nBox ITI 5800s - podłączenie do internetu + radia

siwek755

New member
Witam.

Mam tytułowy dekoder ITI 5800s z ofertą n na kartę HD.
Myślę o podłączeniu go do internetu, jednak wiązałoby się to z drobną modyfikacją sieci i dokupieniem jakiegoś acess pointa, bo router mam na piętrze, a ścian wiercić i kabli ciągnąć nie chcę.

Ale do sedna - co w praktyce daje internet przy tym modelu? Pytam tu o podstawową wersję, bez ENIGMY? Cokolwiek, prócz radia? A te radio, jak? Szybko ogólnie działa? Jakoś stosunkowo przyzwoita? (mam podłączone audio do nbox'a) Dużo tych stacji, jakoś pokategoryzowane?

Proszę wybaczyć, pytanie może brzmieć głupio, ale szukałem i jako takich "prezentacji" 5800s pod siecią znaleźć nie mogę...
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
PLC, dLAN i utworzyć sieć przez instalację elektryczną za pomocą pary urządzeń lub podłączyć punkt dostępowy do istniejącego routera ewentualnie wymienić router na taki który by miał wifi i do dekodera podpiąć punkt dostępowy który by działał w opcji klient.
 

siwek755

New member
Tak jest, wszystko się zgadza ;) Mam obecnie router Wi-Fi Linksys WAG200G-EU (piętro wyżej, nad nbox'em) i najprostszym rozwiązaniem będzie chyba zakup jakiegoś acess point'a pracującego jako client.

O dLAN czytałem, ale nie do końca jestem do niego przekonany... Rozwiązanie bez wątpienia interesujące, ale na tego typu potrzebę jak moja chyba za dużo zachodu i AP będzie lepszym rozwiązaniem. Poza tym gniazdka powinny pracować w jednej fazie, co u mnie już stanowiłoby problem.

Planuję w najbliższym czasie zakupić też telewizor Smart z Wi-Fi. Od szafki RTV do routera jest dobrych parę przeszkód - poleciłbyś jakieś urządzenie, które odbierze sygnał Wi-Fi od routera z piętra wyżej, poda internet ethernetem do nboxa, a dodatkowo wzmocniony sygnał udostępni TV? :)

/ Wracając też do tytułowego pytania - kwestia, czy internet w tym nbox'ie ma w ogólę sens? :) Powtórzę
A te radio, jak? Szybko ogólnie działa? Jakoś stosunkowo przyzwoita? (mam podłączone audio do nbox'a) Dużo tych stacji, jakoś pokategoryzowane?
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Mogę doradzić ci na temat internetu, tego dekodera nie znam.

Wzmacniacze sieci pracujące na jednym radiu zabierają ~50% z przepustowości i nie są zbyt stabilnymi urządzeniami np. TL-WA850RE, TL-WA830RE. Posiadasz router z radiem 802.11g więc mogę polecić ci punkt dostępowy z podwójnym radiem AirLive G.Duo, który może pracować w opcji Client+AP, nie powinno być problemu z uzyskaniem pełnej przepustowości 802.11g, czyli ~22Mb/s jeśli masz mało sieci na 2,4GHz.
 

siwek755

New member
Dzięki za odpowiedź :) Sposób, który opisujesz jest chyba najlepszy. Osobiście pomyślałem rozwiązać to może jednak w nieco tańszy sposób (o ile da radę) - Access point z trybem Client, odbierający sygnał WiFi z routera i udostępniający sieć zarówno do TV jak i do dekodera po kablach LAN.

Ovislink WL-5460AP v2 z dwoma wyjściami LAN (używany za około 40zł).

PusxZPs.jpg


Dobrze przeinterpretowałem parametry? Chyba da się to zrobić tak jak planuję/opisałem i powinno być ok? :)
 
Ostatnia edycja:

Tsubasa

New member
Bez reklam
Możesz zastosować następujące AP Klient z radiem N150 lub N300, są kompatybilne z 802.11g. Dodatkowo mają możliwość rozszerzenia sieci, czyli pracować na jednym radiu jako Client+AP

8level WRT-150 ~60zł, WRT-300 ~80zł
Modecom MC-WR11 ~60zł, MC-WR22 ~100zł
Lub coś na Gargoyle:
TL-WR740N v1, v3, v4 ~50zł
TL-WR841N v8 ~80zł
 

siwek755

New member
Zakupiłem access point'a, pomyślnie podłączyłem zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, skonfigurowałem i podłączyłem do nbox'a, by zobaczyć co jest pięć z tym nRadiem.

W skrócie - acess point leci na Allegro, w nbox'a ładuję Enigmę i dziękuję za te nRadio. :shock: Aż uszy bolą... Nie wiem gdzie ta deklarowana na stronie telewizji n / nc+ "wysoka jakość stacji radiowych", ale 128kbps to max, jaki udało mi się znaleźć. Najczęściej wyświetlało 96kbps. Gdy trafiłem na 41kbps, wyłączyłem te atrakcje. :|

Także przestrzegam innych, aby nie popełnili mojego błędu - nRadio nadaje się do odtwarzania licznych stacji, ale raczej nie słuchania. ;)
Pozdrawiam
 
Do góry