Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
U mnie zagościły zamiast RP-260 nowe Pylonki Diamondy 28 - narazie jest bardzo pozytywnie choć klocki świerze i nie wygrzane :eek:k:
IMG_20190122_192032.jpg
IMG_20190122_195200.jpg
 
Gratuluję nowego nabytku. Jak już trochę posłuchasz to daj znać jak wypadają na tle RP-260.

Już po pierwszych utworach słychać że to zupełnie inne brzmienie niż Klipsch ale z opisem trzeba się wstrzymać do wygrzania i na pewno będę szukał innego zasilania niż to co mam.

Monstrualne ładnie się prezentują.

Nie są takie duże - coś pokroju RP 260 - 30ki były większe ;-)
 
Już po pierwszych utworach słychać że to zupełnie inne brzmienie niż Klipsch ale z opisem trzeba się wstrzymać do wygrzania i na pewno będę szukał innego zasilania niż to co mam.



Po samych przetwornikach widać, że to będzie inne brzmienie. Gratuluję zakupu i życzę dużo radości.
I jak możesz wklej wieksze zdjecie :)
 
Przytulił bym z ciekawości :) , gratuluję Koledze.
A może Ataszek słuchałeś Diamond Monitor bo te mnie interesują bardzo. Pzdr
Ja osobiście nie ale przyjaciel jak kupował swoje audio to właśnie porównywał Monitory Diamond od Pylona z B&W 706 S2 - finalnie wybrał B&W ale był pod wielkim wrażeniem jak zagrały Pylony !
Zależy też czym je zasilić , źródło no i gdzie mają grać ?

Już po pierwszych utworach słychać że to zupełnie inne brzmienie niż Klipsch ale z opisem trzeba się wstrzymać do wygrzania i na pewno będę szukał innego zasilania niż to co mam.



Po samych przetwornikach widać, że to będzie inne brzmienie. Gratuluję zakupu i życzę dużo radości.
I jak możesz wklej wieksze zdjecie :)

Dzięki - narazie oswajam się z zupełnie inną jakością stereo :grin:
Słucham i wygrzewam chwilowo cicho wieczorami a więc cicho i pierwsze spostrzeżenie : po cichu słychać dużo więcej niż wcześniej :eek:k:
Co do fotek to wrzucę kolejne jak zrobię a te co są to nie podświetlają się jako większe Wam po kliknięciu ???
 
Ostatnia edycja:
Ja osobiście nie ale przyjaciel jak kupował swoje audio to właśnie porównywał Monitory Diamond od Pylona z B&W 706 S2 - finalnie wybrał B&W ale był pod wielkim wrażeniem jak zagrały Pylony !
Zależy też czym je zasilić , źródło no i gdzie mają grać ?

Dzięki - narazie oswajam się z zupełnie inną jakością stereo :grin:
Słucham i wygrzewam chwilowo cicho wieczorami a więc cicho i pierwsze spostrzeżenie : po cichu słychać dużo więcej niż wcześniej :eek:k:
Co do fotek to wrzucę kolejne jak zrobię a te co są to nie podświetlają się jako większe Wam po kliknięciu ???


Inna jakoscia stereo to znaczy lepsza?
Klipsch tak jak legenda glosi jest meczacy z czasem? Brak w nim srodnich tonow i nie naturalnie podkreslona gora i dol? Czy to fakt wg ciebie?
 
Po pierwsze dziwnie edytujesz posty :grin:
To nie prawda to co piszesz : dla jednych tak grają a dla drugich tak .... trzeba posłuchać
Fakt jest taki że jest inaczej i dla mnie lepiej (z czego się ciesze) ale może dla innego ucha granie Diamondow będzie porażką w stosunku do Klipsch ?
Klipsch fajny do ostrej muzy rocka metalu - ma swój charakter i gra z wielkim rozmachem - to jego atut.
Chciałem może czegoś innego inny styl grania klocków i inny trochę repertuar choć czasem lubię coś ostrzejszego zapodać ;)
Lolo - ile głów tyle pomysłów recenzji i potrzeb więc ciężko odpowiedzieć na Twoje pytania.
 
