Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Ile dałeś za wzmacniacz?
W sumie to dobry kierunek obrałeś ze srebrnym kolorem :)
http://www.hdtv.com.pl/forum/1330430-post53.html
Trójkę. Stan jak świeżo wyjęty z pudełka. Sprzedałem NADa C 326 w dobrych pieniążkach, więc wyszedł mnie bardzo tanio. A-9070 czarny był ostatnio na allegro za 3.250,- i prawie był mój, ale ktoś się lepiej ugadał ze sprzedającym. A z kolegą fade1 w tym samym czasie kupiliśmy RZ800 i pozazdrościłem mu A-9070 :p
 
Czy Melodika OFC Purple Rain MDC2250 2 x 2,5 mm2 wystarczy do frontów?

Na tą chwilę mam spięte Ultralinkiem Challenger-2 C2SC-16 (jeden głośnik) i drugi jakimś no name za 10 zł z mb.
 
Czy Melodika OFC Purple Rain MDC2250 2 x 2,5 mm2 wystarczy do frontów?

Na tą chwilę mam spięte Ultralinkiem Challenger-2 C2SC-16 (jeden głośnik) i drugi jakimś no name za 10 zł z mb.
Powinnes miec ten sam typ przewodu do obu kolumn.
Sam mam melodike na kolumny i jestem zadowolony.

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka
 
Tez mam melodike mdc2250 2x5m. Czy nie powinien byc o przekroju 4mm^2 I czy by to cos zmienilo to nie wiem I sie nie wypowiadam.

Ale jezeli chodzi o sam kabel, jego budowe, wykonanie doslownie mistrzostwo swiata, jak ta miedz pieknie sie swieci masakra. Te zwykle kable OFC tak sie nie swieca.
 
Dokładnie para kolumn powinna mieć identyczne przewody a nie różne. Na frontowe kolumny proponuje jakieś przewody CU OFC czyli miedziane beztlennowe to minimum bo są i z domieszką srebra takie jak np. Supra lub też są z żyłą basową np. Prolink, Profigold lub Melodika.
Jeśli posiadasz kd to centralny głośnik powinien mieć identyczny przewód jak frontowe.
2x4mm2 cu-ofc będzie super wyborem na fronty...markę to już sam wybierz czy Qed, Melodika, Prolink, Cordial, Supra. Generalnie to ile mozesz wydać za 1mb + końcówki na przewód (banany lub widełki)

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Dokładnie para kolumn powinna mieć identyczne przewody a nie różne. Na frontowe kolumny proponuje jakieś przewody CU OFC czyli miedziane beztlennowe to minimum bo są i z domieszką srebra takie jak np. Supra lub też są z żyłą basową np. Prolink, Profigold lub Melodika.
Jeśli posiadasz kd to centralny głośnik powinien mieć identyczny przewód jak frontowe.
2x4mm2 cu-ofc będzie super wyborem na fronty...markę to już sam wybierz czy Qed, Melodika, Prolink, Cordial, Supra. Generalnie to ile mozesz wydać za 1mb + końcówki na przewód (banany lub widełki)

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

BaliGdynia, czy przy odległości do 2m zalecasz mimo to przekrój 4mm? Do tej pory wszystko miałem podpięte Ultralinkiem, ale po zakupie wzmacniacza (używam go jako końcówki mocy do frontów w kinie) jeden z kabli jest za krótki. Banany mam Bridge elite BEBP202.
 
Nawet jak 1 kolumna jest blizej wzmacniacza a druga dalej. To podpinasz je takimi samymi odcinkami kabla np 2x2m.
Wydaje mi się ze nie ma potrzebu stosowania 4mm ze wzgledu na małe idcinki kabla i na moc,



Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka
 
Moim zdaniem tak jeśli fronty masz podłogowe to przewód jak najbardziej 2x4mm2. Banay są ok, ja wole od strony wzm mieć banany a od kolumny widełki.
Ja się zastanawiałem nad tym 2x6mm2
Oehlbach kabel +bananki B60 2x6mm2 10785 Zd-Wola (6304476380) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Ale udało mi się Qed używany kupić z airloc końcówkami.


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

tu jest cały mój zestaw: http://www.hdtv.com.pl/forum/1330905-post9491.html

Centralny oczywiście względem frontów może mieć przekrój 2,5mm?
 
Ja nie widzę żadnych zdjęć.
Użyj Postimage.org
SAM_0280.jpg
 
Bali, błądzisz ;)
Zylka, fajna elektronika. Gdybyś chciał sprzedać srebrnego to daj znać, kupisz czarnego. Ostatnio był A9070 za 2900zł.
 
Sprzedales zensory aby kupic takie brzydkie Paradgimy..... :blagam::blagam:
Zastanawiałem się, nie kupiłem nic jeszcze.
Wczoraj byłem w Gdyni w sklepie "Albatros" zabrałem jakieś płyty cd i chciałem posłuchać konkretnie 3marek które sobie upatrzyłem. Po wejściu do sklepu poczułem się jak dziecko w sklepie z zabawkami. Mój plan na odsłuchy padł :( gdy zobaczyłem inne kolumny.
Stały sobie gdzieś w rogu Opticon6, maleństwa dosłownie w porównaniu do innych skrzynek ;) jak np. Klipsch RP-280F.
Uwagę co wyglądu zwróciłem uwagę na kolumny firmy Audivector QR3 czarny połysk i te ringi wokół membran plus podstawka. Konkurencja co do jakości wykonania dla Dali Opticon6 czy Zensor7.
Kef r300, zawsze na focie je widziałem a wczoraj okazało się iż to nie są maleństwa, w mniejszym pokoju np.16m2 mogły by za podłogowe nawet robić. Oczywiście Sonus Fiber Venery 2.5 i 3.0 też były....Polkaudio, Focal Aria, Dynaudio, Triangle ale tu niestety topowy model....czy ktoś słyszał o polskiej firmie która robi kolumny ESA model np NEO??? Dość ciekawy produkt.
Umówiłem się na testy po świętach lub nowym roku bo jednak spędzę więcej czasu, fajnie bo mają też pokój 16m2 oraz około 30m2.
Ps...widziałem wzmacniacz Creek A50 bo A100 wyszedł ;) to może też szybki test jego zrobię.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:
Do góry