Native Hd

doc38

New member
Pax! Pax! Oczywiście Peek nie ma racji, ale spuśćmy na to "świąteczny fartuszek tolerancji". Wszystkim Forumowiczom (bez wyjątku) życzę Szczęśliwych Świąt i wspaniałych prezentów! :) Ja niestety Wigilię spędzam w pracy...
 

royalmichael

New member
Nie mówiłem kto tak napisał tylko że w ogóle taka informacja została tu umieszczona:

guteks napisał:
A jeszcze jedno Eurosport na dole ekranu podaje informację native hd. Jakość powalająca - ludzkie oko więcej juz nie jest w stanie zobaczyć. Jak ktoś oglądał Pekin w HD to wie o czym mówię.
 

guteks

Member
Święta Święta i po Świętach. I moja mała dygresja, Peek przybił gwóźdź do trumny mówiąc , że ma kablówkę. Proszę wszystkich nie słuchajcie opinii tego człowieka bo nie wie o czym pisze.
 

Peek

New member
Bez reklam
A co wywołało takie poruszenie? Przecież kablówka to prawie to samo co satelita, no może kablówka ma troche mocniejszy sygnał.
 

ziomati

New member
Ja doleję jeszcze oliwy do ognia i podam pod uwagę taki link
htp://laki.dvhk.pl/faq/hdtv_1080p.htm (w adresie trzeba zmienić htp na http)
Polecam szczególnie opisane zagadnienie "Dlaczego 720p jest lepsze niż 1080i w HDTV"
Zaznaczam, że nie przyjmuję tego co tam napisane jako pewnik - sam szukam informacji żeby wiedzieć jak najwięcej i przed przeczytaniem tego wątku na forum również uważałem że 720p jest lepsze od 1080i a teraz sam nie wiem:)
pozdr.
 

jedrek_125

New member
Bardzo dobrze zrobiles ,że podales ten adres , jest tylko jedno male ale , ten tekst pochodzi 2006 roku kiedy na rynku nie bylo praktycznie jeszcze obiornikow z mozliwoscia odtwarzania 1080p i pisze sie o nich jako o pszyszlosci.
Obecnie takie tv sa już standartem i kazdy widz wie ,że 720p jest swietne , ale 1080i jest lepsze a 1080p najlepsze :)
Sam autor przyznjaje ze obecne tv daja sygnal do bufora i podaja sygnal z usunielym przeplotem wiec 1080i oprocz tego ze podaje wiecej pikseli w czasie rzeczywistym jest obrazem bardziej szczegolowym od 720p.
Autor sam postawil przewrotna teze ze 720p jest lepsze od 1080i , a nastepnie sam zdezawuowal swoje stwierdzenie podajac po prostu fakty :)
W chwili obecnej 1080i jest lepsze od 720p i to jest po prostu fakt :)
Mam nadzieje ze tym tekstem temat zostaje wyczerpany :) Pozdrawiam wszystkich bioracych udziel w tej dyskusji :)
Ps . tak brzmi w oryginale koncowa konkluzja tych rozważań

,,Z kolei na odbiorniku HDTV 1080p klatki sygnału z przeplotem takiego jak 1080i30, będą wyświetlane równocześnie z szybkością HDTV. W konsekwencji nie da się stwierdzić, że 720p jest lepszy niż 1080i ponieważ odbiornik usunął przeplot i stworzył bufor ramki dzięki czemu przychodzący sygnał wejściowy wyświetlany jest jako progresywny.
Jak widzicie, odbiornik może zmienić debatę co jest lepsze, czy 720p czy 1080i. Co więcej, jeśli użytkownik korzysta z jednego z nowoczesnych telewizorów 1080p HDTV, 1080i okazuje się być lepszym formatem od 720p.,,
HOWGH !!:)
 
Ostatnia edycja:

profitgw

Member
guteks napisał:
Ja zacząłem i ja skończę dyskusję. Sprawa jest prosta PEEK posiada LCD-eka więc dla niego nie robi różnicy....zapraszam do mnie nad morze, a zobaczysz różnicę między 720p a 1080 i . Pozdro dla Jędrka.

PS.
Peek sport może być piękny jeżeli jest nadawany w 1080 i pod warunkiem, że posiadasz plazmę 100 Hz.(kto oglądał finał koszykówki USA-Hiszpania w Pekinie to wie)

Wesołych Świąt wszystkim.:eek:k::eek:k::eek:k::eek:k:​

Hola,Hola .Czy to czasem nie nazbyt odważne słowa ?.Też jestem użytkownikiem LCD- fakt ,że z najwyższej półki ale nigdy nie przyszło by mi na myśl,iż sport jest piękny ale nadawany w 1080i i pod warunkiem,że posiadasz plazmę 100HZ.Prawda jest zgoła inna.Nie jeden LCD w HD a tym bardziej w HD 1080i lub 1080p zjada na śniadanie plazmy z tego samego przedziału cenowego_Oczywiście każda z technoligii ma swoje plusy i minusy(o czym w innych wątkach)ale naprawdę nie siejmy nieprawdziwych informacji.
 

