Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Bo akustyka była dla Denka "niesprzyjająca" i żadne kolumny nie chciały podpasować - ani Focale, ani Cabase, ani Rubicony, ani Revele, ani Tannoye, ani Kefy... jakieś dziwne te kolumny robią... :D
 
Tak to wygląda u mnie:

Stare już ale jare Jamo s606 5.0
Amplituner Pioneer VSX830
Tv Philips 55PUS7303/12 (wjechał kilka dni temu)
PS4
Xiaomi mi box 4k



e76963a180ec03a7gen.jpg


cbac7d59f0b64819med.jpg


98de4bcea52c5d1fmed.jpg


b7174bafe3344a87med.jpg
 
Ostatnia edycja:
Moze lepiej byloby powiesic na scianie jakies dipole?

Pokoik fajny ale jak dla mnie pod wzgledem kina domowego katastrofa. Mysle ze lepszy efekt uzyskalby idac w dobre stereo i wyrzucajac troche mebla z przedniej sciany.

Dzięki za konstruktywną krytykę. W mieszkaniu jak to w mieszkaniu, trzeba pogodzić praktyczność żony z fantazją męża, wiem, że ułożenie nie jest idealne ale tak już musi być, jak na tak małe pomieszczenie i mieszkanie w bloku to gra to naprawdę zacnie i wrażenia dla amatora jakim jestem są więcej niż zadowalające ;)
 
Dzięki za konstruktywną krytykę. W mieszkaniu jak to w mieszkaniu, trzeba pogodzić praktyczność żony z fantazją męża, wiem, że ułożenie nie jest idealne ale tak już musi być, jak na tak małe pomieszczenie i mieszkanie w bloku to gra to naprawdę zacnie i wrażenia dla amatora jakim jestem są więcej niż zadowalające ;)


Pomysl o tego typu glosnikach. Wypozyczyc na probe. Nie koniecznie tego producenta.

https://www.monitoraudio.com/en/support/past-products/silver-rx/rxfx/

Kiedys robilem testy kina domowego u znajomego w podobnym ukladzie mieszkania jak u ciebie tez tak ciasno i niestety efekty byly bardzo nie zadowalajace. Ostatecznie znajomy zrezygnowal z kina. Ale nie probowalismy z glosnikami dipol.
 
Wilus... bardzo ładnie urządzone mieszkanie i za to uzasadnione brawa dla małżonki.
Oczywiście wszyscy uwielbiamy nasze drugie połówki, ale... kolumna przednia prawa, nie powinna tak stać, ponieważ 606 ma głośnik basowy z boku i niestety będzie Ci dudnić, a może i jeszcze zrzucić (jeżeli dobrze widzę) Seagramsa na ziemię, co byłoby nieodżałowaną stratą. :) Tv również nie wykorzystujesz w pełni, bo tak jak kolega wcześniej pisał, masz idealne miejsce, na środku między meblami, aby ambilight ukazał się w pełnej krasie. Tylne kolumny powinny raczej wisieć po bokach, szczególnie że masz na to miejsce.
Na WIELKI PLUS dodam, że masz bardzo dobry rozpraszasz, w postaci stojaka na wino. :) :)
Ogólnie sprzęt rozstawiony bardzo ładnie, aczkolwiek nijak akustycznie. I niechaj tak zostanie, bo bardzo kochamy nasze żony. :) :) :)
 
wilus,stare ale jare ,to na pewno nie są Jamo 606. Nie wiem skąd Ci to przyszło do głowy. Pokoik wygląda naprawdę bardzo ładnie. Ale ..
Tak naprawdę to tylko jedna kolumna stoi jak należy /przednia lewa/, jeżeli jeszcze głośnik basowy jest na zewnątrz. Rozmieszcze reszty kolumn woła o pomstę do nieba.
Central za nisko. Wystarczy go położyć na szafkę,a telewizor na ścianę.
Przednia prawa kolumna to dramat. Ona się tam dusi w tej wnęce. Można przesunąć tą szafkę z flaszkami do środka a kolumnę dać na zewnątrz.
Tył to już katastrofa.
A wystarczy dać jakąś małą półeczkę na tylną lewą kolumnę i na ścianę ją dać.
Tylna prawa to można dać jakiś stand i po problemie.
Wtedy by to dopiero miało ręce i nogi.
 
Może i błędy w rozmieszczeniu KD kolega ma ale za to jaka winnica i zestaw mocniejszy na prawej szafce.. Z tak asortymentem kolega faktycznie "miło" wypoczywa tam ;-)
Biel po raz kolejny rządzi :-D
 
OJ Wilus, Wilus...
Dwie lodówki w salonie, a do tego jedna wisi na ścianie do góry nogami. Katastrofa. :(

Żartuję oczywiście ;)
Cieszmy się z tego co mamy. Nie jeden chciałby taki salonik mieć ;)
Z pewnością z czasem będzie coraz bardziej ze sztuką.
Wystarczy tylko zaglądać na forum... :D
a reszta sama się zrobi.
 
OJ Wilus, Wilus...
Dwie lodówki w salonie, a do tego jedna wisi na ścianie do góry nogami. Katastrofa. :(

Żartuję oczywiście ;)
Cieszmy się z tego co mamy. Nie jeden chciałby taki salonik mieć ;)
Z pewnością z czasem będzie coraz bardziej ze sztuką.
Wystarczy tylko zaglądać na forum... :D
a reszta sama się zrobi.

plus trzeba na to jeszcze zarobić :) taki drobny szczegół :)
 
A powiedz jak u Ciebie te absorbery szerokopasmowe się sprawują?

Założyłem je bo miałem delikatne echo... efekt przyniósł trochę więcej, przez niwelacje echa poukładała się stereofonia i zmniejszył „chaos” z każdej kolumny osobno, także jestem mega zadowolony.

Dodatkowo cieszą oko, bo dobrze (jeszcze lepiej jak poprzednio) to wygląda, ale te Kuboty to mógłbyś Borixon już schować ;)


Armanig efekt po powieszeniu absorberow był taki ze wy......ło mnie z kapci :D
 
To fajnie, ale już u kilku osób te absorbery szerokopasmowe widziałem i każdy z tych osób twierdził, że cena do tego co dają jest ok.. jeden nawet ma za zasłonami powieszone tak aby nie było widać i też twierdzi, że jest różnica kiedy się je zdejmie, pomimo, że są powieszone właśnie za zasłonami. Jak poczytałem troszkę to wychodzi, że tylko szerokopasmowe można wieszać za zasłonami, a np panele binarne i inne muszą już być bezpośrednio powieszone na ścianie.. i nie można ich niczym przykrywać aby spełniły swoje zadanie.
 
Do góry