Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Że jest jeszcze go za mało :p
Napewno nie jest taki jak za suba, jest dość krótki i w sam raz, są utwory w których jest jeb i są utwory w których jest klepnięcie.
Ale to wszystko zależy jakiej jakości jest mp3 :D


Nie, no chyba, że w tych co sam składałem ;)
W których takie kwiatki miałeś?
Ja nigdy tego nie sprawdzałem, tylko wiem o tym ze tak najlepiej sprawdzać.
 
Że jest jeszcze go za mało [emoji14]
Napewno nie jest taki jak za suba, jest dość krótki i w sam raz, są utwory w których jest jeb i są utwory w których jest klepnięcie.
Ale to wszystko zależy jakiej jakości jest mp3 :D



Ja nigdy tego nie sprawdzałem, tylko wiem o tym ze tak najlepiej sprawdzać.
Za mało ? Zartujesz.
I bardzo dobrze ze jest krótki. Jak bym podczas kazdego utworu słuszał sporą dawkę basu to gora 2 dni i są na allegro;)
Lubie bass wtedy kiedy powino być go słuchać, szczegolnie uwielbiam bas z kontrabasu czy gitary basowej, czy kontabasowego saksofonu.



Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka
 

Nie mowie nie...

Ale o.ile na poczatku na wzmacniaczu skrecalem bas prawie o polowe, tak tera galki basu wogole nie rusza. Wiec cos musialo sie zmnienic :)

Tak szczerze ja jeszcze zadnego sprzetu nie mialem, po ktorym zaraz po podlaczeniu cieszylbym sie jak gwizdek. Zawsze znajdzie sie cos co mnie denerwuje. MS, Celany, Maras 6009, 7010, Denek 1500ae. Zawsze cos zabuczy, zapiszczy, za cicho gra, za glosno gra, albo nie ma az takich roznic jakich chcialbym sie spodziewac. Itp itd.

Ps. Jedynie monitor LG mnie mile zaskoczyl, nie spodziewalem sie takich roznic. To jest jedna rzecz na ktora mnie Armanig namowiles i jestem z niej mega zadowolony. (Jeszcze podkladke corsaira musze kupic).
 
Ostatnia edycja:
Sory,zasłuchałem się.
Dopiera grają 2 godziny, byłem na odsłuchach HECO więc wiedziałem co mnie czeka z nimi w domu.
Nie będę oryginalny ,jeśli napisze ze pierwsze co się wyróżnia to basowe brzmienie, dźwięk niskich jest potężny,mam nadzieję że po dalszych wygrzewaniach ich pojawi się więcej twardszego basu, które powinno byc słychać w perkusji "Dire Straits - Money For Nothing" znawcy bębnów wiedzą o co chodzi.
Bardzo fajna i wyraźna stereofonia instrumentów, niestety nie wiem czemu wokalu nie słyszę po środku kolumn tylko gdzieś z boku pomimo ustawiania kolumn symetrycznie względem siebie i scian, być może,a raczej na pewno będę musiał jeszcze popracować nad akustyka pomieszczenia bo tu może być problem.
Jeśli chodzi o wysokie to jest dobrze, miło się ich słucha i nic NIE KUJE po uszach, gitarka Chrisa Jonesa jest jeszcze bardziej wyraźna i szczegółowa niż w elektrino.
Generalnie bardzo fajne kolumny,ciekaw jestem co się zmieni po wygrzaniu?

Ja też w wygrzewanie kolumn nie wierzyłem do momentu, kiedy swoich kolumn nie wypakowalem z kartonu i ich nie podłączyłem. . dźwięk był suchy, bas pudełkowy. Po odsłuchu w salonie pamiętałem jak ten bas ma brzmieć. Dlatego po kilku minutach odsluchu wyłączyłem sprzęt. Następnie przez tydzień czasu, przed wyjściem do pracy włączyłem sprzęt na godz 8-9. I kolumny sobie graly przez ok10 godzin dziennie. Po ok. 7 dniu dokonałem ponownego odsluchu na tych samych kawałkach muzycznych co na odsłuchu w salonie. Co się okazało bas w końcu się ułożył i zszedł tak nisko jak chciałem. Nabrał głębi. Niektórzy napiszą że człowiek się przyzwyczaja do dźwięku, to ja napiszę, że w moim przypadku to nie wchodziło w grę bo nie słuchałem tych kolumn przez okres wygrzewaniach... ;-)

Odnośnie ustawienia to u mnie nie sprawdziło się skierowanie kolumn w miejsce odsluchu. Scena się zawęziła i mi się zbytnio nie podobało. Najlepsze ustawienie jak dla mnie to skierowanie linii wychodzących z kolumn tak aby krzyżowały się za głową słuchacza ok1m za glową.
Artiz widzę że mamy te same upodobania muzyczne..
:D
- Dire Straits Brothers in arms, Chris Johnes
Polecam jeszcze przesłuchać :
- Eric Clapton unplugged,
- Vaya con dios the best of..: genialna dla mnie płytka z niesamowitą przestrzenią i przepiękna gitarą.
- Może też Ci podpasuje Kenny G .. ;-)

Wszyscy te Heco i heco.... :)))


Gratulacje.

Z denonem 1510ae napewno swietnie sie uloza, tylko daj im troche czasu.

