nbox restart inne pytania ?

gutekbull

Member
Witam wszystkich, jestem nowym posiadaczem n-ki i w związku z tym mam pytania.
1. Aktywowałem nboxa przy jakości sygnału 40-55% ,wtedy nie umiałem lepiej ustawić, obecnie mam ok.80% i chciałbym jeszcze raz - na nowo wgrać stacje ,programy, Jak to zrobić ? Jak zresetować do ustawień w których nbox będzie na nowo wyszukiwał stacje ???
2.W ustawieniach anteny mam jakość ,która skacze ok.75-82%,
a gdy przełączę na Diagnostykę jakość sygnału wskakuje czasami na 100% i jakby się blokuje - nie skacze ?
3.Czy wymiana konwertera nboxa na jakiś inny poprawi sygnał ?
Jeśli tak to na jaki ? Antenę 60cm juz wymieniłem na Triaxa 80cm ,bo na tej małej praktycznie nie mogłem ustawić 50% jakości sygnału.
Na razie tyle ;-)
 

semaisa

New member
Witam.
Najprosciej to odlacz zasilanie z boxa i podlacz ponownie.
Co do sygnału:
Ja mam jakość w granicach 30-45% a czasami nawet po 10% i wszystko smiga dobrze. Ostatnio pomogł mi reset boxa. Odziwo nisk jakość i brak przerw w nadawaniu. Po ostatnim Udate'm zalecam odrazu reset ustawien (MENU+RES + strzalka w prawo)
 
Ostatnia edycja:

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Witam
Antena 80ka w zupełności starcza na dobry odbiór sygnału na terenie Polski ,co do jakości 100% to trafiłeś idealnie w transporder nadający dany kanał.
 

carbon

New member
Witam,

Również jestem u Was nowy i mam 2 pytania co do n-ki.

1. Sygnał z anteny mam dosyć dobry jednak czasmi jak coś oglądam (nagrywam) to zanika głos na ok 1 sekundę. Dzieje się to dość często, dzwoniłem na infolinię, ale nie potrafili mi pomóc.

2. Czy istnijej mozliwośc zgrywania nagrań z dekodera na komputer, pewnie odpowiecie, że nie, ale czy ktoś z Was rozkęcał dekoder? Lub ma zdjęcia środka. Czy dysk znajdujący się w środku jest podłączony na IDE lub SATA?

pozdrawiam,
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Witam
Zapewne masz połączenie Nki z TV po łączu HDMI i w tym przypadku ;wina;jest po stronie platformy.Obiecują nowe oprogramowanie mające ten problem wyeleminowac, kiedy to nastąpi :rolleyes: to już ich tajemnica.
Odnośnie zgrywania to Sam dałeś odpowiedz, otwierając dekoder tracisz gwarancję co wiąże się z karą którą nakłada operator platformy.
Pozdrawiam
 

fla17c

New member
HeLLo
Z tym dźwiękiem to jest tak jak pisze diana, po połączeniu nboxa interfejsem HDMI występują zaniki dźwięku a związanie jest to z wadami oprogramowania nboxa. Ja też miałem taki problem (strasznie mnie to wkurzało) rozwiązałem to w ten sposób że obraz nadal przesyłam kablem HDMI ale dźwięk "czinczami" nieznacznie to pogorszyło jakoś dźwięku ale już nie ma tych denerwujących "chwil ciszy".
Pozdrawiam
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
carbon napisał:
Witam,

Również jestem u Was nowy i mam 2 pytania co do n-ki.

1. Sygnał z anteny mam dosyć dobry jednak czasmi jak coś oglądam (nagrywam) to zanika głos na ok 1 sekundę. Dzieje się to dość często, dzwoniłem na infolinię, ale nie potrafili mi pomóc.

2. Czy istnijej mozliwośc zgrywania nagrań z dekodera na komputer, pewnie odpowiecie, że nie, ale czy ktoś z Was rozkęcał dekoder? Lub ma zdjęcia środka. Czy dysk znajdujący się w środku jest podłączony na IDE lub SATA?

pozdrawiam,
Było otym na forum. Dysk jest podłaczony na SATA ale ze względu na szyfrowanie nie można go podłączyć do kompa w sposób umożliwiający zgrywanie.
Przynajmniej na razie;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry