Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
15cm i 11 kg wagi :D Oba sprzety ladne, yamaha bardziej klasyczna ale ta fotka tez chujowa z telefonu..

Brzmienie jak tu u yamahy. Szczegolowa srednica, wyrazna gora ale nie meczaca, nie ostra, nie wiem skad ten poglad ze yamaha gra ostro. Gra szczegolowo a jak mamy plyty nagrywane tak jak teraz to jest jak jest. Brzmienie ogolnie jest bardzo przejrzyste, gitary i wokale sa na pierwszym planie, maja oddech, slychac o wiele wiecej niz z Denona. Bas nie jest efekciarski i podbity w wyzszym zakresie, yamaha skupia sie na tym niskim. Denon gral tym wysokim i brakowalo mu energii na samym dole. Bas z yamahy nie zamula srednicy, tylko uderza wtedy kiedy trzeba, stope perkusji bardziej czuc niz slychac. Selektor impedancji, wbudowany DAC, pobor mocy szczytowo wg. ksiazki powyzej 500w.

Koncerty z blu ray graja zajebiscie, jest taki power ze ciary na plecach odrazu. Metallica Quebec Magnetic, czy Led Zeppelin Celebration Day to sama przyjemnosc - jakbyśmy byli na koncercie.
Tyle po 10h grania, po 100h napewno brzmienie lekko sie wypelni ale nawet prosto z kartonu jest git!

Takie fajne zgranie nazywa sie synergia:). Byc moze stonowane jbl dostaja fajnego kopa od yamahy i dzieki temu uzyskujesz tak swietny przekaz. Ciekawe zestawienie. Gratuluje!

Pzdr
 
D
U mnie dzisiaj testowałem taki zestaw stereo.
Niby tylko monitory dwudrożne ale jak zagrały!
Na górze Vifa NE25 tytanowa w falowodzie Visatona i 8" Scan-Speak Discovery. Zwrotnica 3. rzędu, obudowa zamknięta.
W zwrotnicy m.in.K75-10 na wysokich tonach,rezystory grafitowe.
Fornir - merbau naturalny, lakier półmat.
Niezwykle szczegółowa góra ale bez zbytnich wyostrzeń. Rozdzielczość dzwięku taka, ze pomiędzy nimi można rękę wkładać. Średnica z przepiękną barwą. Bas bardzo zróżnicowany i nie ma w nim mowy o jakimkolwiek podudnieniu. Kontrola totalna.
W sklepie trzeba by ponad 10000zł wydać, żeby choć zbliżyć się do takiego dźwięku.
Aż nie chce się wyłączać.
Zestaw jak widzicie postawiony na pałę, kable jakieś zwykłasy( monster kable) a paki zniknęły zupełnie. Hektary przestrzeni, dźwięk całkowicie oderwany od kolumn.
Zasilone były z Integry też D.I.Y ale nie byle jakiej jednak. ASR Emitter I przy niej poległ.
Żródło to miniPc Pipo X9 jako transport plików z twardziela ( program Foobar2000 z wtyczką Jplay), USB konwerter M2Tech hiFace Two, kabel coaxial do DAC-a.
 

Attachments

  • P1030526.jpg
    P1030526.jpg
    24,6 KB · Wyś: 55
Ostatnio edytowane przez moderatora:
D
Jaka masz integre DIY?
To nie moja robota. Dla mnie to ciemna magia. Kupiona od takiego jednego magika.
Tak samo jak jego DAC. Porównywaliśmy go np. z Heglem HD20. Nówka coś około 6tzł a po 5 min, chcieliśmy go wyrzucić przez okno. Dramat po prostu.
Z tym, że schematu nigdzie nie znajdziesz bo to jego autorski projekt, to nie jest klon czegokolwiek co jest na rynku.
Niepozorna a jak pisałem niestraszne jej zacne konstrukcje po 50kg żywej wagi i w cenach powyżej 20tzł.
 

