Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Tak jak Armanig napisał..;-)

http://postimage.org/
Wybierasz fotkę-rozdzielczość np.1024/768,zaznaczasz bez ograniczeń i dalej,
następnie kopiujesz i wklejasz link z ramki gdzie jest napis: hotlink dla forum (1) do swojego tematu i gotowe
 
Moje małe kino domowe na 35m2 w bloku :)
Denon AVR-X3200W
Dali Zensor7/Vokal/Zensor1 + Dali E12F (7.1 system)
Samsung plazma 60"
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    78,5 KB · Wyś: 457
  • 20160710_130205.jpg
    20160710_130205.jpg
    77,8 KB · Wyś: 454
Fajnie, fajnie, już pisaliśmy w innym wątku.
Ps. Co to za podłoga (?) dobrze się prezentuje.

Podłoga to panele podłogowe prostokątne....irytuje mnie tylko ta półka moje za kanapą bo rezonuje czasami, powstała z regipsu zanim sprzęt był zakupiony i teraz się zastanawiam co zrobić aby pozbyć się rezonansu....butelki z wodą odpadają jako obciążenie :)
Co do frontów to mam je optymalnie rozstawione, zabawa z ustawieniami kolumn i opcji w AV trwała około 1mc, ale teraz już jest wszystko ustawione na cacy :)
Teraz chodzi mi po głowie jeszcze wzmacniacz do pełni szczęścia ale to jak nadarzy się okazja na używkę jakąś z Denona pma1510 lub pma1520.....ostatnio obił mi się o uszy Pioneer A30, a to tylko z tego względu zwróciłem uwagę bo posiada wejście "direc in" / "main in" wiem, (że to to samo tylko nie pamiętam oznaczenia jakie jest na nim) koszt używki około 600zł....co myślicie o nim lub jakieś inne sugestie???
 
BaliGdynia, jak dla mnie, jeden z ładniejszych pokoi KD na tym forum, gustownie, fajnie dobrane kolory i sprzęcik nie mówiąc o tych 35m2. Extra.
 
Pokój to zasługa żony mojej kochanej, ona wybierała projekt, kolor i kwiatki :) a ja sprzęt, no niby 35m2 pokój ale jest w literkę "L" i tu troszkę komplikowało ustawność kolumn. Suba chiałem koło okna w rogu ale niestety okno by się nie otwierało, z drugiej strony nie mogłem dać w róg bo jakaś śmieszna komoda stoi a na przeciw już jest ściana która by odbijała fale z suba, teraz mam optymalnie ustawione kolumny, równo z rtv troszkę od ściany odsunięte i efekt jest super, tylko na nieszczęsna półka za kanapą, regips czasami rezonuje ale podejrzewam że fachowcy na odp...zrobili ją. Tak czy siak pochwały poleciały już do żony za wygląd pokoju i dziękuje w jej imieniu :)
 
Pokój to zasługa żony mojej kochanej, ona wybierała projekt, kolor i kwiatki :) a ja sprzęt, no niby 35m2 pokój ale jest w literkę "L" i tu troszkę komplikowało ustawność kolumn. Suba chiałem koło okna w rogu ale niestety okno by się nie otwierało, z drugiej strony nie mogłem dać w róg bo jakaś śmieszna komoda stoi a na przeciw już jest ściana która by odbijała fale z suba, teraz mam optymalnie ustawione kolumny, równo z rtv troszkę od ściany odsunięte i efekt jest super, tylko na nieszczęsna półka za kanapą, regips czasami rezonuje ale podejrzewam że fachowcy na odp...zrobili ją. Tak czy siak pochwały poleciały już do żony za wygląd pokoju i dziękuje w jej imieniu :)
Ja i żona jakoś nie mamy takego zmysłu do dekorowania, ale dobrze, że jest forum, można troszkę odgapić:).
 
Ja i żona jakoś nie mamy takego zmysłu do dekorowania, ale dobrze, że jest forum, można troszkę odgapić:).

Szczerze mówiąc to remont był 5lat temu robiony, kolega nam zrobił i on kilka pomysłów podsunął...gdzieś mi tu na forum pokazały się fajne projekty, ktoś robił pokój cały granatowy i to super wyglądało. U nas jedynie sufit mi się niepodoba.
Teraz mam pretekst do remontu jego i podwieszę kolumny żeby był system 5.2.1 i w całości cieszyć się z systemu DOLBY ATMOS czy DTS:X
Jeśli zaś chodzi o pomysły na pokój, to czy tu na forum, czy w wyszukiwarce można poszukać pomysły za nieduże pieniądze.
 
Obraz, choćby w porównaniu do mojego taniego Sony był przesycony barwami. Miał też większą ziarnistość i minimalnie słabsze kontury obrazu.
Ogólne wrażenie mniejszej klarowności. Bardzo wolne działanie menu zapamiętałem jednak najbardziej.

Rozmawiamy o BD Onkyo tak?
 
Myślałem o tym ale półka nad TV jest żony i nie zamierza się jej pozbyć ja jedynie "dzierżawię" fragment na centralny, a nie upchnę go pod bez wieszania TV na ścianie i likwidacji pułki (pod spód się nie zmieści nawet gdybym do oporu TV podniósł)
 
Chyba na tą chwilę, to będzie najlepsze rozwiązanie - tak mogę zrobić, pobawię się wieczorem będę chciał od nowa wykonać kalibrację, a córy mi tego nie ułatwiają. Jakkolwiek pies i żona potrafią wytrwać w ciszy, to maluchów tak łatwo nie da się przekonać.

ta wysokość też aż tak bardzo nie uderza ponieważ różnica wysokości od TV, to raptem 10cm choć zapewne lepiej by się sprawdził centralny stojąc pod TV.
 
Ostatnia edycja:
Półkę podnieś parę cm. i podłóż coś pod podstawę tv, zmieści Ci się central na komodzie, a konkretnie nie zasłoni tv.
Gdyby Żona coś mruczała, to powiedz jej, że będzie miała więcej miejsca na fotografie rodzinne ; )
Moim zdaniem to jedynie słuszne rozwiązanie, a masz na to warunki.
 
Chyba na tą chwilę, to będzie najlepsze rozwiązanie - tak mogę zrobić, pobawię się wieczorem będę chciał od nowa wykonać kalibrację, a córy mi tego nie ułatwiają. Jakkolwiek pies i żona potrafią wytrwać w ciszy, to maluchów tak łatwo nie da się przekonać.

ta wysokość też aż tak bardzo nie uderza ponieważ różnica wysokości od TV, to raptem 10cm choć zapewne lepiej by się sprawdził centralny stojąc pod TV.

Chodzi o samo skierowanie centrala w dół. Często producenci dołączają w komplecie specjalną śrubę/nóżkę żeby unieść tył głosnika i skierować na słuchacza. Właśnie kiedy jest umiejscowiony powyżej obrazu i znacznie powyżej miejsca odsłuchu.
 
A macie może jakieś sprawdzone metody na plątaniny kabli ? Pomimo tego, że za każdym razem staram się ułożyć przewody,a i za wiele sprzętu u mnie nie stoi, to i tak za każdym razem gdy odsunę szafkę z TV przeżywam szok.

Armanig jak Ty sobie radzisz bo patrząc na twoją obszerną stopkę, to jednak trochę tego masz, a każdy jeden klocek, to kolejne okablowanie. Zresztą Ty rafa też są może jakieś listwy albo prowadnice pod kable czy może na try tytkach wszystko.
 
Do góry