gongol

New member
Ale pierdoł sie naczytałem w tym watku.
Każdy niech sobie oglada jak chce. Ja ogladam 1080i na 42calowej plazmie Full HD i dla mnie ten obraz jest lepszy od 720p.
A filmy w HD to robi sie z tasmy filmowej która ma wysoką rozdzielczosc i nawet Janosika w HD zrobili a nie skalowali z SD.
 

zen28

New member
U mnie też zdecydowanie lepiej się ogląda w 1080i (także dynamiczne obrazy na kanałach sportowych) a mam telewizor hd ready
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Kondrus napisał:
Wczoraj oglądałem Harrego Pottera na HBO HD... Mimo, że dużo osób narzeka, ja na 40w4500 oglądając z 2 metrów byłem zachwycony, jakością... Może dlatego, że ten film był tworzony w HD od A do Z, a nie jak większość filmów które są podnoszone z SD do HD.

P.S.

Jak ktoś chce to w wigilię o 20.10 leci powtórka Pottera... Warto na chwilę zobaczyć obraz :)

to jakas bzdura, nie ma filmow SD, wiesz jak wielkosc moga osiagnac rozdzielczosc tasmy fimowe, stary nic sie nie podnosi.
 

Kacper2004

New member
Odpowiem cytatem

"...Jednak abonent sieci kablowej lub platformy satelitarnej, zamawiając usługę, nie jest informowany o tym, że część oferty kanału HD to programy nagrane w SD. Same kanały też zwykle nie informują, który program powstał w wysokim standardzie, a który został do niego przeformatowany. Wyjątkiem jest Eurosport HD. - Ułatwiamy widzowi identyfikację transmisji produkowanych w high definition. W takim wypadku podczas relacji zawsze na dole po prawej stronie ekranu pojawia się napis "Native HD" - podkreśla Jakub Kwiatkowski..."
FoxLife też .
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Kacper2004
Co innego program sportowy, dokumentalny itp. (może być nakręcony kamerą SD) a co innego film kinowy, który tak jak napisał Seba_Fan, każdy jest praktycznie HD. Pozostaje tylko przeniesienie go z taśmy filmowej na płytę. I tutaj to trzeba zmniejszyć rozdzielczość a nie skalować w górę!!
 

Kacper2004

New member
Native HD

marciniozo
Głównie to odpowiadałem na temat wątku. Czyli co oznacza Native HD na niektórych kanałach.
To że filmy kinowe, tym bardziej nowsze są realizowane w HD to wiem. W tej chwili produkcje tv (seriale, filmy,programy itp.) też realizuje się w HD.
Na razie nie mogę dodawać linków bo to był tylko malutki fragment artykułu.
Osobiście czekam na stare polskie filmy z filmoteki narodowej (z celuloidu
) oczyszczone i przeniesione do jakości HD. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Z technicznego punktu widzenia nie ma z tym problemu, ale to są niestety koszty....
A że stare filmy mogą pięknie prezentować się w HD świadczy np. wydanie BD filmy Casablanca.
 

bads

New member
Aby zakończyć temat co to jest NATIVE HD, wyjaśniam bo w/w wypowiedzi są mylące co do tego terminu:
NATIVE HD: oznacza to, że sygnał HD został wyprodukowany przez TV danego kraju z którego jest nadawana transmisja bezpośrednia sygnału. Dotyczy to zawodów sportowych jak również ostatnio programów TV(tzn.seriali...) i ten znaczek będzie się częściej teraz pojawiał nowe przepisy....
Pozdrawiam
 

JackS.

New member
Bez reklam
Aby zakończyć temat co to jest NATIVE HD, wyjaśniam bo w/w wypowiedzi są mylące co do tego terminu:
NATIVE HD: oznacza to, że sygnał HD został wyprodukowany przez TV danego kraju z którego jest nadawana transmisja bezpośrednia sygnału. Dotyczy to zawodów sportowych jak również ostatnio programów TV(tzn.seriali...) i ten znaczek będzie się częściej teraz pojawiał nowe przepisy....
Pozdrawiam

Jakie przepisy? Czyje? Przecież to jakaś bzdura.

Jak dotąd znaczek "native HD" na ekranie oznaczał tylko i wyłącznie tyle, że materiał emitowany w HD nie był upscalowany z rozdzielczości mniejszej niż rozdzielczość emisji.
 

Bucek

Banned
rozdzielczosc optyczna pojedynczej klatki z tasmy celuloidowej jest na tyle duza, ze mozna by z niej zrobic film cyfrowy w rozdzielczosci conajmniej 2x wyzszej niz obecne FullHD - czyli 1080p ....

probemem moze byc tylko stan strych tasm, po prostu ich zniszczenie i usunięcie tym zniszczeniem wywołanych artefaktów ...
 

babylock

New member
Nie mam anteny, mam kablówkę, więc mam najlepszy możliwy sygnał obrazu, więc chyba mam lepsze porównanie niż ty.

Kurtka na watę to ja z kablówki uciekłem na satelitę a tu proszę. Cóż całe życie człowiek uczy sie na błędach HaHaHa. Ludzie Facet jaja sobie robi a Wy dajecie się wkręcać.
 
Do góry