Attachments

  • P1030510.JPG
    P1030510.JPG
    53,3 KB · Wyś: 365
  • P1030512.JPG
    P1030512.JPG
    80,4 KB · Wyś: 368
  • P1030513.JPG
    P1030513.JPG
    75,8 KB · Wyś: 365
HQ150 fajne monitory. Lubię taką klasyczną stylistykę. Sam mam monitory na Discovery tylko mniejszy + na górze morel. Takie tylko w innym kolorze.

cg_palisan.jpg
 
D
Dziękuję
To nie moje. Kompletuję stereo dla siostry.
Jak dla mnie ten Scan-Speak 8'' trochę za mały.
No i OZ raczej musi być. Te z dziurą jakoś nie za bardzo mi podchodzą.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
w końcu jest 5.1
 

Attachments

  • IMG_5148.JPG
    IMG_5148.JPG
    973,6 KB · Wyś: 85
  • IMG_5150.JPG
    IMG_5150.JPG
    970,4 KB · Wyś: 125
  • IMG_5151.JPG
    IMG_5151.JPG
    962,3 KB · Wyś: 82
  • IMG_5106.JPG
    IMG_5106.JPG
    957,8 KB · Wyś: 123
  • IMG_5129.JPG
    IMG_5129.JPG
    955,1 KB · Wyś: 92
Faktycznie ladnie to wyglada. Nie wiem czy to zdjecie od dolu tak powieksza ta sciane czy faktycznie jest taka duzo. Ja bym.ja czyms zagracil xD

Kapusta a znasz jakiegos aniola plci zenskiej?
 
@adek986 - piękny zestaw. Mam do Klipsch sentyment. Jak miałbym kupować kolumny pod KD to zdecydowanie byłyby ponownie na liście.

Daniyal9 dobrze mówi. Końcówka mogłaby sprawić podwójny szczękopad ;)
 
R
bardzo zacny zestawik moje gratulacje.rafa rafa nie tylko ty masz sentyment do klipscha
 
Macie racje Panowie, projektor swietna sprawa i pewnie by sie wpasowal w moj zestaw, ale zeby podjac decyzje o zakupie czegos sensownego trzeba sie w temacie rozeznac, no i sama instalacja tez nie jest prosta sprawa. Jak juz wspomnialem wczesniej planuje instalacje głosnikow sufitowych, wiec przy okazji napewno kable do projektora mozna puscic. Puki co 55" styka
 
Pewnie, że tak. Póki co będziesz w niebo wzięty ;-)
Piękny zestaw do kina a my tylko podpowiadamy, bo nie każdy ma taką możliwość, żeby wstawić wielki ekran i stworzyć sobie "prawdziwe" KD.
Jak jest taka możliwość, to z czasem tylko do tego dążyć.
Wtedy efekty kinowe razem z planowanym Atmos + big screen stworzą niezapomniane wrażenia ;-)
 
O wiekszym tv nawet nie mysle, bo 55" ktore teraz mam do codziennego uzytku w zupelnosci wystarcza, tym bardziej ze obraz jak najbardziej mi odpowiada, a piszac "ekran kinowy" mialem na mysli wlasnie projektor. Tyko teraz pytanie jaki budzet przeznaczyc na zestaw, ktory spelni oczekiwania......
 
O wiekszym tv nawet nie mysle, bo 55" ktore teraz mam do codziennego uzytku w zupelnosci wystarcza, tym bardziej ze obraz jak najbardziej mi odpowiada, a piszac "ekran kinowy" mialem na mysli wlasnie projektor. Tyko teraz pytanie jaki budzet przeznaczyc na zestaw, ktory spelni oczekiwania......
No właśnie i tutaj z pomocą przychodzimy my...:grin:
Zaplanuj określoną kwotę jaka byś chciał przeznaczyć i zadaj pytanie w odpowiednim dziale.... a my coś spróbujemy doradzić :eek:k:
ps. Tylko nie zadawaj pytania ile bym musiał wyłożyć aby obraz był w miarę ok i był podobny do obrazu z mojego TV.... bo to pytanie było już zadawane tyle razy, że co nie którym już nawet odpisywać się nie chce a wystarczy troszkę poczytać poprzednie wątki.
:blagam:;)
 
Do góry