Ostatnia edycja:
Dokładnie, krótko i rzeczowo.
Jak już nie mogę czytać tych farmazonów na forach ;) This is Poland ; )
Rady, nie rady, jakieś bajki i mity. To samo w PL z e-bikami górskimi.
Tylko u nas dyskusje "na poziomie".
Gratuluje nowych skrzynek, rozumiem Cię doskonale.
Każdy szuka pod konkretne gatunki, ale do ludzi to nie dociera.
Zmieniają się oczekiwania, czasami gusta co do repertuaru i bywa, że człowiek potrzebuje odmiany, innych brzmień, wrażeń. Niech mi ktoś pokaże jedne, jedyne skrzynki do wszystkiego do 50k? Nie ma i nie będzie, gdyby tak było, mielibyśmy wzorzec i każdy by podbijał pod niego bez względu na repertuar.
Cieszyć się i słuchać, a nie szukać dziury.
Jeszcze raz gratki ; )

Ps. Kino out zupełnie i zostaje stereo?
 
Pamiętam jak kilka ładnych lat temu na tym forum prym wiodły MA RX8. Szukałem wtedy kolumn do cięższych brzmień i wybrałem Klipsch RF-62, bo żadne inne(łącznie z MA) nie dały mi takiej frajdy z słuchania metalu. Oczywiście kilku znawców twierdziło, że moje zadowolenie nie ma znaczenia, bo i tak MA są lepsze a Klipsch to syf.
Fajnie się prezentują te Pylony.
 
Ostatnia edycja:
Słuchałem pearl 25 i graly naprawdę dobrze.
Sam jestem ciekaw tych co kupil ataszek, prezencja kolumn super.

Kiedys odslucham je sobie.
Btw z wiekiem odbieranie dzwiekow sie zmienia stad ta chec zmiany na cos nowego.
 
Słucham i wygrzewam chwilowo cicho wieczorami a więc cicho i pierwsze spostrzeżenie : po cichu słychać dużo więcej niż wcześniej :eek:k:
Co do fotek to wrzucę kolejne jak zrobię a te co są to nie podświetlają się jako większe Wam po kliknięciu ???

U mnie fotki są ok.

Pewnie słychać więcej za sprawą większej ilości średnicy niż w poprzednich kolumnach. Miałem okazję posłuchać kilka razy Diamondy i są to kolumny , które mogą się spodobać. Pylon przy strojeniu wielu swoich kolumn stosuje taki "myk" , że cofa wyższą średnicę. Ma to swoje plusy . Dzięki temu gorsze realizacje mocno skompresowane mogą nie być takie męczące.

Jak będzie miał okazję to posłuchaj ich z Roksanem K3 i Atollem IN200. Ważne żeby piec dobrze trzymał w ryzach bas. Z K3 może być ciut lepiej.
 
Ostatnia edycja:
Jak będzie miał okazję to posłuchaj ich z Roksanem K3 i Atollem IN200. Ważne żeby piec dobrze trzymał w ryzach bas. Z K3 może być ciut lepiej.

Właśnie będę szukał do nich innej elektroniki : Myryad naprawdę fajny (choć mało ludzi w PL go zna) ale tutaj będzie potrzeba czegoś mocniejszego co wydobędzie z tych klocków max potencjału.
Dzięki za rady i jak będę miał okazję to odslucham.
 
Jak będzie miał okazję to posłuchaj ich z Roksanem K3 i Atollem IN200. Ważne żeby piec dobrze trzymał w ryzach bas. Z K3 może być ciut lepiej.

Właśnie będę szukał do nich innej elektroniki : Myryad naprawdę fajny (choć mało ludzi w PL go zna) ale tutaj będzie potrzeba czegoś mocniejszego co wydobędzie z tych klocków max potencjału.
Dzięki za rady i jak będę miał okazję to odslucham.
 
Ja osobiście nie ale przyjaciel jak kupował swoje audio to właśnie porównywał Monitory Diamond od Pylona z B&W 706 S2 - finalnie wybrał B&W ale był pod wielkim wrażeniem jak zagrały Pylony !
Zależy też czym je zasilić , źródło no i gdzie mają grać ?

