NBOX - 2 TV i problem z podlaczeniem

Bob85

New member
Witam.

Na poczatku chcialem przeprosic jesli temat sie gdzies juz przewinol,ale szukalem i niestety nie moglem nigdzie znalesc konkretnej pomocy.Wiec jesli ktos ma jakiegos linka bede wdzieczny.

Ale wacajac do problemu posiadam odtwarzacz NBOX HDTV podlaczony pod Plasme przez HDMI.W drugim pokoju mam stary TV jedynie z wyjsciem euro.Chialem podlaczyc dwa telewizory za pomoca Radio odbiornika tak by mozna bylo podczas przebywania w drugim pokoju korzystac z N.Podlaczylem wszystko tak jak w instrukcji lecz cos jest nie tak.Bedac w drugim pokoju mam mozliwosc zmieniania kanalow za pomoca pilota lecz nie posadam obrazu i glosu.Dodam rowniez ze nadajnik radiowy podlaczony do plasmy jak i rowniez N podlaczony jest przez eurozlacze.

Czy jest jakas szansa na podlaczenie tego inaczej,badz czy potrzebuje jeszcze czegos do podlaczenia?

Z gory dzieki za pomoc
 

JackS.

New member
Bez reklam
Witam.

Na poczatku chcialem przeprosic jesli temat sie gdzies juz przewinol,ale szukalem i niestety nie moglem nigdzie znalesc konkretnej pomocy.Wiec jesli ktos ma jakiegos linka bede wdzieczny.

Ale wacajac do problemu posiadam odtwarzacz NBOX HDTV podlaczony pod Plasme przez HDMI.W drugim pokoju mam stary TV jedynie z wyjsciem euro.Chialem podlaczyc dwa telewizory za pomoca Radio odbiornika tak by mozna bylo podczas przebywania w drugim pokoju korzystac z N.Podlaczylem wszystko tak jak w instrukcji lecz cos jest nie tak.Bedac w drugim pokoju mam mozliwosc zmieniania kanalow za pomoca pilota lecz nie posadam obrazu i glosu.Dodam rowniez ze nadajnik radiowy podlaczony do plasmy jak i rowniez N podlaczony jest przez eurozlacze.

Czy jest jakas szansa na podlaczenie tego inaczej,badz czy potrzebuje jeszcze czegos do podlaczenia?
W nboxach gdy pracuje wyjście HDMI, to działa również wyjście YPbPr (component), ale wyjście SCART jest martwe. I na odwrót. Nie będziesz więc mógł korzystać równocześnie z plazmy i odbiornika podpiętego do wyjścia SCART. Jedyny sposób na ominięcie tego problemu to korzystanie z wyjścia YPbPr do podpięcia drugiego telewizora, a nie z wyjścia SCART. Jednak jeśli Twój drugi TV to CRT, który ma tylko wejście SCART, to musiałbyś skonwertować obraz HD z wyjścia YPbPr do sygnału zgodnego ze złączem SCART. Można to zrobić skalerem z wejściem YPbPr i wyjściem SCART, ale nie jest to tanie rozwiązanie.
 

Bob85

New member
Nie chce korzystac rownoczesnie.Plazme mam na dole,a starego grata u gory w sypialni.Chialem poprostu korzysac z N wieczorami badz rano lezac w lozku.Jest taka mozliwosc?
 

JackS.

New member
Bez reklam
Nie chce korzystac rownoczesnie.Plazme mam na dole,a starego grata u gory w sypialni.Chialem poprostu korzysac z N wieczorami badz rano lezac w lozku.Jest taka mozliwosc?
Jest. Wystarczy, że w obecnej konfiguracji zmienisz kabel HDMI na iHDMI i odblokuje Ci się możliwość przełączania się pomiędzy telewizorem na górze (podpiętym senderem), a tym na dole. Przełączanie, na którym TV chcesz oglądać będziesz robił sobie pilotem n-ki wciskając * i odpowiednią cyferkę. 2-ka dla CRT, 3-ka dla plazmy.
 

Bob85

New member
Tzn.jak wylaczam plazme to na wyswietlaczu N-ki nie mam komunikatu problem HDCP.Jest normalnie numer kanalu i nazwa...
 

macb1

New member
spróbuj zmienić na nboxie klawiszem res rozdzielczość na sd1 lub sd2 - też mam sendera i tylko w taki sposób działa
 

Bob85

New member
I ?? Da rade to rozwiazac w jakis inny sposob czy tylko kabem iHDMI? I czy to napewno pomoze bo nie usmiecha mi sie wydawac kasy jesli nie mialo by to w niczym pomoc...
 
Do góry