet Bajeczka Pakiet Sport 4,90 zł 15,80 zł 15,00 zł 5,20 zł 13,90 zł Suma54,80 zł Kupując pakiety: Muzyka, Film, Bajeczka
i Sport jako Relax MIX płacisz jedynie 49,80 zł Kupując wszystkie 5 pakietów
jako RELAX MIX FILM płacisz jedynie 59,80 zł Pakiet Mini9,90 zł Kanał Playboy TV12,99 zł

A ew, mógłbyś doradzić jaki tuner kupić we własnym zakresie (oczywiscie w przyzwoitej cenie :) ) ?
 
Ostatnia edycja:

Jeromer

New member
henry01 napisał:
Witam!

Moim zdaniem porównywanie jest nieuprawnione, chyba, że w n-box skorzystamy również z wyj. composite (to, z którego skorzystałeś w przypadku dekodera Polsatu). Wtedy porównanie będzie wiarygodne. Tutaj jest cytat ze strony http://www.pcworld.pl/artykuly/4786.html : "Najczęściej w telewizorze wejście sygnału Composite występuje jako Eurozłącze lub oddzielne wyjście w postaci pojedynczego gniazda Chinch, opisanego jako wideo. Niestety, metoda ta wpływa na jakość przesyłanego obrazu, gdyż sygnały muszą być wielokrotnie przetwarzane, najpierw w odtwarzaczu - do formy "połączonej", a następnie w odbiorniku - do formy "rozdzielonej". To uproszczenie sugerować może, że wszystkie dekodery Polsatu są kiepskie... a przecież to było tylko porównanie możliwości tych dwóch konkretnych dekoderów, a nie w ogóle dostępnych dekoderów. To troszkę tak, jakby porównywać VW Polo z full wypasionym Oplem Omegą. Wychodzi, że Opel jest lepszy od VW, tylko czy na pewno...

Być może ten test jest nie do końca wiarygodny (takie robią wyspecializowane firmy), ale..
Nie znam boxów CP ale wiem napewno, że nie posiadają HDMI;) , a także nie posiadaja tak zaawansowanych funkcji jakie ma nboxHDTV.
Dla zwykłego użytkownika(w przewadze SD) obraz z n-ki będzie na LCD lub plaźmie wyraźnie lepszy niż na boxie CP. Jeśli jeszcze do tego dodamy HDTV to dla posiadaczy LCD i plazm nie widzę innej alternatywy niż n:D . Szczególnie na 37 - 42'' LCD obraz SD z CP wygląda fatalnie. A jeśli ktoś mówi, że CRT będzie jeszcze długo najlepszym systemem do obecnej TV to niech sobie włączy taki CRT 37 - 42''(z bliska 2m widzać piksele a z daleka nic nie widać:p ).
A swoją drogą może ktoś zrobiłby w miarę wiarygodny test porównawczy n CP C+ z najlepszymi możliwymi zestawieniami jeśli chodzi o kable, z tymi samymi TV. Ja proponuję LCD 32'' i 42'' oraz plazma 42'' + może crt 30-32''. Z tymi samymi kanałami SD + HD z kompa(demo), ew. porównanie HD n-ki i C+:blagam: .
 

bovima

New member
Nie wiem gdzie to widziałeś, ale nie jest to wina CP. Może kiepski był telewizor, może połączenie było po RF, może słaby sygnał z satelity (np. antena 60 cm i grube chmury)? Ja oglądam CP od roku 2000 i ciagle używam pochodzącego z tego okresu Sagema. Talerz to 120 cm offset + plazma SD LG 42px4rv oglądana z 4.5 - 6 m (kable RGB). Nigdy nie zaobserwowałem żadnych zjawisk, o których piszesz, wręcz przeciwnie, ostatnio jakość obrazu programów CP jest całkiem dobra, nawet do TVP 1 i 2 nie ma sie o co przyczepić. Na pewno nie jest to to samo co autentyczne HD z 1 - 2 m, ale przy nowszych produkcjach (gdy emitowany materiał jest dobrej jakości) obraz nie odbiega od DVD czy programów niemieckich, RAI lub TVN.
 
Ostatnia edycja:

raf1974

New member
bovima napisał:
Nie wiem gdzie to widziałeś, ale nie jest to wina CP. Może kiepski był telewizor, może połączenie było po RF, może słaby sygnał z satelity (np. antena 60 cm i grube chmury)? Ja oglądam CP od roku 2000 i ciagle używam pochodzącego z tego okresu Sagema. Talerz to 120 cm offset + plazma SD LG 42px4rv oglądana z 4.5 - 6 m (kable RGB). Nigdy nie zaobserwowałem żadnych zjawisk, o których piszesz, wręcz przeciwnie, ostatnio jakość obrazu programów CP jest całkiem dobra, nawet do TVP 1 i 2 nie ma sie o co przyczepić. Na pewno nie jest to to samo co autentyczne HD z 1 - 2 m, ale przy nowszych produkcjach (gdy emitowany materiał jest dobrej jakości) obraz nie odbiega od DVD czy programów niemieckich, RAI lub TVN.

Właśnie porównywałem jakość odbioru cyfy + i polsatu cyfrowego na 100 Hz 29 calowym panasonicu ( normalny tv bez HD). Muszę powiedzieć żę obraz jaki daje Samsung dsb 305G jest taki sam jesli nie lepszy od tego który daje odbiornik cyfry.
W ustawieniach terminala trzeba oczywiście dać na wyjście rgb a nie compozyt.

Pozdrawiam
 
Do góry