Coś w tych Heco musi być skoro tyle ludzi już na forum je kupiło ... :grin:
 
Ostatnia edycja:
Ja też w wygrzewanie kolumn nie wierzyłem do momentu, kiedy swoich kolumn nie wypakowalem z kartonu i ich nie podłączyłem. . dźwięk był suchy, bas pudełkowy. Po odsłuchu w salonie pamiętałem jak ten bas ma brzmieć. Dlatego po kilku minutach odsluchu wyłączyłem sprzęt. Następnie przez tydzień czasu, przed wyjściem do pracy włączyłem sprzęt na godz 8-9. I kolumny sobie graly przez ok10 godzin dziennie. Po ok. 7 dniu dokonałem ponownego odsluchu na tych samych kawałkach muzycznych co na odsłuchu w salonie. Co się okazało bas w końcu się ułożył i zszedł tak nisko jak chciałem. Nabrał głębi. Niektórzy napiszą że człowiek się przyzwyczaja do dźwięku, to ja napiszę, że w moim przypadku to nie wchodziło w grę bo nie słuchałem tych kolumn przez okres wygrzewaniach... ;-)

Odnośnie ustawienia to u mnie nie sprawdziło się skierowanie kolumn w miejsce odsluchu. Scena się zawęziła i mi się zbytnio nie podobało. Najlepsze ustawienie jak dla mnie to skierowanie linii wychodzących z kolumn tak aby krzyżowały się za głową słuchacza ok1m za glową.
Artiz widzę że mamy te same upodobania muzyczne..
:D
- Dire Straits Brothers in arms, Chris Johnes
Polecam jeszcze przesłuchać :
- Eric Clapton unplugged,
-



Coś w tych Heco musi być skoro tyle ludzi już na forum je kupiło ... :grin:
Chrisa Jonesa poleciłem na innym forum jednemu gosciowi bo lubi struny gitary, kupił więc płytkę, pozniej kolejny kupił ,no i z tego co pamietam to ty rowniez. Czyli Chris ma branie ;)

Claptona rownież słucham
 
Coś w tych Heco musi być skoro tyle ludzi już na forum je kupiło ... :grin:

Tia ;)
Gdyby Ciebie nie było na forum, to nikt by tu ich nie miał i pewnie o nich nawet nie usłyszał. Ja zresztą też. Marka gdzieś mi się obiła o uszy, ale nigdy nie były w kręgu moich zainteresowań.
Dobrze wiemy jak jest, tak jak mi Marantz powinien wyrobić platynową kartę, to Tobie Heco ufundować VW i wycieczkę krajoznawczą do Niemiec ; )
 
Tia ;)
Gdyby Ciebie nie było na forum, to nikt by tu ich nie miał i pewnie o nich nawet nie usłyszał. Ja zresztą też. Marka gdzieś mi się obiła o uszy, ale nigdy nie były w kręgu moich zainteresowań.
Dobrze wiemy jak jest, tak jak mi Marantz powinien wyrobić platynową kartę, to Tobie Heco ufundować VW i wycieczkę krajoznawczą do Niemiec ; )

Oni to wiedza, tylko nagród niechcą dawać....:grin: musimy Armanig przejść na inne firmy może kolejni nas docenią...:mrgreen:
 
Tia ;)
Gdyby Ciebie nie było na forum, to nikt by tu ich nie miał i pewnie o nich nawet nie usłyszał. ; )

To prawda, inaczej czlowiek by ich wogole nie znal.

No ale stety/niestety Heco wygrywaja w kategorii cena/jakosc i na jakie forum nie wejdziesz wszedzie sa same ahy i ohy na ich temat. Swoja kariere zaczeli robic juz od serii Mitas.

A co do marantza to nie jest wyjatkowy, wydaje mi sie ze w miare rowno piastuje miejsce z Onkyo i Denonem. Pioneera, Yamahy HK tu brak bi kompletnie nikt ich nie poleca. Nie poleca - w sensie nie posiada ich, wiec ciezko zachwalic cos czego sie niebma.
 
LOLO wszyscy jak wszyscy - ważne jest to że Ci co kupują są zadowoleni.. A odnośnie ochów itp to zawsze przy tańszym sprzęcie (bez względu na firmę i rodzaj urządzenia) jest znacznie więcej niż przy droższym czy już nie wspomnę o bardzo drogich.. a szczególnie w takim kraju jak RP.
 
Ostatnia edycja:
Według mnie uczciwy artykuł, zapomnieli tylko o próbie na baterie aby sprawdzić fazę kolumny.
Prosze coś wiecej o tej próbie na baterię?
bo często sie zastanawiam nad tym przy parowaniu frontów z subem ... próbowałem rózne konfiguracje i ustawiłem faze na "0" ale róznicy nie słyszę..
 
Bierzesz kable które idą z kolumny i podłączasz pod baterie, a dokładnie stykasz na 1s.
Czyli jeden przewód do "-" , a drugim do "+".
Jak membrana się wychyli to wiesz gdzie plus.
Jak się cofnie, to znaczy, że masz źle podłączone.
Najlepiej do baterii paluszka, nie musi być nowa.
Głośnik przy dotknięciu wyda charakterystyczny trzask.
 
Są już oficjalne ceny topowego zestawu marantza - zestawik kosztuje 65 tys... :) :roll:
Diabelnie mnie ciekawi jak to zagra... ile w cenie jest marketingu a ile piękna i mocy.. ale może teraz 11 będzie deko tańsza, aczkolwiek marne szanse .. ale może większe rabaty będą dawać...
 
Bierzesz kable które idą z kolumny i podłączasz pod baterie, a dokładnie stykasz na 1s.
Czyli jeden przewód do "-" , a drugim do "+".
Jak membrana się wychyli to wiesz gdzie plus.
Jak się cofnie, to znaczy, że masz źle podłączone.
Najlepiej do baterii paluszka, nie musi być nowa.
Głośnik przy dotknięciu wyda charakterystyczny trzask.
Dzieki Armaning , a mam pytanie a jak sprawdzić zgodność fazy kolumn frontów do subwoofera.??
 
Do góry