Dzięki - narazie oswajam się z zupełnie inną jakością stereo :grin:
Słucham i wygrzewam chwilowo cicho wieczorami a więc cicho i pierwsze spostrzeżenie : po cichu słychać dużo więcej niż wcześniej :eek:k:
Co do fotek to wrzucę kolejne jak zrobię a te co są to nie podświetlają się jako większe Wam po kliknięciu ???

Wiesz tak to już jest, że jak kupujesz coś jakościowo lepszego czy to kolumny czy elektronikę to również przy rejestrach niskich słychać jest więcej i lepiej... :) Dlatego ludzie kupują ...

Zdjecia sie deko powiększają, ale mogłyby być większe, lepiej będzie widać nowy zakup. :)
 
Dokładnie, krótko i rzeczowo.
Jak już nie mogę czytać tych farmazonów na forach ;) This is Poland ; )
Rady, nie rady, jakieś bajki i mity. To samo w PL z e-bikami górskimi.
Tylko u nas dyskusje "na poziomie".
Gratuluje nowych skrzynek, rozumiem Cię doskonale.
Każdy szuka pod konkretne gatunki, ale do ludzi to nie dociera.
Zmieniają się oczekiwania, czasami gusta co do repertuaru i bywa, że człowiek potrzebuje odmiany, innych brzmień, wrażeń. Niech mi ktoś pokaże jedne, jedyne skrzynki do wszystkiego do 50k? Nie ma i nie będzie, gdyby tak było, mielibyśmy wzorzec i każdy by podbijał pod niego bez względu na repertuar.
Cieszyć się i słuchać, a nie szukać dziury.
Jeszcze raz gratki ; )

Ps. Kino out zupełnie i zostaje stereo?


Aramanig takie samo mam zdanie w kwestii "the best", tylko ja jeszcze więcej napiszę, nawet droższych kolumn nie kupi się , które idealnie, powtarzam idealnie zagrałyby w każdym rodzaju muzyki. Chociaż znam jednego Pana, który twierdzi, że to bzdura, to tylko świadczy o tym, że mamy złe kolumny i elektronikę ... można i tak.. nie każdy ma takie szczęście mieć te kolumny, które ma ten Pan. Ja uważam inaczej i u wielu znajomych co mają fajne zestawy również dany rodzaj muzyki różnie sobie potrafi zagrać. Mało tego wielu z nas ma tak, że z biegiem lat zaczyna też odkrywać inną muzykę i niestety im bardziej ta muzyka jest wyszukana, jazz, muzyka poważna, blues itp..to niestety wtedy wielu Producentów sie wysypuje i najlepiej jest kupić coś co w dobrym stylu zagra w wielu gatunkach muzycznych. Tylko to nie jest takie proste.. kable trochę pomagają ,ale jak dobierze się zła elektronikę do kolumn to ciężko potem zniwelować to kablami, bo to nie jest panaceum na wszystko. Dla mnie kable to taka "wisienka" na torcie, którą warto mieć w odpowiednim "smaku", aby całość współgrała ze sobą na odpowiednim poziomie. Ale najważniejsze w tym wszystkim jest fakt, aby cieszyć się słuchaną muzyką, a że ludzie zawsze chcieli, chcą i będa chcieli słuchać jej na mozliwie największym poziomie to już inna bajka.
 
Ostatnia edycja:
Słuchałem pearl 25 i graly naprawdę dobrze.
Sam jestem ciekaw tych co kupil ataszek, prezencja kolumn super.

Kiedys odslucham je sobie.
Btw z wiekiem odbieranie dzwiekow sie zmienia stad ta chec zmiany na cos nowego.


Mikołaj przyniósł pod choinkę Pylon Pearl 25 w białym połysku. Wyglądają.....obłędnie.
Podłączone do mojego starego budżetowego Pioneera VSX 819 zagrały bardzo dobrze. Jest bas, jest środek i bardzo czytelna góra, może trochę nawet za ostra, bardzo dobra scena...no i ten wygląd.


Aktualnie szukam jakiś napęd w srebrnym kolorze do stereo z funkcjami sieciowymi. Może coś polecicie do Pearl 25?


Zdjęcie Pani i jej oczy w TV oddają wrażenia.



28e2132368ee3.jpg



876b1566c4cb0.jpg




f7365b2d352d6.jpg
 
Ostatnia edycja:
Do góry