nbox HDTV recorder - jak powiększyć rozmiar dysku do nagrywania ?

gutekbull

Member
Miałem dziś ciekawe zdarzenie na forum NTV
W wątku pt. Wyłączenie VOD,
Wyłączenie VOD - n telewizja nowej generacji
Podałem chyba, gotowy przepis, jak moim skromnym zdaniem w bardzo prosty i bezinwazyjny sposób,
bez ingerencji w dysk i firmowe oprogramowanie "N" można zwiększyć pojemność dysku twrdego w tej zbawce.
Jest to czyste teoretyzowanie, ja nie mam potrzeby zwiększania dysku, bo mam turborecorder ;-)

1. Kasujemy wszystkie nasze nagrania.
2. Odłączenie recordera
3. Odłączenie dysku ,parę wkrętów
4. Podłączenie dysku do laptopa (choćby przez obudowę zewnętrzną)
5. Robimy obraz dysku taki jaki jest bez żadnej ingerencji w jego strukturę,
możemy uzyć np. Acronisa lub Norton Ghost
6. Kupujemy dysk 500 lub 1000Gb (więcej bez chłodzenia bym nie ryzykował, zakładam ,ze N ma chłodzenie pasywne) najlepiej tej samej firmy co oryginał .
7. Wgrywamy na nowy dysk zrobiony wcześniej obraz dysku oryginału i montujemy -wsadzamy do pudełka recordera.
8.Oryginalny dysk do szuflady ;-)

Acha ,mój wpis nie przetrwał 5min na forum N ;-)

http://www.symantec.com/pl/pl/norton/ghost
 

fargo2

New member
Odnośnie pkt. 5
Programy Acronis lub Norton Ghost to programy windowsowe a dysk w nagrywarce nie ma partycji ani systemu plików więc pecet z windowsem raczej nie zobaczy dysku i nie zrobi obrazu :niewiem:
 

JackS.

New member
Bez reklam
Acha ,mój wpis nie przetrwał 5min na forum N ;-)
Nie dziwię się. Przecież to kompletna fantasmagoria.

Dyski w recorderach mają ustawione hasło ATA w trybie MAX. Poczytaj sobie co to oznacza, a zrozumiesz, że bez znajomości hasła w PCie możesz co najwyżej odczytać sobie takie informacje jak model i wielkość dysku.

Poza tym sugerowanie komuś, aby włożył do recordera jakiś swój dysk, to tak jakby sugerować włożenie dysku do piekarnika. Recorder formatując ten dysk założy na nim własne hasło ATA co sprawi, że dysk ten nie nada się już do używania w żadnym innym sprzęcie (np. PC-cie).
 
Ostatnia edycja:

gutekbull

Member
Nie chce mi się wierzyć ,w żadną z odpowiedzi .
Na razie sprawdzać nie będę bo mam 500Gb i mi starcza taki dysk.
Nie wierze ,że dysku nie da się sformatować pod Linuksem czy Windowsem.
Praktycznie wszystko można odwrócić jeśli dysk nie jest uszkodzony fizycznie !
Zresztą rozważania są czysto teoretyczne bo najtaniej i bezproblemowo jest dopłacić 100zł i wymienić recoreder na turborecorder co zresztą wczoraj uczyniłem ;-)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
gutekbull napisał :
"Jest to czyste teoretyzowanie, ja nie mam potrzeby zwiększania dysku, bo mam turborecorder :wink:"

No właśnie czysta teoria.....,natomiast co do wielkości dysku to nie mów hop...wbrew pozorom 500GB to wcale nie tak dużo na dzisiejsze czasy ( choćby z uwagi na HD )
Pozdrawiam
 

gutekbull

Member
JackS.=->
Może i nie znam ,ale ty masz problemy z właściwym odczytanie Polskiego ;-)
Ja użyłem tłumacza i wcale się z tym nie kryje stąd w opisie drobne małe "chyba" ;-)
A wpisy raczej zmierzały do tego ,że jeśli faktycznie jest hasło to cały mój tok rozumowania jest do d....
Tylko nie rozumiem zachowania faceta z "N' ,wystarczyło parę słów wyjaśnienia,
a nie chamskie kasowanie wpisów.
 

Nazir007

New member
Panowie mam pytanie.
Spotkałem się z takim stwierdzeniem, że możliwe jest wstawienie większego dysku do turboboxa. Dekoder podobno sam zainstaluje dysk, odpowiednio go zakoduje bez najmniejszych problemów.

Tak się składa, że mam dekoder który nie ma zabezpieczenia gwarancyjnego. Chciałbym włożyć dysk 1TB. Czy to się powiedzie? Jaki dysk powinienem kupić.

Będę wdzięczny za odpowiedź.
 
Do góry